Справа № 2-270/09р.
РІШЕННЯ
Ім’ям України
15 червня 2009 р. м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира
В складі: Головуючого - судді Шелепи А.А., з участю секретаря с/з ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі цивільну справу
за позовом Житомирської філії ВАТ «Укртелеком» до ОСОБА_2
Володимировича, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про
усунення перешкод у користуванні орендованим приміщенням та виселення тимчасових
жильців, -
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2007 року позивач звернувся до суду з вищезгаданим позовом до відповідачів, в якому зазначив, що користується на підставі договору оренди нежилим приміщенням площею 57, 01 м. кв. в будинку АДРЕСА_1. Частину приміщень з вищезгаданої квартири займають відповідачі, які на думку позивача заселилися туди як тимчасові мешканці. Враховуючи те, що проживання відповідачів створює перешкоди у користуванні позивачем орендованим приміщенням, останній просив виселити відповідачів з даного приміщення без надання іншого житла.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Відповідачі та їх представник позов не визнали. Звертали увагу на те, що заселилися на спірну житлову площу не самовільно, а з відповідного дозволу, прописані постійно за цією адресою, та проводять оплату житлово-комунальних послуг. Крім того, просили враховувати те, що спірна квартира ніколи не виводилася з житлового фонду, а тому посилання представників позивача на те, що вона нежила, рахували безпідставним.
Представник третьої особи, Житомирської міської ради, при вирішенні спору покладалася на розсуд суду.
В судовому засіданні було встановлено наступне. Відповідачі прописані та користуються з 06.08.1991 року частиною приміщень квартири АДРЕСА_2, зокрема: кімнатою площею 10, 00 м. кв. (на плані), а також коридором, кухнею, ванною кімнатою і туалетом.
Прописка відповідачів була проведена на підставі договору укладеного 14.11.1990 року між відповідачами та міським вузлом зв’язку.
Позивач наполягає на тому, що відповідачі, як тимчасові жильці, на протязі тривалого часу, ще з 1990-х років перешкоджають йому користуватися орендованими приміщеннями спірної квартири, які є нежилими та повинні використовуватися для розміщення радіоапаратури.
Разом з тим в судовому засіданні представниками позивача не було надано суду доказів на підтвердження їх доводів про те, що спірні приміщення являються нежилими. Рішень виконкому з цього приводу надано не було. Разом з тим інші письмові докази свідчать про те, що весь будинок являється жилим, а з відповідей Житомирського міськвиконкому, Богунської районної ради м. Житомира та архіву вбачається, що ніякі приміщення з цього будинку не виводилися з житлового фонду. Крім того, позивачем не доведено статусу відповідачів як тимчасових жильців, оскільки в їх паспортах зазначена постійна реєстрація.
Надані позивачем договори оренди приміщень під радіотрансляційний вузол є неконкретними. З їх змісту вбачається, що отримані в оренду приміщення не можна ототожнити з приміщеннями, які займають відповідачі.
У зв’язку з вищенаведеним безпідставними вбачаються вимоги про виселення відповідачів зі спірного приміщення.
Спірні правовідносини регулюються ст. 47 Конституції України, яка гарантує громадянам право на житло.
Керуючись ст. 47 Конституції України; ст. ст. ст. 8, 10, 60, 73, 212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову ВАТ «Укртелеком» до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у користуванні орендованим приміщенням та виселення тимчасових жильців з квартири АДРЕСА_2 - відмовити за безпідставністю.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі протягом 10 днів, з дня виготовлення мотивованого рішення, заяви про його оскарження та подальшої подачі апеляційної скарги, протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.