Справа № 2-а/2506/7964/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05.05.2011 року Деснянський районний суд м. Чернігова у складі судді Бечка Є.М., розглянувши у порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова про визнання дій неправомірними, зобов'язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в :
14.04.2011 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом про визнання неправомірними дій відповідача по здійсненню перерахунку та виплаті пенсії по інвалідності (основної та додаткової) не у відповідності до ст.ст. 50, 54, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», зобов‘язання УПФУ в Деснянському районі міста Чернігова здійснити йому перерахунок та виплату пенсії по інвалідності (основну та додаткову) з 14.10.2010 року, відповідно до ст. ст. 50, 54, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»із розрахунку 8 мінімальних пенсій за віком, та 75% мінімальної пенсії за віком, що розраховується з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для відповідної категорії населення, оскільки він є інвалідом 2 групи по захворюванню, пов’язаному з роботами по ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 1 категорії.
Відповідач письмових заперечень суду не надіслав.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Позивач є інвалідом 2 групи і учасником ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 1 категорії, перебуває на обліку в УПФУ в Деснянському районі м. Чернігова.
Відповідно до ст. ст. 54, 50 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», позивачу, як інваліду 2 групи повинна бути призначена пенсія не нижче 8 мінімальних пенсій за віком та додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров‘ю в розмірі 75 %.
Статтею 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» встановлено, що у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, підвищується розмір пенсії, призначений відповідно до ст. 54 цього Закону, а також розмір додаткової пенсії, розмір щомісячної компенсації сім‘ям за втрату годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок здійснюється з дня встановлення нового прожиткового мінімуму.
Згідно ст. 1 Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії»прожитковий мінімум використовується для визначення, у тому числі мінімального розміру пенсії за віком, який відповідно до ст. 28 Закону України «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування» встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність визначеного Законом.
З 22.05.2008 року відновлена дія ст. ст. 49, 50, 54 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 3, 11, 94, 99, 100, 158 - 163, 183-2, 186, 256 КАС України, суд, -
п о с т а н о в и в :
позовні вимоги задовольнити.
Визнати неправомірними дії управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова по відмові здійснення перерахунку та виплаті пенсії ОСОБА_1 по інвалідності (основної та додаткової), відповідно до ст. ст. 50, 54, 67 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»починаючи з 01.01.2011 року.
Зобов’язати управління Пенсійного фонду України в Деснянському районі м. Чернігова провести перерахунок основної державної та додаткової пенсії по інвалідності ОСОБА_1 із розрахунку 8 мінімальних пенсій за віком та 75 % мінімальної пенсії за віком відповідно, що розраховується з розміру прожиткового мінімуму, встановленого для відповідної категорії населення, відповідно до ст. ст. 50, 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, починаючи з 14.10.2010 року і здійснити відповідні виплати на користь позивача за відрахуванням вже сплаченої суми.
Допустити негайне виконання постанови.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів, які обчислюються з моменту отримання копії постанови.
Суддя: