2-1250/07
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 лютого 2007 року.
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Соколянської О.М.,
секретарі Пошта Г.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у М.Новомосковську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Василівської сільради, 3-тя особа ОСОБА_2, 3-тя особа Новомосковська державна районна нотконтора про встановлення факту родинних відносин та визнання права власності у порядку спадкування,
встановив:
Позивачка звернулася до суду з позовом в якому вказала, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її дядько ОСОБА_3. Після його смерті відкрилася спадщина у вигляді будинку АДРЕСА_1. Померлий не залишив заповіту на своє майно, яке йому належало на підставі свідоцтва про право власності від 14.01.1991 року. Позивачка є спадкоємцем 5 черги за законом. Позивачка звернулась до нот контори з заявою про прийняття спадщини в 6-ти місячний строк. Однак їй було відмовлено в оформлені спадку, оскільки не збереглися документи, які підтверджували родині стосунки з померлим. Матір ОСОБА_4 мала дівоче призвіще - ІНФОРМАЦІЯ_2. У 1935 році вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5 Після шлюбу взяла його призвіще. У 1936 році у неї народився син - ОСОБА_2, батько позивачки. ОСОБА_5. загинув на війні. 1946 році бабуся позивачка зареєструвала шлюб з ОСОБА_6 і взяла його призвіще. ІНФОРМАЦІЯ_3у них народився син ОСОБА_3, який доводиться рідним братом по матері батькові позивачки, а їй дядьком. Актовий запис перо шлюб бабусі з ОСОБА_6 не зберігся. Тому позивачка вимушена звернутися до суду з для встановлення родинних відносин з померлим. Позивачка мала дівоче призвіще ІНФОРМАЦІЯ_4, а 1994 році вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_7, і взяла його призвіще. позивачка просить встановити факт родинних відносин з померлим.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1. підтримала свій позов повністю.
Представник позивачки адвокат ОСОБА_8. позов підтримала повністю.
Представник Василівської сільради в судове засідання не явився, просить розглянути справу без його участі лс.19.
Представник Новомосковської державної районної нот контори в судове засідання не явився.
ОСОБА_2в суді пояснив, що його мати у 1935 році зареєструвала шлюб з ОСОБА_5., який загинув на війні. В 1946 році мати вдруге вийшла заміж за ОСОБА_6. ІНФОРМАЦІЯ_3у них народився син ОСОБА_3. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер. У нього залишився спадок - будинок у селі. Він відмовився від спадщини, яка залишилися після смерті брата. Його дочка - ОСОБА_1 звернулася до нот контори з заявою про прийняття спадку після смерті брата.
Суд заслухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, допитавши свідків приходить до наступного.
Відповідно до ст..256 ч.1 п.1 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин.
Наявність родинних відносин, які існували між позивачкою ОСОБА_1. та померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 знайшло своє підтвердження зібраних по справі доказах.
Свідоцтві про народження ОСОБА_2,ІНФОРМАЦІЯ_5, в графі батьки записані: ОСОБА_5 та ОСОБА_9 на лд.7 В свідоцтві про народження ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 в графі батьки записані: ОСОБА_6 та ОСОБА_9. Дівоче призвіще позивачки ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується документом на лс.9, а після реєстрації шлюбу ІНФОРМАЦІЯ_6 лс.10. Свідоцтва про реєстрацію шлюбу між ОСОБА_9. та ОСОБА_6 не збереглася. Так в свідоцтвах про народження ОСОБА_2та ОСОБА_4 в якості матері записана - ОСОБА_9. Відповідно довідки на лс.20 згідно господарських книг в с.Андріївка проживала ОСОБА_9 та разом з нею зареєстровані в книзі: чоловік - ОСОБА_5 ( загинув в 1942 році), син ОСОБА_2, 1936 року народження, чоловік -ОСОБА_6, 1909 року народження, син - ОСОБА_3, 1947 року народження.
В судовому засіданні свідки ОСОБА_10, ОСОБА_11 які пояснили, що були знайомі більше сорока років з ОСОБА_4 та його старшим братом ОСОБА_2. Батько ОСОБА_2 загинув на війні, і мати вдруге вийшла заміж за ОСОБА_6 і у них народився у 1947 році син ОСОБА_3. ОСОБА_4 одруженим не був, дітей не мав. Позивачка доводиться йому рідною племінницею.
Суд визнає достовірність цих пояснень з урахуванням того, що вказані свідки мешкали в одному селі з померлим ОСОБА_4, його братом ОСОБА_2, знали їх сім'ю більше 40 років. Не протирічать пояснення вказаних свідків і іншим зібраним по справі доказам.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_4 на підставі свідоцтва про право особистої власності належав будинок по АДРЕСА_1 лс.12. ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 помер, що підтверджується документом на лс.11. Відповідно довідок на лс.14-15 ОСОБА_4 постійно проживав і був прописаний в АДРЕСА_1 по день своєї смерті один і заповіту не залишив.
Відповідно до вимог ст..346 ч.1 п.11 ЦК України передбачено, що право власності припиняється в разі смерті власника.
Відповідно до вимог ст..1270 ЦК України 31.03.2006 року позивачка звернулася до Новомосковської районної державної нот контори з заявою про прийняття спадку після смерті дядька - ОСОБА_4, як спадкоємець п'ятої черги лс.24. 17.10.2006 року позивачка отримала письмову відмову про видачу свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_4, тому що заявницею не були надані документи, що стверджують факт родинних відносин з померлим ОСОБА_4, рекомендовано звернутися до суду для встановлення факту родинних відносин з ОСОБА_4 лс.17. Судом встановлено факт родинних відносин між ОСОБА_1. та померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4.
Тому керуючись ст..256 ЦПК України, 1265,1270 ЦК України, суд
вирішив:
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_1 та померлим ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3, 1947 року народження.
Встановити що ОСОБА_1 є племінницею померлого ОСОБА_3, 1947 року народження.
Визнати за ОСОБА_1 право власності у порядку спадкування на будинок АДРЕСА_1
З дня проголошення рішення суду протягом 10 днів може бути подана заява про апеляційне оскарження рішення суду.
На рішення суду протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга після подання заяви про апеляційне оскарження