Судове рішення #15431334

Справа 2а/2218/4260/11

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

         06 квітня 2011 року суддя Хмельницького  міськрайонного суду Приступа Д.І., розглянувши в скороченому провадженні справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в місті  Хмельницькому про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинення дій, -   

 в с т а н о в и в :

        В лютому   2011 року позивач звернулася до суду   позовною заявою до Управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинення дій.  В обґрунтування своїх вимог позивач вказала,  що вона є пенсіонером,  перебуває  на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому, після призначення пенсії продовжила працювати, набула стажу, достатнього  для проведення перерахунку пенсії.  08 листопада 2010 року вона звернулася  до відповідача  з заявою про проведення перерахунку пенсії за віком по стажу та заробітній платі, надала всі необхідні для перерахунку пенсії документи.  Однак, при проведенні перерахунку пенсії з 01.11.2010р. відповідач застосував показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  сплачені страхові внески  за 2007 рік,  хоча слід  було   застосувати  такий показник за 2009 рік. Такі дії відповідача призвели до суттєвого заниження розміру пенсії.

       Посилаючись на зазначене, позивач просить  визнати дії відповідача неправомірними та зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в місті Хмельницькому провести перерахунок її пенсії з 21 грудня 2010 року  відповідно до вимог ч.4 ст. 42 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»із застосуванням показника середньої заробітної плати в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески  за 2009 рік.   

       Відповідачу  вручені копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів.  Відповідачем надано  суду  письмові заперечення проти позову, в яких він вважає позовні вимоги необґрунтованими, посилається на те, що перерахунок пенсії позивачу було проведено відповідно до вимог чинного законодавства, просить відмовити в задоволенні позову.

       Дослідивши письмові матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню  з таких підстав.   

        Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в  м. Хмельницькому  та з 01.11.2010 року їй було проведено перерахунок пенсії з урахуванням трудового стажу набутого після призначення пенсії та від заробітку. При проведенні перерахунку пенсії  відповідачем було застосовано показник середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої  сплачені страхові внески  та яка враховується для обчислення пенсії, за 2007 рік (1197,91грн.), розмір пенсії позивача після проведення перерахунку становить 1472,71грн.   

       Вказані обставини підтверджуються копіями пенсійного посвідчення позивача, трудової книжки, паспорта, листа відповідача від 11.01.2011р. та сторонами не оспорюються.

        Відповідно до ст. 42 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування»у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.   

       Згідно зі ст. 40 цього ж Закону заробітна плата (дохід) за період страхового стажу до 1 липня 2000 року враховується для обчислення пенсії на підставі документів про нараховану заробітну плату (дохід), виданих у порядку, встановленому законодавством, а за період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року - за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку. Заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою:  Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn); К - кількість місяців страхового стажу, за які розраховано коефіцієнти заробітної плати (доходу) застрахованої особи. У разі відсутності на момент призначення пенсії даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за попередній рік для визначення заробітної плати (доходу) враховується наявна середня заробітна плата працівників, зайнятих у галузях економіки України, за місяці попереднього року з наступним перерахунком заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії після отримання даних про середню заробітну плату працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням пенсії.            

       За таких обставин суд приходить до висновку, що позивач набула право на перерахунок пенсії у відповідності до вимог  ст. 42 ч.4 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», такий перерахунок повинен здійснюватися з заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія,  або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної  плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії позивача, тобто за 2009 рік.

       Суд не приймає до уваги наведені в письмових запереченнях твердження відповідача щодо необхідності застосування показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачені страхові внески та  яка враховується при призначенні пенсії за 2007 рік, оскільки вони не ґрунтуються на вимогах Закону та не підлягають застосуванню.   Згідно з ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.  

        У зв’язку з необхідністю  повного захисту прав та інтересів позивача, про захист яких вона звернулася до суду, керуючись  ст.11 ч.2, ст. 162 ч.2  Кодексу адміністративного судочинства України,  суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог, зобов’язавши відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з дня, коли вона на це набула право, а саме з 1 листопада 2010 року, по день припинення права  на пенсію.

       На підставі викладеного, керуючись Законом України „Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування”, постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008 року № 530 «Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», ст. ст. 8,9,11,17, 162, 183-2 КАС України, суд   

  п о с т а н о в и в :   

         Позов задовольнити.   

       Визнати дії Управління Пенсійного фонду України в  місті Хмельницькому  щодо перерахунку пенсії  ОСОБА_1 з 1.11.2010р. без застосування показника середньої заробітної плати  працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні з якої сплачено страхові внески за 2009 рік протиправними.

       Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в  місті Хмельницькому   здійснити перерахунок   та виплату  пенсії   ОСОБА_1 відповідно до вимог частини  четвертої  статті 42 Закону  України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування»   із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 рік, починаючи  з 1 листопада 2010 року по день припинення права на таку пенсію.       

       Постанова суду підлягає негайному  виконанню.

       Стягнути з Державного бюджету України на користь   ОСОБА_1 3 грн. 40 коп. судового збору.        

       Постанова набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 254 КАС України.   

       Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом десяти днів з  дня отримання копії постанови до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.   

        Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.   

                           

                          Суддя                                                    Приступа Д.І.

  • Номер: 2-а/2303/2316/11
  • Опис: Про визннання дій неправомірними та стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4260/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Приступа Д. І.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 15.07.2011
  • Дата етапу: 03.08.2011
  • Номер:
  • Опис: Визнання протиправними дій Управління Пенсійного фонду та зобов’язання провести перерахунок пенсій
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4260/11
  • Суд: Рокитнянський районний суд Київської області
  • Суддя: Приступа Д. І.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.02.2011
  • Дата етапу: 01.02.2011
  • Номер: 2-а/220/4936/11
  • Опис: визнання Розпорядження про перерахунок пенсії та відмову в перерахунку пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України за 2009 р. протиправною та зобов"язання здійснити перерахунок пенсії і виплату недоплаченої суми пенсії.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-4260/11
  • Суд: Погребищенський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Приступа Д. І.
  • Результати справи: залишено без розгляду
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 26.09.2011
  • Дата етапу: 13.10.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація