Судове рішення #15424220

Справа №  22а-3351/11  

Копія



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_________________________________________________

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

21 квітня 2011 року                                                                                        м. Хмельницький

Колегія  суддів  судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Хмельницької області

          в складі : головуючого - судді Баса О.Г.,

                                                 суддів: Карпусь С.А.,

                                                              Матковської Л.О.,

                                      при секретарі: Дубовій М.В.,

діючи відповідно до п. 11 Закону України №2748-VІ „Про внесення змін до розділу ХІІ „Прикінцеві положення” Закону України „Про судоустрій та статус суддів” щодо передачі справ, пов’язаних із соціальними виплатами” від  02 грудня 2010 року, розглянула у відкритому судовому  засіданні  у  м. Хмельницькому адміністративну справу № 22а-3351 за апеляційною скаргою управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка Хмельницької області на рішення Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 19 серпня 2010  року за позовом Шепетівського міжрайонного прокурора, в інтересах ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка Хмельницької області про нарахування та виплату коштів.

  Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, колегія суддів,

                                          в  с  т  а  н  о  в  и  л  а :

В серпні 2010 року, прокурор звертаючись до суду з позовом, вказував, що у супереч вимогам ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” у 2009 році управлінням Пенсійного фонду України в м. Шепетівка Хмельницької області не перераховано та не виплачено ОСОБА_2, як особі, яка має статус дитини війни, доплати (підвищення) до пенсії в розмірі 30 відсотків мінімальної пенсії за віком. Просив визнати такі дії неправомірними і зобов’язати відповідача виплатити державну соціальну допомогу до пенсії як „дитині війни” у належному розмірі.

Рішенням Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 19 серпня 2010  року позов задоволено.

Зобов’язано управління Пенсійного фонду України в м. Шепетівка Хмельницької області нарахувати та виплатити на користь ОСОБА_2 підвищення до пенсії в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком,

__________________________________________________________________

Головуючий у першій інстанції: Болотін С.М.                                         Справа № 22а-3351

Доповідач: Бас О.Г.                                                                                        Категорія № 10.3.1  

відповідно до  ст.6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” за період з 01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року включно,  з урахуванням проведених виплат.

Вирішено питання про судові витрати.

В апеляційній скарзі управління Пенсійного фонду України в                   м. Шепетівка Хмельницької області просить рішення суду першої інстанції скасувати і ухвалити нове рішення про відмову у задоволенні позову через неправильне застосування місцевим судом норм матеріального та процесуального права.

Учасники процесу, які у встановленому законом порядку оповіщені про час і місце судового засідання, до суду не з’явились і відповідно до ч.1 ст. 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду –без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасовано правильне по суті рішення суду з одних лише формальних міркувань.

Судом встановлено, що позивачка відносяться до категорії діти війни.

Давши належну оцінку зібраним у справі доказам, виходячи з рішення Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року, якими зупинення та внесення змін до порядку та розміру виплати доплати до пенсії дітям війни, встановлені ст.6 Закону "Про соціальний захист дітей війни" визнані неконституційними, з урахуванням того, що після прийняття Конституційним Судом України рішення знову почали діяти положення статті 6 Закону про соціальний захист дітей війни в їх первинній редакції, відповідно до якої дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про порушення відповідачем зазначених норм закону щодо виплати підвищення до пенсії позивачці з            01 січня 2009 року по 31 грудня 2009 року включно.

У 2009 році дія статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" обмежена не була. Що ж стосується постанови Кабінету Міністрів України від 28 травня 2008 року № 530 „Деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян”, в частині зменшення розміру підвищення пенсії, то вона не відповідає приписам указаного Закону. Тому в даному випадку необхідно застосовувати положення Закону, який має вищу юридичну силу.

Не можуть бути прийняті до уваги доводи відповідача щодо правомірності дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів для повної реалізації програм з доплат дітям війни, оскільки питання фінансування цих видатків не виступає предметом даного спору. Проблеми надання бюджетних коштів Пенсійному фонду України для виконання покладених на нього обов'язків у справі виходять за межі заявлених вимог і судом не розглядалися.

Керуючись ст.ст. 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів

у  х  в  а  л  и  л  а :

 Апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в                     м. Шепетівка Хмельницької області залишити без задоволення.

Рішення Шепетівського міськрайонного суду Хмельницької області від 19 серпня 2010  року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.

Головуючий:/підпис/

     Судді:/підписи/

Копія вірна

Суддя апеляційного суду                                      Бас О.Г.   



 


                              

                                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація