№2-2271-07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
04 червня 2007 року Кіровський райсуд м. Кіровограда в складі :
головуючого судді Шилової Л.М.
при секретарі Ліпкіній Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кіровограді цивільну справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів, суд
ВСТАНОВИВ :
Позивачка просить стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1народження у розмірі 1/3 частини з усіх видів його заробітку
/ доходів / , але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно та аліменти у розмірі 200грн. на своє утримання до досягнення їхнього сина 3 років. В обгрунтування вимог вказала , що відповідач добровільно не надає їй матеріальної допомоги .
Відповідач позов визнав частково, пояснивши, що згоден сплачувати аліменти на утримання сина, але в розмірі 1/4 частини та на утримання його дружини не більше ніж 100 грн. щомісячно , оскільки він не має постійної роботи , при тому що позивачка також могла б працювати , окрім того , що вона проживає з іншим чоловіком, який в змозі її утримувати.
Судом встановлені наступні факти.
Відповідач є батьком ОСОБА_3, якогоІНФОРМАЦІЯ_1народила позивачка і який проживає разом із позивачкою.
Згідно ст. 180 СК України відповідач зобов'язаний утримувати свого сина до досягнення ним повноліття , проте відповідач від виконання свого батьківського обов'язку ухиляється і матеріальної допомоги на утримання свого сина позивачці не надає.
Згідно ст. 183 ч 1 , ст. 182 ч.2 СК України суд стягує з відповідача на користь позивачки аліменти у розмірі 1/4 частини з усіх видів його заробітку / доходів / , але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку на утримання їхнього сина.
Згідно ст.84 ч.2 СК України відповідач зобов'язаний утримувати свою дружину -позивачку до досягнення їхнього сина 3 років, а відтак суд стягує з нього аліменти і на утримання позивачки у розмірі 100 грн. щомісячно . Судом прийнято до уваги , що відповідач являється працездатним , а відтак може надавати позивачці матеріальну допомогу.
Вказані факти відповідають правовідносинам сторін, що регулюються сімейним законодавством.
При вирішенні справи суд керується ст.80 , ст.84 , ст. 180- ст.183 СК України , ст. 88,ст.213 - ст. 215 , ст. 130 ч.4 , ЦПК України . Суд
-2-ВИРІШИВ:
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1народження, уродженця м. Кіровограда на користь ОСОБА_1, аліменти на утримання сина ОСОБА_3,ІНФОРМАЦІЯ_1народження у розмірі !4 частини з усіх видів його заробітку / доходів /, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно, починаючи із 04 квітня 2007 року і до виповнення йому повноліття, тобто до 29 серпня 2023 року.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2народження, уродженця м. Кіровограда на користь ОСОБА_1, аліменти на її утримання у розмірі 100 грн., щомісячно, починаючи із 04 квітня 2007 року і до виповнення сину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження , трьох років , тобто до 29 серпня 2008 року.
Стягнути із ОСОБА_2в доход держави 51 грн. судового збору, 07 грн. 50 коп. витрат на інформаційно - технічне забезпечення..
Рішення в межах суми платежу за один місяць підлягає до негайного виконання.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення . Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.