Судове рішення #15235180

НЕТІШИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

             РІШЕННЯ                                                                   

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ                                 Справа № 2-395/11/2211

                                       

11.04.2011  Нетішинський міський суд Хмельницької області в складі:

головуючого-судді Стасюк   Р.  М.

при секретарі –Федорчук Л.О   .,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нетішині цивільну справу за позовом  ОСОБА_1  до  ОСОБА_2    про  стягнення аліментів , -

      ВСТАНОВИВ:

  ОСОБА_1  звернулася до суду з вказаним вище позовом, в якому  просила стягнути з відповідача аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1,  в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу) щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подачі заяви до суду і до закінчення навчання,  посилаючись на те, що ОСОБА_2  в добровільному порядку матеріальну допомогу  на  його утримання не надає.

Позивачка в судовому засіданні позов підтримала, посилаючись на обставини, викладені в позові.

Відповідач позов визнав,  погоджується сплачувати аліменти в розмірі визначеному позивачкою.

           Виходячи з наведеного,  суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

          Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому  ст. 174  цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

          Матеріалами справи встановлено, що у відповідача  є син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який навчається у Вищому професійному училищі №1 третього атестаційного рівня у м. Рівному на денній формі навчання.  Термін навчання   до 30.06.2012 року.  

         Позивачка  не може самостійно забезпечити належне утримання сина, оскільки крім нього має ще четверо дітей.

         Відповідно до ст.199 Сімейного Кодексу України  якщо повнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв’язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов’язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.

Ст.191 ч.1 Сімейного Кодексу України передбачено, що аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред’явлення позову.

Із ст.200 Сімейного Кодексу України слідує, що суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі, або у частці від заробітку(доходу) платника аліментів.

             Суд не  стягує з відповідача судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, в зв?язку з тим, що він являється інвалідом І групи і звільнений від оплати таких витрат.

Керуючись ст.ст. 88, 130, 174, 367   ЦПК України, ст.ст. 191, 199,200   СК України, суд  –

                                                                         В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1  - задовольнити.

Стягувати з ОСОБА_2, народженого 02.10.1965 року в с. Кривин Славутського району Хмельницької області, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2 аліменти  на користь ОСОБА_1,  на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ? частини  його заробітку (доходу), щомісячно, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку,  починаючи з дня подачі заяви до суду, з 18.03.2011  року,  на період навчання,   до 30.06.2012 року.

Допустити негайне виконання рішення суду.

Судові витрати по справі віднести на рахунок держави.

Рішення  суду    може бути оскаржене в апеляційний суд Хмельницької області протягом 10 днів з дня його проголошення шляхом подання апеляційної скарги через даний  місцевий  суд.

Суддя :                                                                                              Стасюк   Р.  М.                                                                                                                                                                                                                                      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація