Справа № 3-96/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н М У К Р А Ї Н И
17 січня 2011 року суддя Київського районного суду м. Полтави Куліш Ю.В., розглянувши матеріали, що надійшли з ДАІ УМВС України в Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. В.Сорочинці Миргородського р-ну, ідентифікаційний номер не встановлено, проживаючого: АДРЕСА_1, не працюючого, за ст. 124 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
18.12.2010 року о 10.30 год. ст. інспектором відділення з оформлення ДТП м. Полтава Павленком О.А. було складено протокол № 032297 про адміністративне правопорушення, вчинене ОСОБА_1 в тому, що він 16.12.2010 року о 20.30 год., керуючи автомобілем марки Шкода Філіція, державний н/з НОМЕР_1, на вул. Ст. Фронту в м. Полтаві, не вибрав безпечної швидкості, не впорався з керуванням, в результаті чого скоїв наїзд на електроопору. В результаті пригоди автомобіль та електроопора отримали технічні пошкодження. В протоколі про адміністративне правопорушення вказано, що водій ОСОБА_1 порушив п.п. 1.3, 1.4, .5, 12.1, 12.3 ПДР, чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 124 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив, що ДТП сталося внаслідок поганих погодних умов –було слизько. Крім того, пояснив, що окрім його автомобіля, більше ніхто не зазнав шкоди, вважає, що ПДР він не порушував, тому провадження по справі підлягає закриттю в зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП.
Відповідно до п. 12.1 ПДР водій залежно від швидкості руху, дорожньої обстановки, особливостей вантажу, що перевозиться, і стану транспортного засобу повинен дотримуватися безпечної дистанції та безпечного інтервалу.
Зіткнення з електроопорою відбулося не внаслідок порушення ОСОБА_1 ПДР, не тому, що він не вибрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, чи особливостей вантажу та стан транспортного засобу.
Оцінюючи діяння ОСОБА_1, виходжу з того, що умовами настання адміністративної відповідальності за вчинення інкримінованого йому правопорушення є наявний причинний зв'язок між порушенням ПДР та настанням наслідків у вигляді майнової шкоди. Такий причинний зв'язок в даному випадку відсутній, оскільки ОСОБА_1 не допустив порушення ПДР, як це зазначено вище.
Відповідно до п. 1.10 ПДР дорожнього-транспортна пригода –це подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої загинули або поранені люди чи завдані матеріальні збитки.
Згідно ст.. 22 ЦК України збитками, зокрема, є втрати, яких особа зазнала у зв’язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки). Особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування.
З аналізу наведених вище норм закону випливає, що збитки, в розумінні п. 1.10 ПДР - це втрати особи, цивільні права якої були порушені внаслідок дорожньо-транспортної пригоди.
За наслідками дорожньо-транспортної пригоди цивільні права ОСОБА_1 не були порушені, оскільки заподіяння сталося з його вини.
Інших осіб, яким в результаті ДТП були б завдані збитки, немає.
Відповідно до ст.124 КУпАП до адміністративної відповідальності притягуються особи - учасники дорожнього руху, які допустили порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно п. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що крім автомобіля ОСОБА_1 інші транспортні засоби пошкоджені не були, а тому провадження по справі підлягає закриттю в зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 124 КУпАП
Керуючись п. 1 ст. 247 , ст. ст. 283, 284, 294 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 –закрити в зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.. 124 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області через Київський районний суд м. Полтави протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Ю.В.Куліш
- Номер: 3/289/1239/21
- Опис: Керував автомобілем у стані алкогольного сп"яніння
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-96/2011
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Куліш Ю.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.01.2011
- Дата етапу: 10.02.2011
- Номер:
- Опис: Порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-96/2011
- Суд: Золочівський районний суд Львівської області
- Суддя: Куліш Ю.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 20.01.2011
- Дата етапу: 20.01.2011
- Номер:
- Опис: порушив громадський порядок і спокій громадян
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 3-96/2011
- Суд: Турківський районний суд Львівської області
- Суддя: Куліш Ю.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.02.2011
- Дата етапу: 04.03.2011