Справа №2-891/2007 року
РІШЕННЯ Іменем України
31 травня 2007 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області В складі: головуючого судці - Гудкова С.В.
при секретарі - Яценко Л.І. розглянувши на попередньому судовому засіданні в залі суду в місті Лубни цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Територіальної громади в особі Мацківської сільської Ради Лубенського району, третя особа Комунальне підприємство "Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації" про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Територіальної громади в особі Мацківської сільської Ради, третя особа Комунальне підприємство "Лубенське міжрайонне бюро технічної інвентаризації" про визнання права власності на житловий будинок в порядку спадкування, мотивуючи свій позов тим, що вона проживала у с.Мацківці Лубенського району в фактичних шлюбних відносинах з ОСОБА_2.
Разом з ОСОБА_2 вони проживали в будинку АДРЕСА_1, який спочатку був моїм, а потім вона віддала цей будинок через сільську Раду чоловікові - ОСОБА_2, тому цей будинок по погосподарській книзі рахується за ОСОБА_2
20 листопада 1990 року вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_2 і після реєстрації шлюбу їй було присвоєно прізвище ОСОБА_1.
Вона має доньку від ОСОБА_2, але в свідоцтві про народження доньки ОСОБА_2 не вказаний батьком, тому її донька ОСОБА_3 не являється спадкоємицею після семрті ОСОБА_2 і заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори не подавала.
ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер її чоловік ОСОБА_2 і після його смерті залишилась спадщина, яка складається з житлового будинку з погосподарськими будівлями, який розташований АДРЕСА_1.
На час будівлі спадкового будинку реєстрація жилого будинку в бюро технічної інвентаризації не була необхідною, якщо будинок знаходився у сільській місцевості. Відповідно до вимог діючого на той час законодавства досить було реєстрації будинку в сільській Раді.
При зверненні нею до державного нотаріуса в установлений законом 6-ти місячний строк з заявою про прийняття спадщини, їй було відмовлено, на підставі того, що первинна реєстрація права власності не була проведена і правовстановлюючий документ на спадковий будинок відсутній.
Тому вона вимушена була звернутись до суду.
Позивачка прохає суд постановити рішення, яким визнати її право власності на спадкове майно - житловий будинок з по господарськими будівлями, який розташований АДРЕСА_1, який залишився після померлого чоловіка - ОСОБА_2
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позовні вимоги підтримала, прохала їх задовольнити.
Представник відповідача Мацківської сільської Ради Полтавської області та представник третьої особи КП "Лубенське МБТГ в судове засідання не з'явились, надіслали суду заяву з проханням розглянути справу без їх участі, проти задоволення позовних вимог не заперечують.
Суд, заслухавши позивачку, перевірив та дослідив матеріали справи, вважає що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із право чинів.
Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер чоловік позивачки - ОСОБА_2 що підтверджується свідоцтвом про смерть НОМЕР_1 (а.с.11).
Після смерті ОСОБА_2 залишилась спадщина, яка складається з житлового будинку та погосподарських будівель, розташованих АДРЕСА_1, власником якого він був, що підтверджується довідкою Мацківської сільської Ради №2-25 від 07.02.2007 року (а.с.12).
У визначений законом термін позивачка звернулась до нотаріуса з заявою про отримання свідоцтва про право власності в порядку спадкування на житловий будинок, але їй було відмовлено нотаріусом по тій причині, що правовстановлюючий документ про право власності на будинок відсутній., згідно повідомлення нотаріуса (а.с.9).
Позивачка ОСОБА_1 фактично прийняла спадщину, яка залишилась після чоловіка, а саме житловий будинок з погосподарськими будівлями, оскільки постійно проживала і проживає в цьому будинку, володіє, доглядає за ним, розпоряджається майном.
Крім позивачки, інших спадкоємців на вищевказаний житловий будинок нікого немає.
Згідно довідки КП "Лубенського МБТГ' за №1470 від 19.12.2007 року (а.с.14), будинок, розташований АДРЕСА_1 не зареєстрований в КП "Лубенське МБТ1", тобто відсутній правовстановлюючий документ на вищевказаний будинок.
При викладених обставинах суд вважає, що маються підстави для встановлення права власності в порядку спадкування за позивачкою ОСОБА_1 на будинок АДРЕСА_1, який фактично належав померлому ОСОБА_2
Керуючись ст.ст. 10, 15, 60, 130, 212, 213, 214 ЦПК України, на підставі ст.328 ЦК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження право власності на житловий будинок з погосподарськими будівлями, який розташований АДРЕСА_1 в порядку спадкування після померлого чоловіка ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
На рішення суду може бути подана до Апеляційного суду Полтавської області
заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня оголошення рішення, а
апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів після подання
заяви про апеляційне оскарження.