Судове рішення #15186983


Справа № 22-ц-377/2011    Головуючий у I інстанції –Овсієнко Ю.К.

Категорія –цивільна    Доповідач - Губар В. С.


                                                                   

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И


28 лютого 2011 року

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ у складі:



головуючого - суддіГУБАР В.С.,

суддів:ПОЗІГУНА М.І., ШЕМЕЦЬ Н.В.

при секретарі:Кравченко В.В.,

за участю:Представника ПАТ „Альфа-Банк” Петрушанка В.П.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_6 на ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова від 14 жовтня 2010 року про залишення без розгляду заяви ОСОБА_6 про скасування рішення третейського суду,

в с т а н о в и в:

В апеляційній скарзі ОСОБА_6 просить скасувати ухвалу Новозаводського районного суду м. Чернігова від 14 жовтня 2010 року, а справу передати до суду першої інстанції, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права.

           Оскаржуваною ухвалою Новозаводського районного суду м. Чернігова від 14 жовтня 2010 року заява ОСОБА_6 про скасування рішення третейського суду залишена без розгляду.

          Доводи апеляційної скарги зводяться  до того, що ОСОБА_6 не мала змоги з'явитись в судові засідання, про що суду направлялись клопотання про відкладення розгляду справи і поважні причини неявки підтверджуються доданими документами, а саме лікарняними листами та копією закордонного паспорта.

        Заслухавши доповідь судді, пояснення  представника  ПАТ „Альфа-Банк”, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд приходить до  наступних висновків.          

        Залишаючи позовну заяву без розгляду, суд першої інстанції виходив з того, що ОСОБА_6 повторно не з'явилась, про день та час розгляду справи повідомлені належним чином, заява про відкладення розгляду справи не надходила, а тому причини неявки визнано неповажними.

          Такий висновок  відповідає матеріалам справи та вимогам процесуального закону.

         У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 207 ЦПК України суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.

        Згідно ст. 169 ЦПК України, у разі повторної неявки в судове засідання позивача (заявника), повідомленого належним чином, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи у його відсутність, суд залишає його заяву без розгляду.

         Як вбачається з матеріалів справи, заявниця в судове засідання, призначене на 19 серпня 2010 року, не з'явилась, проте від неї до суду надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку із хворобою (а.с. 16). Розгляд справи було відкладено на 14 вересня 2010 року, про що ОСОБА_6 була повідомлена належним чином (а.с. 22).

          В судове засідання 14 вересня 2010 року заявниця  повторно не з'явилась,  надіславши клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з передуванням на лікарняному, що підтверджується листом непрацездатності (а.с. 23-25). Розгляд справи було відкладено на 01 жовтня 2010 року, про що ОСОБА_6 була повідомлена належним чином (а.с. 28).

          В судове засідання 01 жовтня 2010 року заявниця не з'явилась, проте від неї надійшло клопотання про відкладення розгляду справи у зв'язку з передуванням на лікарняному, що підтверджується листом непрацездатності (а.с. 30-31). Розгляд справи було відкладено на 14 жовтня 2010 року, про що ОСОБА_6 була повідомлена належним чином (а.с. 35).

          В судове засідання 14 жовтня 2010 року ОСОБА_6 не з'явилась,  надіславши суду телеграму  з проханням відкласти розгляд справи у зв'язку з перебуванням у відрядженні (а.с. 36).

          Таким чином, висновок суду про наявність правових підстав для постановлення ухвали про залишення позовної заяви без розгляду  в зв'язку з  неодноразовою неявкою заявниці в судове засідання  є  законним і  обґрунтованим.

           Апелянт на вимогу апеляційного суду не надала жодних документальних доказів, які б підтвердили її доводи, викладені в апеляційній скарзі про те, що  суд першої інстанції викликав її в судове засідання на 11 листопада 2010 року, а  справу розглянув раніше - 14 жовтня 2010 року, і в матеріалах справи відсутні будь-які належні докази, які б підтверджували призначення судового засідання на 11 листопада 2010 року.

          Оскаржуючи ухвалу суду першої інстанції від 14 жовтня 2010 року та подавши  апеляційну скаргу 22 грудня 2010 року, ОСОБА_6 пропустила  передбачений ч.2 ст. 294 ЦПК України п”ятиденний строк на її оскарження, проте вимоги про поновлення процесуального строку на апеляційне оскарження ухвали  у своїй апеляційній скарзі  не ставила і окремого клопотання  з   приводу поновлення строку -  апеляційному суду не подавала.

         Зважаючи на викладене та відповідно до ч.3 ст. 294 ЦПК України, апеляційна скарга ОСОБА_6  підлягає залишенню без розгляду.

          Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України апеляційний суд скасовує ухвалу суду і передає питання на новий розгляд до суду першої інстанції, якщо останній порушив порядок, встановлений для його вирішення.

    

За викладених обставин, ухвала суду підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.

         

                  Керуючись ст. ст. 294,  303, 304, 313-315, 317, 319, 324 ЦПК України, апеляційний суд

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу ОСОБА_6 залишити без розгляду.

         Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і  може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.



Головуючий:Судді:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація