Судове рішення #15180396


КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД


Справа: №   2а-538/11                                                    Головуючий у 1-й інстанції:  Кашперська Т.Ц.

Суддя-доповідач:  Парінов А.Б.


ПОСТАНОВА

Іменем України

"21" квітня 2011 р.                                                                                                 м. Київ

Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:                      

головуючого - судді  Парінова А.Б.,

суддів:                        Грибан І.О., Петрика І.Й.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу УПФУ в м. Ірпені Київської області на постанову Ірпінського міського суду Київської області від 21 січня 2011 року  у справі за позовом ОСОБА_2 до УПФУ в м. Ірпені Київської області про стягнення соціальних виплат,-

В С Т А Н О В И Л А :

Постановою  Ірпінського міського суду Київської області від 21 січня 2011 року  позов задоволено.

Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції та постановити нову, якою в задоволенні позову відмовити.

Відповідно до ч. 8 ст. 1832  КАС України апеляційна скарга розглядається в порядку письмового провадження.

Перевіривши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга  не підлягає задоволенню,  виходячи з наступного.

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог суд першої інстанції виходив з того, що позивач має право на отримання додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, в розмірі, встановленому ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Колегія суддів погоджується із зазначеним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Судом встановлено, що позивач має статус потерпілої від наслідків Чорнобильської катастрофи 4-ї категорії, є непрацюючим пенсіонером, та відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»має право на додаткову пенсію за шкоду, заподіяну здоров'ю, особам, віднесеним до 4-ї категорії, в розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком.

Відповідач здійснював позивачу зазначені вище соціальні виплати відповідно до постанов КМ України у розмірі, меншому ніж той, що встановлений ст. 51 Закону України Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Суд апеляційної інстанції вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а постанову суду першої інстанції з огляду на те, що суд першої інстанції в резолютивній частині постанови не зазначив правові норми, відповідно до яких необхідно здійснити соціальні виплати, слід змінити.

      Згідно з ст. ст. 198, 201 КАС України, суд апеляційної інстанції змінює постанову суду першої інстанції, якщо правильне по суті вирішення справи чи питання, але з помилковим застосуванням норм матеріального та процесуального права.

      Керуючись ст.ст. 4, 8-11, 160, 197, 198, 201, 205, 207, 212, 254 КАС України, колегія суддів, -

У Х В А Л И Л А:

Апеляційну скаргу УПФУ м. Ірпені Київської області залишити без задоволення.

Постанову Ірпінського міського суду Київської області від 21 січня 2011 року  змінити.

Абзац третій постанови Ірпінського міського суду Київської області від 21 січня 2011 року  викласти в наступній редакції:

Зобов’язати Управління Пенсійного фонду України в м. Ірпені Київської області здійснити перерахунок і виплату   ОСОБА_2 як особі, віднесеній до категорії 4, додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю,  відповідно до ст. 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»у розмірі 15 процентів мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», з 01.07.2010 року з урахуванням раніше здійснених виплат.

В іншій частині Ірпінського міського суду Київської області від 21 січня 2011 року  залишити без змін.

Постанова  набирає законної сили  з моменту проголошення, а  якщо її  було прийнято  за наслідками  розгляду  у письмовому провадженні, - через п’ять днів після направлення  копій особам, які беруть участь у справі  (ч. 5 статті  254 КАС України) та може бути оскаржена протягом двадцяти днів в касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя

Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація