Судове рішення #1528393
Справа №2-151/2007 РІШЕННЯ

Справа №2-151/2007 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 травня 2007 року                                                                    селище Верховина

Верховинський районний суд Івано-Франківської області в складі: головуючого-судді Атаманюка Р.І., з участю секретаря Пантелюка P.M. позивача ОСОБА_1.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в селищі Верховина справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2 про визнання особи такою, що втратила право на користування житлом,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася в суд з позовом до відповідачки про визнання її такою, що втратила право на користування житлом. Свої вимоги мотивує тим, що у 1988 році прописала у своєму житловому будику, що знаходиться в АДРЕСА_1свою колишню невістку ОСОБА_2.

В 1999 році син ОСОБА_3 розірвав шлюб із відповідачкою. Після цього вона виїхала в невідомому напрямку. Про своє місце перебування протягом останніх восьми років нікому не повідомляє.

В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала, суду пояснила, що без рішення суду позбавлена можливості виписати відповідачку зі свого житлового будинку, а тому просить позов задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2. в судове засідання не з'явилась, хоча про час і місце розгляду справи була повідомлена в установленому порядку.

Заслухавши пояснення позивачки, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 164 ч.2 Житлового Кодексу України у разі вибуття наймача та членів його сім'ї на постійне місце проживання до іншого населеного пункту або в інше жиле приміщення в тому ж населеному пункті договір найму жилого приміщення важається розірваним з дня вибуття. Якщо з жилого приміщення вибуває не вся сім'я, то договір найму жилого приміщення не розривається, а член сім'ї, який вибув, втрачає право користування цим жилим приміщення з дня вибуття.

Відповідно до ст.71ч.1 ЖК України при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї за ними зберігається жиле приміщення протягом шести місяців.

Статтею 72 цього ж Кодексу встановлено, що визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки, провадиться в судовому порядку.

Із будинкової книги № 000028 від 24.10.1984 року видно, що до будинку АДРЕСА_1та належить ОСОБА_1. 22.08.1988 року прописано відповідачку ОСОБА_2.

Довідкою виконкому Верховинської селищної ради за вих. №630 від 26.03.2007 року стверджується, що ОСОБА_2. на протязі останніх 8 років не проживає в житловому будинку ОСОБА_1., а також на території селища Верховина.

 

Таким чином суд приходить до висновку, що відповідачку слід визнати такою, що втратила право на користування житлом, що належить позивачці.

Керуючись ст.ст.71,72,164 Житлового Кодексу України, ст.ст.213-215,226 ЦПК України, суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити. Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1року народження такою, що втратила право на ^користування житловим будинком, який знаходиться по АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10- денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянута судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом 10 днів з дня отримання її копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація