Судове рішення #1539288
Справа № 2-682 2007 p

Справа № 2-682 2007 p.

РІШЕННЯ

іменем   України

м. Вугледар                                                                                                      26 квітня 2007 р.

Вугледарський міський суд Донецької області у складі: головуючої - судді Биліни Т.І., при секретарі Соколовій Л.М., за участю позивача ОСОБА_1, розглянувши у судовому засіданні позовну заяву

ОСОБА_1до Вугледарського виконкому міської ради депутатів, треті особи: Бюро технічної інвентаризації, Вутледарська державна нотаріальна контора, про визначення часток в майні яке знаходиться в спільній сумісній власності,

В с т а н о в И'В :

Позивач звернулася до суду з позовною заявою про    визначення часток в майні яке знаходилось в спільній сумісній власності.

Позовні вимоги мотивовані тим, що нею, ії матір'ю ОСОБА_2, шляхом приватизації була набута у власність трикімнатна АДРЕСА_1. ІНФОРМАЦІЯ_1ОСОБА_2померла не залишивши заповіту. Так як при житті ОСОБА_2 частки у праві спільної сумісної власності не визначені, позивач не має можливості належним чином оформити спадщину. Позивач просить суд визначити частки в АДРЕСА_1, яка була спільною сумісною власністю сім'ї наІНФОРМАЦІЯ_1, наступним чином: ОСОБА_1- 1/2 частка квартири; ОСОБА_2- 1/2 частка квартири;

У судовому засіданні позивач ОСОБА_1 підтвердила свої позовні вимоги та їх обґрунтування.

Представники відповідача Вугледарського виконкому міської ради надіслали лист з проханням розглянути справу без їх участі, визнали позов в повному обсязі, не заперечували проти визначених позивачем розмірів часток в АДРЕСА_1

Представники третіх осіб: Бюро технічної інвентаризації м.Вугледару та Вугледарської державної нотаріальної контори в судове засідання не з'явились надали письмові заяви про розгляд справи у відсутності їх представників.

Заслухавши в судовому засіданні пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно свідоцтва про право власності № 12653 від 17.01.1995 року, виданого Донецьким Агентством по приватизації державного житлового фонду позивачу та ії матері на праві спільної сумісної власності належала АДРЕСА_1

 

Під час життя ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1., частки майна у спільній власності не визначались.

Згідно ст.1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спадкується на

загальних підставах.                                                                                                                                

Згідно ст.357 ЦК України частки у праві спільної часткової власності вважаються рівними, якщо інше не встановлено за домовленістю співвласників або законом.

Згідно ст.372 ЦК України у разі поділу майна, що є у спільній сумісній власності, вважається, що частки співвласників у праві спільної сумісної власності є рівними, якщо інше не встановлено домовленістю між ними або законом. У разі поділу майна між співвласниками право спільної сумісної власності на нього припиняється.

Так як в судовому засіданні не встановлено, що при житті ОСОБА_2 існували інші домовленості між позивачем та померлою щодо поділу спільної сумісної власності - АДРЕСА_1, суд вважає доцільним встановити, що частки в спільній сумісній власності наІНФОРМАЦІЯ_1 були рівними.

 

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.357, 372, 1223, 1226,1267 ЦК України, ст.ст. 3,8,10,15,212-215 ЦПК України, суд-

Вирішив:

Позов ОСОБА_1задовольнити.

Визначити частки у спільному майні - АДРЕСА_1, на момент смерті ОСОБА_2 -ІНФОРМАЦІЯ_1, наступним чином:

·        ОСОБА_2-1/2 частка квартири;

·        ОСОБА_1- 1/2 частка квартири.

Рішення може бути оскаржене сторонами та іншими особами, які приймали участь у справі, шляхом подання заяви про апеляційне оскарження до суду 1-ї інстанції протягом 10 днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч.4. ст. 295 ЦПК України. 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація