Головуючий у 1-ій інст.Гоцко В.І. Рядок статзвіту №41
Яворівський райсуд Львівської обл. Справа №22а-174/07 Доповідач: Кушнерик М.П.
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018 м.Львів, вул.Чоловського,2
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 липня 2007р. колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду
в складі: головуючого - судді: КУШНЕРИКА М.П.
суддів: ПЛІША М.А., ОЛЕНДЕРА І.Я.
при секретарі: РАХМАНОВІЙ Н.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Львові справу за апеляційною скаргою Управління міністерства внутрішніх справ України у Львівській області на постанову Яворівського районного суду Львівської області від 29.01.2007р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Міністерства Внутрішніх Справ України у Львівській області, Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області про поновлення на роботі,-
в с т а н о в и л а :
Постановою Яворівський районного суду Львівської області від 29.01.2007р. задоволено позов ОСОБА_1 до УМВСУ у Львівській області, якою скасовано наказ начальника УМВСУ у Львівській області № 171 о\с від 10.05.2006р. в частині звільнення позивача з органів внутрішніх справ з посади дільничного інспектора міліції відділення дільничних інспекторів Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області з 11.05.2006р. та поновлено позивача на посаді дільничого інспектора міліції відділення дільничних інспекторів Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області.
Дана постанова мотивована тим, що відповідно до оспорюваного наказу, позивача звільнено з органів внутрішніх справ за ст. 64 п.«д» «Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України» \через службову невідповідність\ на підставі подання начальника Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області.
При цьому не враховано п.27 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, а тому таке рішення є поспішним, без належних для звільнення підстав, без врахування стажу роботи, рівня кваліфікації.
Управління Міністерства Внутрішніх Справ України у Львівській області оскаржило дану постанову з підстав неправильного застосуванням норм матеріального права, що призвело до неправильного вирішення спору.
При цьому покликається на ту обставину, що на час звільнення позивача втратив чинність Указ Президії Верховної Ради УРСР від 29.07.1991р. «Про Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ УРСР», на який посилається суд.
Крім цього, позивача звільнено не на підставі Дисциплінарного статуту, а на підставі Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України, тому таке звільнення не можна розцінювати як вид стягнення.
Вважають дотриманою процедуру звільнення, наявність догани та негативний результат атестації позивача.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, розглянувши та обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Наказом начальника УМВСУ у Львівській області № 171 о\с від 10.05.2006р. звільнено позивача з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил за ст. 64 п.«д» «Положення про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ України» \через службову невідповідність\ з посади дільничого інспектора міліції відділення дільничних інспекторів Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області з 11.05.2006р. на підставі рішення виїзної колегії УМВСУ у Львівській області від 12.04.2006р. та наказу УМВСУ у Львівській області № 267 від 14.04.2006р., якими визнано незадовільною роботу позивача.
Встановлено, що позивач проходив службу в органах внутрішніх справ з вересня 2005р., т.т. до часу звільнення протягом 8 місяців.
З особової справи позивача \а.с. 15\ вбачається, що станом на 29.09.2005р. останній в атестаційному порядку характеризується позитивно.
З даної особової справи \частина ІУ а.с. 10\ вбачається, що позивач за час проходження служби не мав наставника, що й останній ствердив в судовому засіданні.
З п.8 протоколу наради керівництва Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області № 2 від 12.01.2006р. вбачається наявність недоліків в роботі позивача в т.ч. через нетривалий період перебування на займаній посаді.
В той же час, п.7 даного протоколу визнано прорахунки та недоліки в організації роботи служби ДІМ в т.ч. незабезпечення належного контролю за роботою підлеглих працівників начальника ВДІМ Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області.
П.26 цього ж протоколу передбачено запровадження щомісячного заслуховування на оперативних нарадах шефів-наставників, що закріплені за молодими співробітниками із звітами про хід адаптації молодих співробітників до умов проходження служби.
З протоколу наради керівництва Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області № 8 від 21.02.2006р. вбачається відсутність контролю начальників служб та відділень щодо підлеглих співробітників.
Рішенням виїзного засідання колегії УМВСУ у Львівській області від 12.04.2006р. начальника Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області особисто зобов'язано взяти на контроль проведення індивідуально-виховної роботи з молодими працівниками.
Викладене дає суду підстави вважати достовірним твердження позивача про проходження ним служби не під керівництвом досвідченого дільничного інспектора. При цьому йому тричі перезакріплювали адмінтериторію.
За таких обставин суд першої інстанції дійшов правильного висновку про підставність позовних вимог.
Суд першої інстанції помилково зіслався на п.27 Дисциплінарного статуту органів внутрішніх справ України, оскільки Дисциплінарний статуту органів внутрішніх справ Української РСР, який затверджений Указом Президії Верховної Ради УРСР від 29.07.1991р. втратив чинність Законом України від 22.02.2006р., яким затверджено Дисциплінарний статут органів внутрішніх справ України.
Разом з тим ст. 14 діючого статуту за змістом більш розширена та аналогічна п.27 Дисциплінарного статуту 1991р.
Таким чином, суд першої інстанції, задовольняючи позов, правильно застосував норми матеріального і процесуального права та дав вірну правову оцінку встановленим по справі обставинам.
Доводи апеляційної скарги зазначених висновків суду не спростовують, а тому оскаржуване рішення скасуванню не підлягає.
Рішення суду викладено достатньо повно, з посиланням на норми законодавства та встановлені по справі обставини.
Керуючись ст. 160 ч.3, 198 ч.1 п.1, 200, 205 ч.1 п.1, 206, 254 КАС України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу Управління Міністерства Внутрішніх Справ України у Львівській області - залишити без задоволення, а постанову Яворівського районного суду Львівської області від 29.01.2007р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Яворівського РВ УМВСУ у Львівській області про поновлення на роботі - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, однак може бути оскаржена безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом одного місяця.
Головуючий: М.П.КУШНЕРИК
Судді: М.А.ПЛІШ
І.Я.ОЛЕНДЕР