Справа № 5/2 -1649/2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 травня 2007 р. Вишгородський районний суд Київської області в складі головуючого - судді Божок С.К. при секретарі - Грищенко К.Г.
розглянувши у відкритому попередньому судовому засіданні в залі суду в м.Вишгороді Київської області за участю позивач ОСОБА_1 позовну заяву про встановлення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини
Позивач звернулася до суду з позовом про встановлення додаткового строку, достатнього для прийняття спадщини, мотивуючи свої вимоги тим, що після відкриття спадщини за законом після смерті матері вона не звернулася з заявою про прийняття спадщини в шестимісячний строк до Вишгородської районної державної нотаріальної контори, оскільки про те, що матір мала право на земельну частку ( пай ) їй було невідомо і тільки в квітні цього року племінниця, яка залишилася проживати у спадковому будинку, випадково знайшла сертифікат на право на земельну частку ( пай ) у землі, яка перебуває у колективній власності СВК « Димерський « розміром 3, 74 в умовних кадастрових гектарах.
У судовому засіданні позивач доводи позовної заяви підтримала, просила їх задовільнити та додала, що вона с спадкоємницею за законом після смерті матері першої черги, інших спадкоємців не має. Уточнила позовні вимоги - просила визначити їй додатковий строк два місця для подання заяви про прийняття спадщини. Просила задовольнити позовні вимоги.
Відповідач - Димерська селищна рада Вишгородського району - в судове засідання не з»явився; про день та час слухання справи повідомлений у встановленому порядку, причини неявки суду невідомі; надав суду листа, згідно якого проти позову не заперечує та просить розглядати справу без представника сільської ради . За таких обставин, з урахуванням думки позивача, суд вважає можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у справі доказів і постановити заочне рішення згідно ст. 224 ЦПК України. Заслухавши пояснення позивачів, перевіривши її доводи доказами, суд
Встановив:
Позивачі по справі - є дочкою ОСОБА_2 .
Згідно актового запису за № 55 від 01.06.2004 р. ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1
У відповідності зі ст. 1220 ЦК України часом відкриття спадщини є день смерті особи або день, з якого вона оголошується померлою.
Після смерті ОСОБА_2 відкрилася спадщина за законом на право на земельну частку ( пай ) у землі, яка перебуває у колективній власності СВК « Димерський « розміром 3,74 в умовних кадастрових гектарах без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості),
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців , який починається з часу відкриття спадщини відповідно до ст. 1270 ЦК України. Позивач звернулася до Вишгородської районної державної нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини у квітні 2007 р., тобто після збігу шестимісячного строку. Вишгородська районна державна нотаріальна контора відмовила позивачу у видачі Свідоцтва про право на спадщину після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 у зв"язку з відсутністю факту прийняття спадщини. Про наявність спадкового майна - права на земельну частку ( пай ) після смерті матері ОСОБА_2 позивачеві стало відомо у квітні 2007 p., оскільки за життя мати їй не повідомила, що має право на земельну частку ( пай), а у житловому будинку, де проживала ОСОБА_2 та який знаходиться за адресою : АДРЕСА_1 після смерті ОСОБА_2 продовжила проживати племінниця ОСОБА_3., яка і знайшла в документах померлої сертифікат на право на земельну частку ( пай).
За таких обставинах, суд вважає, що пропущений строк прийняття спадщини є поважним, а тому , в силу ч.3 статті 1272 ЦК України, слід визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання нею заяви про прийняття спадщини - два місяці з моменту набрання даним рішенням законної сили.
В силу статті 88 ЦПК України судові витрати слід компенсувати за рахунок держави.
Керуючись ст.ст. З, 10,60, 212,213,215,224,226,130 ч. 4 ЦПК України , ст.ст. 1220,1270, 1272 ЦК України, суд Вирішив:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк - два місяці з моменту набрання даним рішенням законної сили для подання нею заяви про прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_2 до Вишгородської районної державної нотаріальної контори Київської області.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Заява про апеляційне оскарження рішення суду може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються апеляційному суду через Вишгородський районний суд Київської області.