Судове рішення #15194159

Справа № 2-а/2506/4715/11

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

28.04.2011 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Бечко Є.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

в  с  т  а  н  о  в  и  в :

28.02.2011 року позивач звернувся до суду з позовом Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними  щодо відмови в призначенні  та виплаті державної пенсії по інвалідності та додаткової пенсії, за шкоду, заподіяну здоров’ю, в розмірі у відповідності до ст. 50, ч. 4 ст. 54 Закону України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” та здійснити відповідні виплати з 30.11.2010 року по дату винесення рішення судом  за відрахуванням вже виплачених сум.

Відповідач у встановлений законом строк письмових заперечень проти позову не надав.

Позивач має статус громадянина, який постраждав внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), і є інвалідом ІІ групи, захворювання якого пов’язане з наслідками аварії на ЧАЕС.  

Відповідно до статей 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»від 28.02.1991 року № 796-ХІІ (далі по тексту –Закон № 796) він має право на отримання щомісячної державної пенсії, яка не може бути нижчою 8 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, у розмірі 75 відсотків мінімальної пенсії за віком.  

 Мінімальний розмір пенсії за віком згідно частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-ІV (далі по тексту –Закон № 1058) встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом.  

Відповідач виплачує позивачу щомісячну державну і додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірах визначених постановами Кабінету Міністрів України від 03.01.2002 року № 1 та від 16.07.2008 року № 654, що не відповідає положенням статей 50, 54 Закону № 796 і призводить до зменшення її розміру, чим порушуються права позивача на належне пенсійне забезпечення.

 Виходячи із загальних засад пріоритету законів над підзаконними актами при вирішенні даного спору підлягають застосуванню саме положення Закону № 796, які мають вищу юридичну силу.

При цьому під час обчисленні розміру пенсії слід враховувати положення частини 1 статті 28 Закону № 1058, оскільки чинним законодавством не встановлено іншого мінімального розміру пенсії за віком.

Оцінивши повідомлені позивачем та відповідачем обставини та прийшовши до переконання  про наявність достатніх підстав для прийняття постанови у даній адміністративній справі у скороченому провадженні, керуючись Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», ст.ст. 158-163 КАС України, суд

                                                 п о с т а н о в и в:

 позов ОСОБА_1 задовольнити.

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова по виплаті ОСОБА_1 державної і додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю в розмірі меншому ніж встановлено статтями 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».  

 Зобов’язати Управління Пенсійного Фонду України в Деснянському районі м. Чернігова провести перерахунок державної пенсії ОСОБА_1 у розмірі 8 мінімальних пенсій за віком і додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю у розмірі 75% мінімальної пенсії за віком згідно вимог статей 50, 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», з урахуванням положень частини 1 статті 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»від 09.07.2003 року № 1058-ІV, починаючи з 30 листопада 2010 року по 28 квітня 2011 року та сплатити заборгованість, що виникне внаслідок такого перерахунку.  

Постанова суду прийнята в скороченому провадженні підлягає негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова, шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії цієї постанови.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

             Суддя:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація