Справа №2а-524 2007 рік
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 червня 2007 року Ленінський районний суд м. Луганська у складі:
Головуючого судді Бугери О.В.,
При секретарі Бачінській І.В.,
Розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінського РВ
ЛМУ УМВС України в Луганській області до громадянина ОСОБА_1 щодо
примусового видворення за межі України, -
ВСТАНОВИВ:
Ленінський РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області звернувся до суду із вказаним позовом 31.05.2007 року. В обґрунтування позову вказав, що 25.05.2007 року співробітниками Відділу громадянства імміграції та реєстрації фізичних осіб Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області в ході проведення відпрацювання Ленінського району м. Луганська щодо незаконного надходження на території України іноземних громадян, був виявлений громадянин Республіки ОСОБА_1.
В ході подальшого з'ясування було встановлено, що він вперше прибув в Україну 30.10.2005 року з метою навчання у Луганському державному медичному університеті. 05.10.2006 року він був відрахований з навчального закладу за порушення дисципліни. Термін реєстрації був встановлений до 20.09.2006 року. З цього часу ОСОБА_1 до органів внутрішніх справ з приводу легалізації його знаходження на території України не звертався, територію України не покинув.
20.04.2007 року було прийнято рішення про видворення його за межі України, у зв'язку з порушенням правил перебування, із забороною в'їзду в України терміном до 03.04.2009 року. Проте дотепер вказаний громадянин з України не виїхав, на території України перебуває незаконно, не працює, підстав для оформлення дозволу на імміграцію в нього немає, тому просить видворити ОСОБА_1 в примусовому порядку.
В судовому засіданні представник Ленінського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області - старший інспектор імміграційного контролю ВГІРФО Сомова Л.В. позовні вимоги підтримала, просила їх задовольнити.
Відповідач ОСОБА_1 в судовому засіданні позов визнав, суду пояснив, що він дійсно у 2005 році прибув в Україну з метою отримати медичну освіту. Уряд його держави оплачував його навчання, платив йому стипендію. Але у 2006 році виникли труднощі. Оплата за навчання не була зроблена. Він звертався до консула своєї країни, але питання не було вирішено. Тому його і відрахували. Він дійсно розуміє що порушив правила перебування на території іншої держави, але це пов'язано з відсутністю у нього коштів для повернення додому. Зараз він тимчасово мешкає у гуртожитку, тому що йому більше ніде подітися.
В судовому засіданні було встановлено, що відповідач прибув на територію України 30.10.2005 року. Навчався у Луганському державному медичному університеті. Був зареєстрований за адресою АДРЕСА_1. Строк реєстрації на території України було встановлено до 20.09.2006 року.
05.10.2006 року відповідач був відрахований з університету, у зв'язку з не оплатою навчання наказ №4іс/228а. Територію України не покинув.
03.04.2007 року старшим інспектором з ОД ВГІРФО УМВС України в Луганській області Церковним О.В. було винесено постанову про видворення із України відповідача, а також про заборону в'їзду на територію України на 2 роки.
Відповідачу 28.04.2007 року було вручено копію постанови про видворення, паспорт НОМЕР_1 виданий 29.03.2005 року владою Гани, терміном дії до 28.03.2015 року, з відповідної відміткою, а також була взята розписка про зобов'язання у строк до 20.05.2007 року виїхати за межі України.
Вимоги постанови відповідачем не виконано, на території України знаходиться дотепер, не працює. Виїхати не має можливості за відсутності коштів.
Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши і вивчивши матеріали справи в їх сукупності, вважає вимоги позову такими, що підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» іноземцем є особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав.
Згідно до ст.. З даного закону іноземці та особи без громадянства можуть у встановленому порядку іммігрувати в Україну на постійне проживання або прибути для працевлаштування на визначений термін, а також тимчасово перебувати на її території.
Іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на іншій законній підставі, вважаються такими, що тимчасово перебувають в Україні. Вони зобов'язані в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, зареєструвати свої паспортні документи і виїхати з України після закінчення відповідного терміну перебування. Про всі зміни місця проживання, вони зобов'язані повідомляти органи внутрішніх справ, у яких зареєстровано їх паспортні документи.
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 p. N 1074 затверджено Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію. Згідно до ст..27 цих Правил можливо продовження терміну перебування в Україні іноземців та осіб без громадянства, які прибули на тривале перебування з метою навчання, працевлаштування, у приватних справах тощо, здійснюється органами внутрішніх справ у порядку, встановленому МВС. Відповідні документи оформляються на підставі письмових звернень іноземця та особи без громадянства та приймаючої сторони, які подаються не пізніше ніж за 3 робочих дні до закінчення дії реєстрації.
Відповідно до ст.. 30 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» за порушення іноземцями та особами без громадянства встановленого порядку перебування в Україні, тобто проживання без документів на право проживання в Україні або проживання за недійсними документами, недотримання встановленого порядку реєстрації або пересування і вибору місця проживання, працевлаштування, ухилення від виїзду після закінчення терміну перебування, а також за недотримання Правил транзитного проїзду через територію України до них застосовуються заходи відповідно до законодавства України.
Відповідно до ст..32 Іноземець та особа без громадянства можуть бути видворені за межі України за рішенням органів внутрішніх справ, органів охорони державного кордону (стосовно осіб, які затримані у межах контрольованих прикордонних районів при спробі або після незаконного перетинання державного кордону в Україну) або Служби безпеки України з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення, якщо дії іноземця та особи без громадянства грубо порушують законодавство про статус іноземців та осіб без громадянства, або суперечать інтересам забезпечення безпеки України чи охорони громадського порядку, або коли це необхідно для охорони здоров'я, захисту прав і законних інтересів громадян України.
Іноземець та особа без громадянства зобов'язані покинути територію України у строк, зазначений у рішенні про видворення. У разі прийняття рішення про видворення іноземця або особи без громадянства за межі України в її паспортному документі негайно анулюється віза і вилучаються документи на право перебування в Україні.
Орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови
адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Відповідач ОСОБА_1 в органи міліції з приводу легалізації його перебування на території України не звертався. З 20.09.2006 року на території України перебуває нелегально. Зобов'язання покинути територію України до 20.05.2007 року не виконав. Не працює, підстав для оформлення документів на імміграцію у нього немає. Тому суд вважає за можливе задовольнити вимоги Ленського РВ ЛМУ УМВС України в Луганській області щодо примусового видворення іноземця.
Керуючись ст.ст. 11, 20, 86, 159-163, ч.2 п.12 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, Законом України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», Постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 1995 p. N 1074 «Про Правила в'їзду іноземців та осіб без громадянства в Україну, їх виїзду з України і транзитного проїзду через її територію», -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Ленінського РВ ЛМУ УВМС України в Луганській області задовольнити.
Примусово видворити громадянина Республіки ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, за межі України.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.