Справа № 2029/2-а-4764/11
У Х В А Л А
20 травня 2011 р. Суддя Орджонікідзевського районного суду м..Харкова Єрмоленко В.Б.
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про визнання дій незаконними , про призначення та виплату державної пенсії і додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірах, встановлених законом та про стягнення заборгованості по пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про перерахунок раніше призначених державної та додаткової пенсій, виплата яких передбачена статтями 50, 54 Закону України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи"( далі Закон №796) , та просив стягнути з відповідача, починаючи з 18.11.2009 р. по наступний час заборгованість.
Позов подано з додержанням вимог статей 105-106 КАС України.
Перевіряючи строк звернення до суду та тривалість періоду, за який виник спір, враховуються , що відповідно до ч.1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду. Частиною другою цієї статті визначено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Згідно зі ст. 100 КАС позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
За ч.1 п.5 ст.107 КАС України суддя, при вирішенні питання про відкриття провадження у справі за адміністративним позовом, між іншим з’ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом.
Вищий Адміністративний Суд України у своїх роз’ясненнях судам першої та апеляційної інстанцій (Лист ВАС України № 1425/11/13-10 від 13.10.2010 р.) щодо застосування у судовій практиці Рішення Конституційного Суду України від 09.09.2010 р. № 19-рп/2010 по справі № 1-40/2010 зазначає, що під час вирішення питання про відкриття провадження у справі місцевим адміністративним судам необхідно перевіряти додержання строку звернення до суду. У разі пропуску такого строку та визнання вказаних особою причин пропуску строку неповажними місцевий адміністративний суд повинен залишити такий адміністративний позов без розгляду. Залежно від виду платежу та тривалості періоду, за який виник спір, в частині вимог позовну заяву слід залишати без розгляду, а в іншій частині –відкривати провадження у справі.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 звернувся до Орджонікідзевського суду 17.05.2011 р., тобто з пропуском строку, встановленого ст..99 КАС України. Суд вважає, що строк звернення до адміністративного суду повинен рахуватися з моменту невиплати йому державної та додаткової пенсій у передбаченому розмірі з листопада 2009 р.
Таким чином, враховуючи строк звернення з позовом до суду, залежно від виду платежу та тривалості періоду, за який виник спір, суд приходить до висновку, що можливо позовну заяву ОСОБА_2 в частині вимог щодо виплати пенсії та додаткової пенсії за період з 18.11.2009 р. по 16.11.2010 р. залишити без розгляду, що відповідає положенням ч.1 статті 100 КАС України.
За рештою частиною позовних вимог ОСОБА_2 за період з 17.11.2010 р. по теперішній час суд вважає за необхідне відкрити скорочене провадження по справі на підставі ст.183-2 КАС України.
Відповідно до положень ст.183-2 КАС України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Керуючись ст.ст.6, 11, 18, 99, 100, 107 , 183-2 КАС України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про визнання дій незаконними , про призначення та виплату державної пенсії і додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірах, встановлених законом та про стягнення заборгованості по пенсії за період з з 18.11.2009 р. по 16.11.2010 р. - залишити без розгляду.
Відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_2 до Управління пенсійного фонду України в Орджонікідзевському районі м.Харкова про визнання дій незаконними , про призначення та виплату державної пенсії і додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірах, встановлених законом та про стягнення заборгованості по пенсії з 17.11.2010 р. по теперішній час.
Призначити справу до розгляду в порядку скороченого провадження, одноособово суддею, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Направити відповідачеві копію позовної заяви з копіями доданих до неї документів та запропонувати подати у передбачений строк письмові заперечення проти позову та посилання на докази, якими вони обґрунтовуються безпосередньо до канцелярії суду. При неподанні заперечення, за наявності достатніх підстав , судове рішення буде прийнято не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого на подання заперечень.
Копію ухвали про відкриття провадження направити сторонам.
Ухвала може бути оскаржена лише щодо недотримання правил підсудності, а також у частині залишення позовної заяви без розгляду у встановлений законом строк і порядок, в іншій її частині ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя -