Судове рішення #1531083768




РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

19 грудня 2011 р. м. Ужгород

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в особі: головуючого судді Сочка В.І., при секретарі - Козар Г.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом заяву ОСОБА_1 до Великогеївської сільської ради Ужгородського району, третя особа - Ужгородське районне комунальне підприємство (бюро) технічної інвентаризації та реєстрації права власності на об`єкти нерухомого майна про визнання права власності на спадкове майно.

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду із позовом до Великогеївської сільської ради Ужгородського району про визнання за ним права власності на будинок та на земельну ділянку в порядку спадкування за законом за померлими ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , якій знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .

Заявлені позовні вимоги позивачі мотивують тим, що він користується будинком АДРЕСА_1 , з належними до нього господарськими будівлями та спорудами, утримує в належному стані, веде сільськогосподарську діяльність на земельній ділянці, яка виділена для обслуговування будинку, чим фактично прийняв спадщину, що залишилась за померлими ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

З метою оформлення спадкового права ОСОБА_1 звертався до КП „БТІ Ужгородського р-ну, однак вони усно відповіли, що реєстрацію права власності на майно здійснити не можливо оскільки пропущені строки вступу у законне право на спадщину, а саме, не оформлене свідоцтво про право власності на спадщину.

У судове засідання позивач не з`явився, однак надав суду заяву, в якій просить розглянути справу без його участі а позов задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача - Великогеївської сільської ради Ужгородського р-ну та третьої особи - КП „БТІ у судове засідання не з`явилися, хоча про час та місце розгляду справи повідомлялися своєчасно та належним чином.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Позивач користується будинком АДРЕСА_1 , з належними до нього господарськими будівлями та спорудами, утримує в належному стані, веде сільськогосподарську діяльність на земельній ділянці, яка виділена для обслуговування будинку, чим фактично прийняв спадщину, що залишилась за померлими ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

З метою оформлення спадкового права ОСОБА_1 звертався до КП „БТІ, однак отримав письмову відповідь, що реєстрацію права власності на майно здійснити не можливо оскільки пропущені строки вступу у законне право на спадщину, а саме, не оформлене свідоцтво про право власності на спадщину.

Згідно ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом та вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

Згідно ч. З ст. 1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку в шість місяців, він не заявив про відмову від неї.

Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Керуючись ст.ст. 328, 1268, 1218 ЦК України, ст.ст. 4, 5, 14, 60, 81, 88, 212-215, суд,

Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на житловий будинок та прибудову під літерою А, сарай під літерами Б і В, навіс під літерою Д, убиральню під літерою Е та господарські споруди під № НОМЕР_1 , №2, №3, що знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 , та на земельну ділянку, державний акт серії І-ЗК № 023515 від 10 грудня 1997 № 589 на підставі рішення IX сесії Тисаашванської сільської ради XXII скликання від 17 липня 1997 року на земельну ділянку загальною площею 0,50 га, що розташована на території Тисаашванської сільради в порядку спадкування за законом за померлими ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до апеляційного суду Закарпатської області через Ужгородський міськрайонний суд.








Суддя Сочка В.І.



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація