Судове рішення #15424355

Справа №  22а-4137/11  

Копія

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

31 березня 2011 року                                                                                        м. Хмельницький

колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного  суду  Хмельницької області           в складі:

                      головуючого судді     Баса О.Г.,

                                           суддів:    Гринчука Р.С.,

                                                           Матковської Л.О.

                            при секретарі        Мороз А.В.

діючи відповідно до п. 11 Закону України №2748-VІ „Про внесення змін до розділу ХІІ „Прикінцеві положення” Закону України „Про судоустрій та статус суддів” щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами” від  02 грудня 2010 року, розглянула у відкритому судовому  засіданні  у           м. Хмельницькому адміністративну справу   № 22а-4137 за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі Хмельницької області на рішення Городоцького районного суду від                   14 вересня 2010 року за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі Хмельницької області про перерахунок пенсії працюючого пенсіонера.

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, судова колегія,-

В С Т А Н О В И Л А:

В серпні 2010 року, ОСОБА_2, звертаючись в суд з вказаним позовом зазначала, що вона є працюючим пенсіонером, набула достатнього для перерахунку пенсії страхового стажу та відповідно до ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” має право на перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати за попередній календарний рік, однак відповідач здійснив такий перерахунок з порушенням встановлених законодавством норм, застосувавши показник середньої заробітної плати за 2007 рік. Просила визнати незаконними дії відповідача та зобов’язати його провести перерахунок пенсії із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2009 рік.

Рішенням Городоцького районного суду від 14 вересня 2010 року позов задоволено.

________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції –Сакенов Ю.К.            Справа № 22а- 4137

Доповідач –Бас О.Г.                                                               Категорія № 10.2

  Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі на підставі заяви ОСОБА_2 від 09 лютого 2010 року, додаткових документів про стаж роботи та даних персоніфікованого обліку здійснити перерахунок  пенсії з 01 лютого 2010 пору відповідно до вимог частини 4 ст. 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” із заробітної плати, з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені у частині 1 ст.40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузі економіки України за 2009 рік.

Вирішено питання про судові витрати.

В апеляційній скарзі відповідач не погоджується з рішенням суду, просить його скасувати, ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог. Посилається на те, що положення Закону, згідно яких передбачався перерахунок пенсії з урахуванням показника заробітної плати в середньому на одну особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до Закону враховується для обчислення пенсії за календарний рік, що передує року перерахунку пенсії, визнані неконституційними Рішенням Конституційного Суду від 22 травня 2008 року, а попередньою редакцією статті 42 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачався інший порядок.

Учасники процесу, які у встановленому законом порядку оповіщені про час і місце судового засідання, до суду не з’явились і відповідно до ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом встановлено, що позивачка є пенсіонером та продовжує працювати і відповідно до ч.4 ст. 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" набула достатнього стажу для перерахунку пенсії. 09 лютого 2010 року звернулася із заявою до управління Пенсійного фонду України про перерахунок пенсії з застосуванням показника середньої заробітної плати працівників за 2009 рік. Проте відповідач перерахунок пенсії позивачу провів із застосування показника середньої заробітної плати за 2007 рік.

Вказані обставини підтверджуються наявними в матеріалах справи та дослідженими судом доказами.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції правильно виходив з того, що перерахунок пенсії позивачу із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників в середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, за календарний 2007 рік є неправомірним.

Відповідно до вимог ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (з урахуванням рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року, яким визнано неконституційними раніше внесені зміни в ст.ст.40 та 42 даного Закону), у разі, якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Перерахунок пенсії здійснюється із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Згідно п.1 ст.40 цього ж Закону для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд до 01 липня 2000 року, незалежно від перерв, та за весь період страхового стажу починаючи з 01 липня 2000 року.

Абзац 4 частини 2 вказаної статті передбачив, що при обчисленні (перерахунку) пенсії застосовується показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки, за календарний рік, що передує року звернення за призначенням (перерахунком) пенсії.

Отже, ОСОБА_2 набула право на перерахунок пенсії у відповідності до вимог ч.4 ст.42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", такий перерахунок має бути здійснений із заробітної плати (доходу), з якої була обчислена пенсія, або за періоди страхового стажу, зазначені у ч.1 ст.40 цього ж Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки України, за 2009 рік.

Положення постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року №530 "Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян" та роз'яснення Міністерства праці та соціальної політики України і Пенсійного фонду України, які викладені у спільному листі від 11 березня 2009 року, які визначають порядок перерахунку пенсії працюючим пенсіонерам, виходячи із показника середньої заробітної плати працівників у середньому на одну застраховану особу в цілому по Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, суперечать вимогам Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який має вищу юридичну силу, а тому не можуть бути застосовані до спірних правовідносин.

Інші підстави для скасування рішення суду першої інстанції, в межах доводів апеляційної скарги відсутні, тому апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

у  х  в  а  л  и  л  а :

Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Городоцькому районі Хмельницької області залишити без задоволення.

Рішення Городоцького районного суду від 14 вересня 2010 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:/підпис/

     Судді:/підписи/

Копія вірна

Суддя апеляційного суду                                Бас О.Г.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація