Судове рішення #15370123

                                     Справа № 2-а-1116/11р./1222

П О С Т А Н О В А

І М ‘Я М    У К Р А Ї Н И

20 травня  2011 року                                                                                               м.  Попасна                    

                 Суддя  Попаснянського  районного суду  Луганської області  Суббота М.І. розглянувши  в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом  ОСОБА_1  до Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі про  оскарження дій  щодо обчислення та перерахунку виплат , як дитині війни , -

встановив:

Позивач звернувся з адміністративним позовом про визнання дій Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі незаконними  з приводу нездійснення підвищення до пенсії йому  як дитині війни, так як   він  звернувся  до відповідача з заявою про перерахунок пенсії та її підвищення на 30% , однак йому  було відмовлено в перерахунку на підставі чого він  просить визнати незаконними дії відповідача та зобов’язати відповідача здійснити вище зазначений перерахунок пенсії за період   з 01.11.2010 р.  по  01.05.2011 року відповідно до вимог ст..6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Представник ПФУ у Попаснянському районі позов не визнав та надав заперечення на позов в якому вважає його дії правомірними .

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.   

Так, згідно ст.71 ч.1 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»передбачено, що дитина війни –це особа, яка є громадянином України та якій на час закінчення (2 вересня 1945 року) Другої світової війни було менше 18 років. При цьому ст.6 зазначеного Закону передбачено, що дітям війни (крім тих, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту») до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, виплачується підвищення надбавки до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25, а у жінок –20 років страхового стажу встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується  на 1 % розміру пенсії, обчисленої відповідно до ст.27 цього Закону, але не більше ніж на 1 відсоток мінімального розміру за віком, зазначеного в абзаці першому цієї частини.

Із наданих позивачем документів суддею встановлено, що позивач дійсно має правовий статус дитини війни, у зв’язку з чим перебуває на обліку в УПФУ в Попаснянському районі.

  Вирішуючи позовні вимоги позивача щодо перерахунку пенсії за період з 01.11. 2010р. по 01.05.2011 р.,  суддя  зазначає що відповідно до Закону України «Про державний бюджет України на 2010 рік», прожитковим мінімум для осіб , які втратили працездатність становить з  1 квітня –706 грн., з 1 липня –709 грн.,  відповідно до ст.. 21 Закону України «Про державний бюджет України на 2011 рік», прожитковим мінімум для осіб, які втратили працездатність становить : з 1 січня - 750 гривень, з 1 квітня - 764 гривні,  з 1 жовтня - 784  гривні,  з  1  грудня  - 800 гривень.

              Виходячи із системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суддя дійшов висновку, що викладені в позові доводи позивача є обґрунтованими та відповідно такими, що підлягають задоволенню. Відсутність бюджетного фінансування передбаченого Законом України "Про соціальний захист дітей війни" підвищення до пенсії не може бути причиною невиконання покладених на Управління Пенсійного фонду України зобов'язань, оскільки реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена у залежність від бюджетних асигнувань. (Ухвала Вищого адміністративного суду України від 03.02.2010 р.).   

Таким чином суддя вважає, що нарахування та виплата за вказаний  період   дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного грошового довічного утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, повинні здійснюватися відповідно до норм Закону України «Про соціальний захист дітей війни», у зв’язку з чим суддя вважає заявлені позовні вимоги в цієї частині позову обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі викладеного, ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік»,  рішень Конституційного Суду України від 09.07.2007р. №6-рп/2007 та №10-рп/2008 від 22.05.2008р., керуючись ст.  183 3 ст.256 КАС України, суддя –

Постановив:

Позов  ОСОБА_1  задовольнити .

Визнати неправомірними дії Управління ПФУ у Попаснянському районі щодо відмови ОСОБА_1  в  перерахунку та виплаті підвищення до пенсії у розмірі 30 (тридцяти) відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період з 01.11.2010 року   по   01.05.2011 року.

Зобов’язати Управління ПФУ у Попаснянському районі нарахувати та виплатити за рахунок  державного бюджету  ОСОБА_1   підвищення до пенсії у розмірі 30 (тридцяти) відсотків мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період з 01.11.2010 року по  01.05.2011 року з урахуванням фактично виплачених сум.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня отримання копії постанови до Донецького апеляційного адміністративного суду через Попаснянський райсуд.

Постанова набирає чинності з моменту закінчення строку на її оскарження.

             Копію постанови надіслати сторонам.  



Суддя  Попаснянського райсуду                                                              М.І.Суббота

                         

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація