Судове рішення #1539509
Справа № 2-374/2007р

Справа № 2-374/2007р.

 

РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

 

10 травня 2007 p.     Сколівський районний суд  Львівської області в складі:

головуючого              Кузіва Б.І.

при секретарі             Петраш Л.Я.

розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в місті Сколе справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої непрацездатної дочки

 

ВСТАНОВИВ:

 

ОСОБА_1  звернулась в суд із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої непрацездатної дочки,  пояснивши,  що з відповідачем перебуває в шлюбі,  зареєстрованому Сколівський відділом РАЦС 20.05.1978 р. згідно актового запису №22. Від даного шлюбу в них народилась дочка ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1

Згідно рішенням Сколівського районного суду від 19.07.2005 р. з відповідача стягувались аліменти на утримання дочки в розмірі 1\4 частини заробітку до досягнення дитиною повноліття.

В даний час дочка є повнолітня,  однак являється непрацездатною,  так як є інвалідом першої групи. А це потребує значних розходів на медикаменти,  консультації лікарів,  процедури,  лікування.

В судовому засіданні ОСОБА_1  позов підтримує.

Відповідач позов визнає.

Заслухавши пояснення сторін,  вивчивши матеріали справи суд приходить до слідуючого висновку.

Із свідоцтва про народження ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачається,  що її батьком являється ОСОБА_2,  тобто відповідач.

Із довідки Дрогобицької міжрайонної МСЕК НОМЕР_1вбачається,  що ОСОБА_3 є інвалідом з дитинства 1-ї групи,  потребує постійного стороннього догляду.

Відповідно до  ст.  198 Сімейного кодексу України батьки зобов»язані утримувати своїх повнолітніх непрацездатних дочку,  сина,  які потребують матеріальної допомоги,  якщо вони можуть таку матеріальну допомогу надавати.

Суд вважає,  що у відповідача є можливість надавати дочці таку допомогу,  оскільки,  як вбачається із пред"явлених документів відповідач регулярно платив аліменти на утримання дочки до повноліття.

Керуючись  ст.  ст.  10,  11,  15,  130 ч.4,  174 ч.4,  209,  212-215 ЦПК України,   ст.  198,  200 СК України,  суд

 

ВИРІШИВ:

 

Позов задовольнити. Стягувати із ОСОБА_2,  ІНФОРМАЦІЯ_2,  уродженця і жителя смт.  В. Синьовидне Сколівського району Львівської області в користь ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_3 аліменти у розмірі 1\4 частини із всіх видів заробітку щомісячно,  але не менше ЗО відсотків прожиткового мінімуму на утримання повнолітньої непрацездатної дочки ОСОБА_3,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  починаючи з 28.04.2007 p.,  допустивши негайне виконання даного рішення в цій частині.

Стягнути із ОСОБА_2 51 гривню судового збору та 30 гривень витрат на інформаційно-технічне забезпечення в зв»язку з розглядом справи.

На дане рішення може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення,  а апеляційна скарга на нього може бути подана протягом наступних двадцяти днів.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація