Увага! Зараз ми працюємо у тестовому режимі! Якщо у Вас є будь-які підказки, бажання або відгуки, будь-ласка, лишайте їх на
Судове рішення #15374695

                                                                                                                                   Справа № 2-а-690

Справа № 2-а-690

                                    У Х В А Л А

                                                     іменем України

"31" березня 2011 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:

головуючого –судді                                                          Бірси О.В.

при секретарі                                                                           Бушура Ю.В.

            розглянувши у письмовому провадженні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про  визнання дій протиправними та зобов’язання  провести перерахунок пенсії, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України у Дніпровському районі м. Києва про визнання неправомірною відмови щодо нарахування та виплати несплаченої державної соціальної допомоги як дитині війни, починаючи з 01.01.2006 року та зобов’язання Управління нарахувати та виплати в повному обсязі недоплачену їй, як дитині війни, щомісячну державну соціальну 30 % надбавку, передбачену ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” за вказаний вище період та виплачувати її в подальшому, посилаючись на те, що відповідно до вимог ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни” дітям війни пенсія або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком. Зупинення дії та внесення змін відповідно до зазначеної статті визнане рішеннями Конституційного Суду України неконституційними.  Оскільки відповідач не нараховує та не виплачує передбачену Законом надбавку, вона вимушена була  звернутися до суду з даним позовом.

31 березня 2011 року  ухвалою Дніпровського районного суду  м. Києва вирішено питання щодо розгляду  зазначеної адміністративної справи в простому письмовому провадженні.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

          Згідно ст. 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

          Як вбачається з матеріалів справи, позивач звернулась до суду  02 лютого 2011 року (а.с. 3)  і просить суд визнати протиправними дії відповідача та зобов’язати його зробити перерахунок та виплату передбаченої Законом надбавки, починаючи з 01.01.2006 року по 01.02.2011 р., а також  нараховувати і виплачувати  надбавку в подальшому.

          При цьому позивач посилається, що  про порушення відповідачем її права  на отримання щомісячної  державної соціальної надбавки їй стало відомо з рішення Конституційного Суду України  від 09.09.2010 р..

          Такі доводи позивача не можуть бути прийняті судом як підстава для  поновлення пропущеного строку звернення до суду з позовом, оскільки щомісячна державна соціальна 30 % надбавка передбачена ст. 6 Закону України “Про соціальний захист дітей війни”, що набрала чинності з 01.01.2006р. і саме з цього часу позивач мала б дізнатися про своє порушене право.

Будь-яких інших належних  доказів на підтвердження поважності причин пропущення строку звернення до суду, позивач суду не надала.

За таких обставин, суд не вбачає підстав для поновлення позивачу строку для звернення до суду за захистом порушеного права за період з 01.01.2006 року по 02.08.2010 року, а тому приходить до висновку, що позовні вимоги в цій частині повинні бути залишені без розгляду.

          На підставі викладеного, керуючись  ст.ст. 99, 100, п. 4 ч. 1 ст. 155 КАС України, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Дніпровському районі м. Києва про  визнання дій протиправними та зобов’язання  провести перерахунок пенсії за період 01.01.2006 року по 02.08.2010 року - залишити без розгляду.

          Ухвала може бути оскаржена до Київського адміністративного апеляційного суду через Дніпровський  районний суд м. Києва протягом п’яти днів з дня проголошення, а особами, які не були присутні у судовому засіданні протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

          СУДДЯ: