Судове рішення #15249894

  Справа № 0827/2-702/11                                                                                                   

З А О Ч Н Е    Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

             18 лютого 2011 року                                                                               м. Запоріжжя

          Шевченківський районний суд м. Запоріжжя в складі:

головуючого судді:          Тютюник М.С.,

при секретарі:          Андрос М.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Запоріжжя цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

                                                                В С Т А Н О В И В :      

          

ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, в якому зазначає, що з 09.02.1996 року вона перебувала у шлюбі з відповідачем, який розірвано рішенням Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 31.05.2010 року, від якого вони мають малолітню дитину –ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 Після розірвання шлюбу син проживає разом із позивачем та знаходиться повністю на її утриманні. Відповідач підробляє приватним перевезенням, ніде не працює, вихованням та забезпеченням дитини не займається, інших дітей, непрацездатних батьків, стягнень за виконавчими листами не має, в зв’язку із чим, ОСОБА_1 змушена звернутись до суду із відповідним позовом, в якому просить суд стягнути із ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 799 грн. щомісяця, починаючи з дня подачі позову до суду до досягнення дитиною повноліття.

У судове засідання позивач ОСОБА_1 не з’явилася, надала суду письмову заяву, в якій прохає суд розглянути справу за її відсутності, зазначила, що позовні вимоги підтримує у повному обсязі, просила їх задовольнити в повному обсязі, у випадку неявки відповідача просить суд постановити по справі заочне рішення (заява а.с.21).

                    Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, про що свідчить розписка про отримання особисто ним кореспонденції суду (а.с.17), про причини своєї неявки суд не повідомив, будь-яких заперечень проти позову чи клопотань на адресу суду не надав.

Зі згоди позивача (заява а.с. 21), суд проводить заочний розгляд справи на підстав наявних доказів, що відповідає положенням ч.4 ст. 169, ст. 224 ЦПК України.

          У відповідності до вимог ч.2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.  

Суд, перевіривши матеріали справи, вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ст.ст. 180, ч. 2 ст. 182, 183 СК України, батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття; мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового  мінімуму  для  дитини відповідного віку; частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися, як аліменти на дитину, визначається судом.

Згідно копії свідоцтва про народження, відповідач є батьком ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 3).

Сторони перебували у зареєстрованому шлюбі, що підтверджується копією рішення Шевченківського районного суду м. Запоріжжя від 31.05.2010 року, яке набрало законної чинності 11.06.2010 року (а.с. 5).

Дитина  мешкає з позивачем, про що свідчить довідка, у зв’язку із чим суд приходить до висновку про знаходження дитини на  утриманні позивачки (а.с. 7).

Згідно із ч.1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду з дня пред'явлення позову.

Позов було подано позивачкою до суду 13.01.2011 року, що відповідає штампу вхідної кореспонденції суду (а.с.1).

Згідно вимог ст. 184 СК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивачки аліменти у твердій грошовій сумі, оскільки відповідач не має постійного заробітку.

При вищевикладених обставинах, суд вважає за необхідне позов задовольнити, стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 799 грн. щомісячно, що узгоджується з нормами ст. 2 закону України "Про встанговлення прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати", починаючи з дня подачі позову –13.01.2011 року і до досягнення дитиною повноліття.

Крім того, в силу ст. 88 ЦПК України, суд стягує із відповідача в доход держави судовий збір у сумі 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у сумі 120,00 грн., від сплати яких, позивач була звільнена при подачі позову до суду про стягнення аліментів.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

Керуючись ст. ст. 180, 182-184, 191  СК України, ст. ст. 88, 208, 209, 212, 214-215, 224-226, п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд, -

                                                                    В И Р І Ш И В:

               

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задовольнити.

Стягнути із ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання дитини ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, у розмірі 799 грн. щомісячно, починаючи з дня подачі позову – 13.01.2011 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути із ОСОБА_2 судовий збір у сумі 51,00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи в суді у сумі 120,00 грн. в дохід держави.          

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

            Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів після отримання ним копії рішення.

Заочне рішення може бути оскаржено позивачем до апеляційного суду Запорізької області через Шевченківський районний суд м. Запоріжжя шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.




Суддя                                                                                          М.С. Тютюник  








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація