Справа № 22Ц-798/11Головуючий в суді першої інстанції:ВОРОБЙОВ В.В.
Категорія: 57 Доповідач: Нагорняк В.А.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.03.2011 м. Вінниця
Колегія суддів судової палати з цивільних справ Апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого: Нагорняка В.А.
суддів: Мартьянової Л.І., Пащенко Л.В.
при секретарі: Пєтуховій Н.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2, ОСОБА_3
на рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 лютого 2011 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до голови правління гаражного кооперативу «Супутник» ОСОБА_6 про визнання рішення правління кооперативу від 8 листопада 2010 року дійсним та зустрічною позовною заявою ОСОБА_6 до ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання рішення правління гаражно-будівельного кооперативу недійсним, -
в с т а н о в и л а :
Позивачі звернулись з даною заявою до суду. Позовні вимоги мотивовано тим, що правлінням ГБК «Супутник» було винесено рішення про усунення з посади голови правління ОСОБА_6, у зв’язку з невиконанням ним п.п. 24-29, 32 статуту гаражно-будівельного кооперативу ( надалі ГБК) «Супутник», затвердженого протоколом № 9 загальних зборів від 4 жовтня 1999 року.
Рішення правління скріплено підписами п’яти членів правління та вважається дійсним у відповідності до п. 26 статуту кооперативу.
Про винесене рішення правління, голові було доведено на зборах правління кооперативу 9 листопада 2010 року в присутності членів кооперативу.
Голова правління кооперативу ОСОБА_6 категорично відмовився визнати рішення дійсним.
Відповідач ОСОБА_6 не визнаючи позовні вимоги позивачів в повному обсязі пред’явив в суд до відповідачів зустрічні вимоги про визнання рішення правління гаражно-будівельного кооперативу недійсним, мотивуючи свої вимоги тим, що відповідно до ст. 8 Закону України «Про кооперацію», статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність та повинен містити відомості, зокрема щодо порядку формування складу і компетенції органів управління та органів контролю кооперативу.
Рішенням виконкому Замостянської районної ради м. Вінниці № 14-р від 19 жовтня 1999 року був зареєстрований статут ГБК «Супутник».
Відповідно до п. 23 статуту, загальні збори ( збори уповноважених) є вищим органом управління кооперативу і саме до компетенції загальних зборів входить вирішення питання щодо обрання правління кооперативу, що відповідає положенням п. 2 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про кооперацію».
Дії позивачів відповідач ОСОБА_6 вважає протиправними та такими, що заважають йому виконувати свої обов’язки. Вважає, що такі дії спрямовані на дестабілізацію діяльності кооперативу.
Рішенням Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 лютого 2011 року у позові ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3 відмовлено.
Зустрічний позов ОСОБА_6 задоволено частково. Визнано рішення правління гаражно-будівельного кооперативу "Супутник" від 08 листопада 2010 року про усунення ОСОБА_6 від виконання ним обов'язків голови правління недійсним.
В решті позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з даним рішенням суду, ОСОБА_2, ОСОБА_3 оскаржили його в апеляційному порядку. В апеляційній скарзі просять рішення суду скасувати та ухвалити нове, яким їх позовні вимоги задоволити. Вважають, що підставою скасування рішення є невідповідність висновків суду фактичним обставинам та матеріалам справи, порушення судом норм матеріального та процесуального права.
Перевіривши матеріали справи, законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що остання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням вимог матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті і справедливе рішення суду з одних лише формальних міркувань.
Відповідно до ст. ст. 213, 214 ЦПК України рішення повинно бути законним і обґрунтованим.
Рішення суду першої інстанції відповідає зазначеним вимогам.
Матеріалами справи встановлено, що позивачі ОСОБА_2, ОСОБА_4, ОСОБА_3, є членами гаражно-будівельного кооперативу «Супутник» та членами правління ГБК «Супутник».
Рішенням загальних зборів від 14 травня 2005 року ОСОБА_6 залишено головою правління ГБК «Супутник» на повторний строк.
08 листопада 2010 року правлінням ГБК «Супутник» було винесено рішення про усунення з посади голови правління ОСОБА_6
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про кооперацію» № 1087-IV від 10 липня 2003 року, статут кооперативу є правовим документом, що регулює його діяльність та повинен містити відомості, зокрема щодо порядку формування, складу і компетенції органів управління та органів контролю кооперативу.
Статтею 16 Закону України «Про кооперацію» визначено, що порядок обрання або відкликання членів правління та голови кооперативу, а також порядок проведення засідань правління кооперативу та прийняття ним рішень, визначаються статутом кооперативу.
В своїй діяльності правління кооперативу та голова правління керуються статутом, який затверджений протоколом № 9 загальних зборів від 4 жовтня 1999 року та зареєстрований рішенням виконкому Замостянської районної ради м. Вінниці № 14-р від 19 жовтня 1999 року.
Відповідно до п. 23 статуту, загальні збори ( збори уповноважених) є вищим органом управління кооперативу і саме до компетенції загальних зборів входить вирішення питання щодо обрання правління кооперативу, що відповідає положенням п. 2 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про кооперацію».
П.п. 22, 23 вказаного статуту передбачено, що правління кооперативу обирається на загальних зборах ( зборах уповноважених) членів кооперативу. П. 26 статуту визначено, що правління вибирає зі свого складу голову правління та його заступника.
Таким чином, єдиним і можливим способом відкликання діючого голови правління кооперативу, відповідно до діючого статуту, є його переобрання новим складом правління, який в свою чергу обирається загальними зборами кооперативу.
Як вбачається із матеріалів справи, загальні збори з питань переобрання членів правління та голови правління кооперативу 8 листопада 2010 року не проводились.
Враховуючи викладене, суд прийшов до правильного висновку, що рішення зборів правління від 08 листопада 2010 року прийнято з порушенням порядку, передбаченого ст.ст. 15, 16 ЗУ "Про кооперацію" та статутом кооперативу, тому воно є незаконним та таким, що підлягає визнанню недійсним.
Судом повно з’ясовано обставини справи, котрі мають для неї значення, висновки суду відповідають цим обставинам. Відповідно до положень ст. 212 ЦПК України судове рішення належним чином мотивовано, тому підстав для задоволення апеляційної скарги судова колегія не вбачає.
Керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а:
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 відхилити.
Рішення Замостянського районного суду м. Вінниці від 02 лютого 2011 року залишити без змін.
Протягом двадцяти днів з дня проголошення ухвала може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ.
Головуючий:
Судді: