Судове рішення #1537236
Справа №2-179-2007

Справа №2-179-2007

РІШЕННЯ

       іменем України

м. Селидове                                                                                  16 травня 2007 року

Селидівський міський суд Донецької області у складі:головуючого судді-Владимирської І.М., при секретарі Холстінкіній В.М., за участю позивачаОСОБА_1., представників позивача ОСОБА_2, ОСОБА_3., представників відповідача Маруценко С.В., Петрухіна С.А., третьої особи ОСОБА_4., ОСОБА_5., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Селидово цивільну справу за позовною заявою

ОСОБА_1до Донецької обласної

дирекції по ліквідації збиточних вугледобичних і

вуглепереробних                                 підприємств                               ДП

„Донвуглереструктуризація" Селидівська ДЛШ про визнання нещасного випадку пов"язаним з виробництвом і складення акту за формою Н-1,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Донецької обласної дирекції по ліквідації збиточних вугледобичних і вуглепереробних підприємств ДП „Донвуглереструктуризація" Селидівська ДЛШ про визнання нещасного випадку пов"язаним з виробництвом і складення акту за формою Н-1, вказавши, що він перебуває в трудових відносинах з підприємством Донецька обласна дирекція по ліквідації збиточних вугледобичних і вуглепереробних підприємств ДП „Донвуглереструктуризація" Селидівська ДЛШ з 02.01.2004 року, працюючи за професією електрослюсар підземний 5 розряду ділянки ЕМС шахти „Гірник" та під час виконання трудових обов'язків, при виконанні робіт з підключення електропідстанції ТСШВП-180 у насосній камері гор.720 м. 11 серпня 2006 року в 12 год. з ним стався нещасний випадок: при підвішуванні електрокабеля на металокріп в його обличчя та очі посипалась іржа, в наслідку чого у ліве око потрапив сторонній предмет (іржа).Оскільки самостійно видалити сторонній предмет він не зміг, після провадження робіт він звернувся в шахтний медпункт, про що було зроблено запис у журналі відвідування здравпункта ш.Гірник СДЛШ. Виїхавши з шахти, він повідомив про те, що з ним відбулося свого безпосереднього керівника - в.о. головного енергетика. 11.08.2006 року у лікарню він не звернувся, 12.08.2006 року він відчув різке погіршення стану в лівому оці, однак звернутися в лікарню не мав можливості, оскільки 12.08.06р. та 13.08.06р. були вихідними днями. 14 серпня 2006 року він звернувся за медичною допомогою в Гірницьку міську лікарню і йому було

 

2

надано направлення в Обласну травматологічну лікарню. Відповідно до виписки з історії хвороби №54370 він перебував на стаціонарному лікуванні в Обласному офтальмотравматологічному центрі „Мікрохірургії ока" з 15.08.2006 року по 05.09.2006 року з приводу травми лівого ока. Згідно довідки ВКК Гірницької міської лікарні №1800 від 11.10.2006 року у нього встановлено наступний діагноз: центральне помутніння рогової лівого ока. На вимогу представника адміністрації він написав пояснення, виклав в ньому відомості, які не відповідають дійсності, а саме, що нібито нещасний випадок стався з ним в побуті. Комісією з розслідування нещасних випадків було складено акт за формою НТ. Не погодившись з висновками комісії, у вересні 2006 року він звернувся із заявою до Інспекції державного нагляду за охороною праці в реструктуризації і шахтному будівництві по Донецької області. За результатами перевірки інспекція видала припис про необхідність проведення додаткового розслідування нещасного випадку і перегляду акту форми НТ. Протоколом засідання комісії з розслідування нещасного випадку від 09.10.2006 року ухвалено акт побутового травматизму залишити без змін. Просить суд визнати нещасний випадок, що відбувся з ним 11 серпня 2006 року під час виконання трудових обов'язків, пов"язаним з виробництвом та зобов'язати відповідача скласти акт форми Н-1.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Вважає, що відмова у видачі йому акта за формою Н-1 незаконна та просить суд визнати нещасний випадок, що стався з ним 11.08.20025 року під час виконання ним трудових обов'язків, пов"язаним з виробництвом та зобов'язати відповідача видати йому акт за формою Н-1. Пояснив також, що спочатку думав, що травма незначна, не захотів, щоб за підприємством рахувався нещасний випадок та написав в пояснювальній записці, що вдома в ліве око попала іржа. Але, коли з часом зрозумів, що може залишитися калікою, вирішив звернутися з вказаними вимогами до підприємства.

Представники позивача у судовому засіданні підтримали його позовні вимоги.

Представники відповідача у судовому засіданні заперечували проти задоволення вимогОСОБА_1., пояснили, що розслідування нещасного випадку, що стався з ОСОБА_1., було проведено з додержанням вимог чинного законодавства, була створена комісія, яка отримала пояснення, і було складено акт за формою НТ. Після одержання припису від держінспекції, за результатами додаткової перевірки, акт був оставлений без змін. Вважають позовні вимогиОСОБА_1. необгрунтованими і просять суд відмовити в їх задоволенні.

Представники відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України у м.Селидове у судовому засіданні заперечували проти позовуОСОБА_1., вважають, що позивачем не надано доказів, що нещасний випадок з ним відбувся у шахті при виконанні ним трудових обов'язків.

Свідок ОСОБА_6 показала суду, що працює медсестрою в медичному пункті шахти „Гірник".   11.08.2006 року в  12.30  год.  до неї

 

3

звернувся ОСОБА_1 Він сказав, що під час виконання роботи в шахті в його ліве око щось потрапило. Вона оглянула потерпілого, побачила в оці сторонній предмет, не змогла його видалити, порадила звернутися до лікарні. Потім вона знайшлаОСОБА_1. в приміщенні слюсарні і ще раз сказала йому про можливі наслідки, якщо він своєчасно не звернеться до лікаря. Під час бесіди був присутній Криванич, який також посилав ОСОБА_1до лікарні. ОСОБА_1звернувся до неї в п"ятницю 11.08.2006 року, вона запис в журнал реєстрації в той день вона не змогла зробити своєчасно, але записала його зразу в понеділок, зареєструвавши, що звернення було 11.08.2006 року.

СвідокОСОБА_7. показав суду, що 11.08.2006 року він виконував обов'язки енергетика, видав нарядОСОБА_1на виконання робіт у шахті: переключити підстанцію. Коли ОСОБА_1видавався наряд- зі станом здоров"я у того було все гаразд. ОСОБА_1в той день працював у першу зміну, отримавши наряд, пішов його виконувати. В той же день о 12.30 год. в приміщенні нарядної з ОСОБА_1 розмовляла медсестра шахтного медпункту, казала, що око вона йому промила, але щось залишилось і посилала останнього до лікарні. 14.08.2006 року вранці на наряді він побачив , що у ОСОБА_1красне око і він його направив до лікарні. ОСОБА_1йому казав, що 11.08.2006року в шахті йому щось потрапило у око.

СвідокОСОБА_8 показав суду, що 11.08.2006р. він працював з ОСОБА_1., вони разом були у шахті, виконували роботи з підключення підстанції. На початку робочого дня стан здоров'я ОСОБА_1був нормальний. Під час знаходження на робочому місці ОСОБА_1звертався з приводу запорошення ока. ОСОБА_1сказав, що щось йому потрапило у око, коли він підвішував кабель, але прохання допомогти ніякого не було з боку ОСОБА_1. На рамі крепі дійсно є іржа, яка відшаровується.

СвідокОСОБА_9. суду показав, що він працює заступником головного інженера по охороні праці і техніки безпеки, 11.08.2006 року йому нічого не було відомо, 14.08.2006 року йому зателефонували з Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і повідомили, що 12.08.2006 року сталася травма. Він повідомив про це головного інженера. Було з"ясовано, що 12.08.2006 року у ОСОБА_1був вихідний. Головний інженер переговорив з потерпілим і той написав пояснення, що травма з ним сталася вдома. Був виданий акт побутового травматизму. Після звернення ОСОБА_1до інспекції державного нагляду за охороною праці, було зроблено припис про проведення додаткового розслідування. За результатами перевірки акт було залишено без змін.

Свідок ОСОБА_10. показав суду, що він працює головним інженером, 14.08.2006 року його повідомив ОСОБА_9, що з Фонду надійшло повідомлення про те, що 12.08.2006 року сталася травма з робітником. Він поїхав у лікарню, з"ясував, що ОСОБА_1був на прийомі, травма відбулась 12.08.2006 року, потім він вияснив, що в цей день ОСОБА_1не працював. Характер травми він не з"ясовував, але виходило так, що ця травма полягала на підприємство. Він у ОСОБА_1з"ясовував, чому той одразу не звернувся в лікарню, на що ОСОБА_1пояснив,  що вважав,  що все минеться.  Також він  опитував робітників:

 

4

ОСОБА_11, який дізнався про те, що сталося, з його слів, і ОСОБА_8, який сказав, що щось потрапило в око ОСОБА_1. Почали відбір пояснень. Був складений акт побутового травматизму, однак інспекція зобов'язала передивитися цей акт. Адміністрація не зацікавлена в рості травматизму на підприємстві.

Свідок ОСОБА_11 в судовому засіданні показав, що 11.08.2006 року він працював в першу зміну разом з ОСОБА_1, позивач займався під"єднанням високого боку кабелю, він не знаходився увесь час біля ОСОБА_1, розмови з ОСОБА_1 про око у нього не було.

Свідок ОСОБА_12. в судовому засіданні показав, що він у 2006 році мешкав разом з позивачем, ніяких підвальних приміщень у їх будинку не було і не передбачено. 11 серпня 2006 року вранці він поїхав на шахту, а ОСОБА_1 теж поїхав на шахту на роботу, поїхали вони на велосипедах, стан здоров"я ОСОБА_1був нормальний, скарг з його боку не було. А коли він приїхав до дому, то побачив, що у ОСОБА_1око красне і розпухло, ОСОБА_1йому пояснив, що його було травмовано в шахті. Вони зразу поїхали до лікарні, однак лікаря окуліста нема, а медсестри на робочому місті вже не було. Вирішили звернутися в наступний день, але були вихідні. Потім ОСОБА_1лікувався у травматології.

Заслухавши сторони, представника ФССНВ, допитавши свідків ОСОБА_6.,ОСОБА_7.,ОСОБА_8, ОСОБА_11.,ОСОБА_9., ОСОБА_10., ОСОБА_12, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що вимогиОСОБА_1. про визнання нещасного випадку, що стався з ним 11.08.2005р., пов"язаним з виробництвом обґрунтовані і підлягають задоволенню з наступних підстав.

Як було встановлено у судовому засіданні і що підтвердили свідкиОСОБА_7.,ОСОБА_8, а також підтверджено документально- графіком роботи (а.с.11-12), нарядом на виконання роботи (а.с.10): ОСОБА_1 11.08.2006 року працював за графіком у першу зміну та отримав наряд на підключення електропідстанції ТСШВП-180 у насосній камері гор.720 м. Під час виконання робіт при підвішуванні кабелю з рами крепі іржа потрапила йому у ліве око. В цей же день він був оглянутий в медичному пункті шахти „Гірник", про що в журналі реєстрації відвідувань здравпункту шахти Гірник зроблено запис за №15 від 11.08.2006 року (а.с.9). Звернувся до Гірницької міської лікарні з жалобами на біль в лівому оці. Був виставлений діагноз: „Сторонній предмет рогівки". Вважаючи спочатку, що травма незначна, не захотів, щоб за підприємством рахувався нещасний випадок та написав в пояснювальній записці, що отримав травму вдома. 15.08.2006 року був госпіталізован в ОТЛ м. Донецька, де у нього було виявлено травматичне ушкодження лівого ока. З 15.08.2006р. по 05.09.2006 р. лікувався в Обласному офтальмотравматологічному центрі „Мікрохірургія ока". Коли з часом зрозумів, що може залишитися калікою, вирішив звернутися з вищевказаними вимогами до підприємства.

Ці обставини також підтверджують матеріали справи: копія табелю обліку робітничого часу, де значиться, що 11.08.2006 р. ОСОБА_1 знаходився на робочому   місці;   екстрене   повідомлення   про   звернення   потерпілого   з

 

5

посиланням на нещасний випадок на виробництві від 14.08.2006 року (а.с.37), акт розслідування обставин нещасного випадку невиробничого характеру від 14.08.2006 р. (а.с.4). Крім того, у амбулаторній картціОСОБА_1. зроблено запис про те, що ОСОБА_1   травмувався на виробництві.

В справі також мається копія витягу з історії хвороби №54370, з якої вбачається, що з 15.08.2006р. по 05.09.2006р. ОСОБА_1 лікувався з діагнозом: „Травматичне лівого ока", пошкодження виробничого характеру. Згідно припису №13/14 від 21.09.20000006 року, наданого Інспекцією державного нагляду за охороною праці у реструктуризації та шахтному будівництві по Донецькій області, нещасний випадок, який стався з ОСОБА_1., вважається пов"язаним з виконанням трудових обов"язків.

Таким чином суд вважає доведеним факт того, що 11.08.2006 р. о 12-00 з ОСОБА_1. стався на виробництві нещасний випадок за вказаними обставинами і це є підставою для складання акту за формою Н-1. Факт того, що ОСОБА_1 спочатку не вважав за необхідне визнавати травму виробничою не може бути підставою для відмовиОСОБА_1у складанні акта за формою Н-1, оскільки ОСОБА_1 дійсно отримав вказану травму на виробництві, при цьому поставив до відома керівництво, 11.08.2006 р. звернувся до медпункту шахти, а 14.08.2006 р. звернувся з приводу отриманої травми до медичного закладу, в документах якого зафіксовані дані про вказані події. Суд критично ставиться до пояснень свідківОСОБА_9. та ОСОБА_10., оскільки обидва свідка є представниками адміністрації і зацікавлені в зменшенні показників травматизму на виробництві. Крім того, свідок ОСОБА_10., заперечував нещасний випадок з ОСОБА_1 на виробництві, однак в той самий час вважав, що помилка потерпілого була в тому, що він не відбив іржу, де підвішував кабель, навіть не змахнув її, тобто фактично визнавав обставини, на які в судовому засіданні посилався ОСОБА_1 Суд не може прийняти до уваги пояснення, яке написав ОСОБА_1(а.с.34), тому що воно суперечать іншим доказам по справі, а саме, поясненням свідківОСОБА_8, ОСОБА_6.,ОСОБА_7., ОСОБА_12

Керуючись «Положенням про порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим» затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2001 року N 1094, ст.ст.208, 209, 212, 213, 214, 215, 218, 259 ЦПК України, -

ВИРІШИВ:

. Заяву ОСОБА_1задовольнити.

Зобов'язати Донецьку обласну дирекцію по ліквідації збиточних

вугледобичних і вуглепереробних    підприємств ДП

„Донвуглереструктуризація" Селидівська ДЛШ скласти акт за формою Н-1 відносно ОСОБА_1по факту нещасного випадку на виробництві, який стався з ним 11.08.2006 року о 12.00 години під час виконання ним трудових обов'язків.

 

6

Стягнути з ДП „Донвуглереструктуризація" судовий збір на користь держави у розмірі 8 (вісім) грн. 50 коп.

Стягнути з ДП „Донвуглереструктуризація" на користь ОСОБА_1 , сплачені ним судови витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи у розмірі 7 (сім) грн.50 коп.

Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано до місцевого суду протягом десяти днів з дня його винесення.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана в судову палату по цивільних справах апеляційного суду Донецької області через місцевий суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація