Судове рішення #1524207
Справа №2-198/07

Справа №2-198/07

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ      УКРАЇНИ

04 червня 2007 року              Борзнянський районний суд Чернігівської області в складі:

головуючого судді                   Луговця О.А.

при секретарі                           Чорнуха Н.О.

з участю прокурора                Подоприхіна М.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Борзни справу за позовом прокурора Борзнянського району в інтересах Великозагорівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області до Борзнянської районної державної адміністрації, ОСОБА_1 про визнання недійсним Державного акту на право власності на земельну ділянку, -

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Борзнянського району звернувся до суду з позовом в інтересах Великозагорівської сільської ради до Борзнянської райдержадміністрації, ОСОБА_1 про визнання недійсним Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯА №304782, посилаючись на те, що в порушення вимог чинного законодавства на підставі розпорядження Борзнянської райдержадміністрації в жовтні 2004 року ОСОБА_1 було видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 5,11 га, на якій розташована археологчна пам"ятка, що відноситься до земель історико-культурного призначення, передача яких у приватну власність заборонена.

В судовому засіданні прокурор заявлені позовні вимоги підтримав і пояснив, що в ході перевірки дотримання вимог земельного законодавства прокуратурою Борзнянського району було встановлено, що на підставі розпорядження Борзнянської райдержадміністрації №383 від 18 жовтня 2004 року ОСОБА_1 було видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 5,11 га, на якій розташована археологічна пам"ятка - курган 2-1 тис. до н.е, що відноситься до земель історико-культурного призначення, які не можуть передаватися у приватну власність.

Представник Великозагорівської сільської ради заявлений прокурором позов підтримав і суду пояснив, що в зв"язку з помилкою, яка трапилася при видачі Державних актів на право власності на земельні ділянки, на яких знаходяться археологічні пам"ятки -кургани, сільською радою за пропозицією райвідділу земельних ресурсів громадянам, яким було видано такі Державні акти було запропоновано виділити із земель запасу інші земельні ділянки, на що більшість осіб погодилися, а ОСОБА_1 - категорично заперечувала. В даний час її земельна ділянка знаходиться в оренді й використовується для ведення сільськогосподарського виробництва.

Представник Борзнянської райдержадміністрації позовні вимоги прокурора визнала повністю й суду пояснила, що на підставі розпорядження голови Борзнянської райдержадміністрації від 18 жовтня 2004 року ОСОБА_1 було видано Державний акт на право власності на земельну ділянку площею 5,11 га, на якій розташована пам"ятка архітектури - курган, й дана земельна ділянка відноситься до земель історико-культурного призначення. Дане порушення було допущене працівниками землевпорядної організації, які виготовляли технічну документацію, й більш ніж 10 особам було незаконно видано Державні акти на право власності на землю. В подальшому більшість з вищевказаних осіб написали добровільні заяви про відмову від цих Державних актів, у них вилучені земельні ділянки історико-культурного призначення, на яких знаходяться археологічні пам"ятки, а взамін їм виділені рівнозначні по величині земельні ділянки із

 

земель запасу Великозагорівської сільської ради; ОСОБА_1 від даної пропозиції відмовилася.

Відповідачка ОСОБА_1 в судовому засіданні позов не визнала й пояснила, що її вини у незаконній видачі їй Державного акту на право власності на земельну ділянку немає, помилка була допущена фахівцями-землевпорядниками й на заміну іншою земельною ділянкою із земель запасу сільської ради вона не згодна. В даний час свою земельну ділянку вона здає в оренду й вона використовується для сільськогосподарського виробництва.

Заслухавши думку прокурора., пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд приходить до слідуючого висновку.

На підставі розпорядження Борзнянської райдержадміністрації №383 від 18 жовтня 2004 року ОСОБА_1 було видано Державний акт серії ЯА №304782 на право власності на земельну ділянку площею 5,11 га для ведення особистого селянського господарства, яка знаходиться на території Великозагорівської сільської ради Борзнянського району Чернігівської області.

Як вбачається з акту перевірки використання земель історико-культурного призначення на території Борзнянського району від 02 березня 2007 року, викопіювання з плану земельних ділянок, інформації районного відділу земельних ресурсів на ім"я прокурора Борзнянського району, копії паспорту пам"ятників історії та культури, на земельній ділянці, яка згідно вказаного Державного акту належить ОСОБА_1 на праві власності, знаходиться археологічна пам"ятка - група курганів 2-1 тис. до н.е., й належать до земель історико-культурного призначення.

Відповідно до ч.4 ст.84 ЗК України до земель державної власності, які не можуть передаватися у приватну власність, належать землі під об'єктами історико-культурного призначення.

Таким чином, оскільки на земельній ділянці ОСОБА_1, яка передана їй в приватну власність згідно оскаржуваного Державного акту, розміщені об"єкти історико-культурного призначення, й у добровільному порядку вирішити питання відповідачка не бажає, то вимоги прокурора є законними, обгрунтованими і підлягають задоволенню.

Враховуючи, що судовий спір виник з вини відповідачки ОСОБА_1, яка не погоджувалася на його позасудове врегулювання, то й судові витрати по справі слід покласти на неї.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.8^, 158 ЗК України, ст.ст.10, 11, 60, 88, 208, 212-215 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позов прокурора Борзнянського району задовольнити.

Визнати недійсним Державний акт на право власності на земельну ділянку серії ЯА №304782, який був виданий ОСОБА_1, мешканці АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 316,64 грн.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Чернігівської області через Борзнянський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня винесення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація