Справа № 22-ц392/2011 Головуючий у I інстанції –Рахманкулова І.П.
Категорія –цивільна Доповідач - Губар В. С.
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
16 лютого 2011 року
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:
головуючого - суддіГУБАР В.С.,
суддів:Позігуна М.І., Шемець Н.В.,
при секретарі:Рачовій І.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу апеляційною скаргою Відкритого акціонерного товариства „Укртелеком” на ухвалу судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 23 листопада 2010 року про відмову у прийнятті заяви Відкритого акціонерного товариства „Укртелеком” про видачу судового наказу про стягнення ОСОБА_5 заборгованості за надані телекомунікаційні виплати, індексу інфляції та 3% річних, -
в с т а н о в и в:
В апеляційній скарзі ВАТ „Укртелеком” просить скасувати ухвалу судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 23 листопада 2010 року, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду, посилаючись на порушення суддею норм процесуального права.
Оскаржуваною ухвалою Деснянського районного суду м. Чернігова від 23 листопада 2010 року відмовлено в прийнятті заяви ВАТ „Укртелеком” про видачу судового наказу про стягнення ОСОБА_5 заборгованості за надані телекомунікаційні виплати, індексу інфляції та 3% річних.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що п. 3 ч. 1 ст. 96 ЦПК України прямо передбачено видачу судового наказу у разі, якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату телекомунікаційних послуг з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних. Крім того, на думку апелянта, суд першої інстанції не обґрунтував свій висновок про наявність спору про право і не застосував норми ст. 625 ЦК України.
Заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника заявника, який просив задовольнити апеляційну скаргу, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а ухвала судді першої інстанції – залишенню без змін, враховуючи наступне.
З матеріалів справи вбачається, що ВАТ „Укртелеком” звернулось із заявою про видачу судового наказу про стягнення з ОСОБА_5 на його користь заборгованості за надані телекомунікаційні послуги в сумі 1095 грн. 92 коп., 44 грн. 93 коп. - індексу інфляції та 07 грн. 26 коп. - трьох відсотки річних, посилаючись на те, що боржником порушені зобов’язання по порядку розрахунку за послуги.
Виходячи зі змісту п. 3 ч. 1 ст. 96 ЦПК України судовий наказ може бути видано, у разі якщо заявлено вимогу про стягнення заборгованості за оплату житлово-комунальних послуг, телекомунікаційних послуг, послуг телебачення та радіомовлення з урахуванням індексу інфляції та трьох відсотків річних, нарахованих заявником на суму заборгованості, тобто вимогу про стягнення єдиної суми, що складається із заборгованості за надані послуги та нарахованих на дану заборгованість індексу інфляції та 3% річних. У розумінні вказаної норми вимоги про стягнення заборгованості за надані послуги та нарахованих на дану заборгованість індексу інфляції та 3% річних є взаємопов’язаними і не підлягають окремому розгляду.
Частиною 5 статті 100 ЦПК України передбачено, що у разі якщо в заяві про видачу судового наказу містяться вимоги, частина з яких не підлягає розгляду в порядку наказного провадження, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті заяви про видачу судового наказу лише в частині цих вимог. У разі якщо заявлені вимоги між собою взаємопов’язані і окремий їх розгляд неможливий, то суд відмовляє у прийнятті заяви про видачу судового наказу.
Суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про наявність спору про право в частині вимог про стягнення індексу інфляції та 3% річних, які є взаємопов’язаними з вимогами про стягнення заборгованості за надані послуги.
За таких обставин, неможливість у зв’язку з цим окремого розгляду у наказному провадженні питання про стягнення заборгованості телекомунікаційні послуги та стягнення нарахованих на дану заборгованість індексу інфляції та 3% річних, оскаржувана ухвала підлягає залишенню без змін.
Відповідно до ч. 2 ст. 101 ЦПК України у даному випадку заявник має право звернутися з тими самими вимогами у позовному провадженні.
За викладених обставин, не можуть бути взяті до уваги доводи апеляційної скарги щодо необгрунтування наявності спору про право.
Керуючись ст.ст. 303, 307, 312, 313-315, 317, 319, 324 ЦПК України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства „Укртелеком” – відхилити.
Ухвалу судді Деснянського районного суду м. Чернігова від 23 листопада 2010 року – залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий:Судді: