НОВОМОСКОВСЬКА МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 2-4372\06
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 лютого 2007 року
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області в складі
головуючого судді - Городецького Д.І. при секретарі - Тен І. О.
адвокатів ОСОБА_4., ОСОБА_5 розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Новомосковську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 в своїх інтересах і в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третьої особи на боці відповідача -Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району про визначення порядку користування жилим приміщенням і зміну договору найму жилого приміщення,
ВСТАНОВИВ:
26.09.2006 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом в своїх інтересах і в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третьої особи на боці відповідача -Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району про визначення порядку користування жилим приміщенням і зміну договору найму жилого приміщення.
В обгрунтування своїх позовних вимог позивачка стверджує, що 15.08.198 9 року вона зареєструвала шлюб з відповідачем. Шлюб був розірваний 15.08.200 року.
В період шлюбу, згідно ордеру № 64 від 07 квітня 2000 року вони отримали двокімнатну квартиру, житловою площею 28,63 кв.м., розташовану по АДРЕСА_1
Позивачка також вказує на те, що, оскільки шлюб з відповідачем розірваний, у них не має спільного бюджету, виникла необхідність визначити порядок користування жилим приміщенням.
В зв*язку з вищевикладеним, позивачка в заяві просить суд визначити порядок користування житловим приміщенням - квартирою, розташованою по АДРЕСА_1, виділити в користування її та сина 1990 р.н. кімнату площею 16,23 кв.м. з лоджією, відповідачу ОСОБА_3. виділити у користування кімнату, площею 12,32 кв. м., інші приміщення -коридор, кухню, ванну, туалет, кладову залишити в загальному користуванні, зобов*язати Гвардійську КЕЧ району укласти з нею окремий договір найму житлового приміщення.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 підтримала свої позовні вимоги в повному обсязі, підтвердила обставини звернення до суду, викладені в позовній заяві, просить суд визначити порядок користування житловим приміщенням - квартирою, розташованою по АДРЕСА_1, виділити в користування її та сина 1990 р.н. кімнату площею 16,23 кв.м. з лоджією, відповідачу ОСОБА_3. виділити у користування кімнату,
площею 12,32 кв. м., інші приміщення - коридор, кухню, ванну, туалет, кладову залишити в загальному користуванні, зобов*язати Гвардійську КЕЧ району укласти з нею окремий договір найму житлового приміщення.
Позивачка також пояснила, що фактично, вона і неповнолітній син користуються кімнатою площею 12,32 м.кв., а відповідач користується кімнатою площею 16,23 м.кв. Відповідач перешкоджає їй і сину користуватися більшою кімнатою. Вона розуміє, що при наданні їй і сину в користування жилого приміщення розміром 16,23 кв.м., вона отримає приміщення меншою жилою площею, ніж припадає на неї і сина, але наполягає на своїх вимогах.
В судовому засіданні відповідач ОСОБА_3. позов не визнав, пояснив, що він не перешкоджає позивачці і сину користуватися більшою кімнатою, лоджією, позивачка погрожує йому тим, що коли буде визначений порядок користування жилим приміщенням, в свою кімнату вона вселить інших осіб.
В судове засідання представник Гвардійської КЕЧ району не заявився, в заяві просить суд розглянути справу без його участі, згідно законодавству України.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали цивільної справи, приходить до переконання, що позовні вимоги ОСОБА_1. не підлягають задоволенню, з наступного.
Як встановлено в судовому засіданні, на підставі ордеру № 64 від 07.04.2000 року, виданого Гвардійською КЕЧ району, відповідачу ОСОБА_3. і членам його сім*ї - дружині ОСОБА_1 і сину ОСОБА_2. була надана двокімнатна квартира жилою площею 28,63 м.кв. по АДРЕСА_1 Квартира належить Міністерству Оборони України, (а.с.5)
Шлюб між сторонами розірваний 15.08.2006 року (а.с.6)
Згідно довідки Гвардійської КЕЧ району в квартирі проживають і зареєстровані сторони і їх неповнолітній син 1990 р.н., договір найму жилого приміщення укладений з ОСОБА_3. (а.с.7)
Згідно схематичного плану, квартира має дві кімнати розміром 16,23 м.кв., 12,32 м.кв., лоджію, коридор, кухню, кладову, ванну, туалет. (а.с.8)
Суд, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, виходить з наступного.
Згідно ст. 64 ЖК України, особи, які перестали бути членами сім*ї наймача, але продовжують проживати в займаному жилому приміщення, мають такі ж прав і обов*язки, як і наймач і члени його сім*ї.
Згідно ст. 104 ЖК України, член сім*ї наймача вправі вимагати укладення з ним окремого договору найму жилого приміщення, якщо жилу площу, щро припадає на нього, може бути виділено у вигляді приміщення, яке відповідає вимогам ст. 63 ЖК України.
Згідно ст. 63 ЖК України, предметом договору найму жилого приміщення є окрема квартира або інше ізольоване приміщення, що складається із однієї чи кількох кімнат.
Але, як встановлено в судовому засіданні, жила площа квартири складає 28,63 м.кв., тому, кожному із членів сім*ї припадає по 9,54 кв.м.
Таким чином, якщо визначити порядок користування жилим приміщенням згідно позовних вимог позивачки, відповідачу буде виділене жиле приміщення площею 12,32 кв.м., що на 2,78 кв.м. більше ніж припадає на нього. В той же час, на позивачку і її неповнолітнього сина буде приходитися жилої площі по 8,11 кв.м., що на 1,43 кв.м. менше, ніж припадає на них, що порушує права і позивачки і її неповнолітнього сина.
Крім того, згідно ст. 50 ЖК України, при наданні жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за дев*ять років, крім подружжя.
Приймаючи до уваги те, що сину позивачки виповнилося 16 років, виділення в користування йому і позивачці однієї кімнати не можливо.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 213-215 ЦПК України, ст.ст.50,63,64,104 ЖК України, суд,
ВИРІШИВ:
В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 в своїх інтересах і в інтересах неповнолітнього ОСОБА_2 до ОСОБА_3, третьої особи на боці відповідача Гвардійської квартирно-експлуатаційної частини району про визначення порядку користування жилим приміщенням і зміну договору найму жилого приміщення - відмовити.
На рішення може бути подано заяву про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.