Судове рішення #1517003
Справа № 1-262 /2007р

Справа № 1-262 /2007р

ВИРОК

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14   травня 2007 року                           Коростенський міськрайонний суд

Житомирської області

в складі: головуючого - судді              Скобельського С.І.

при секретарі                     Власюк О.АДРЕСА_1

з участю прокурора              Поліновського Р.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коростені кримінальну справу по обвинуваченню

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1

народження, уродженця і мешканця АДРЕСА_1

АДРЕСА_1 українця,

громадянина України, освіта середня,

одруженого, на утриманні має малолітню

дитину         віком       4   роки,   працюючого

робітником заводу "Трубосталь" в АДРЕСА_1

Коростені, раніше в силу вимог ст.89

Кримінального     кодексу     України       не

судимого, в скоєнні злочину, передбаченого ст.ст. 263 ч.2, КК України, -

ВСТАНОВИВ:

В кінці січня 2007 року підсудний знайшов на стежці біля будинку АДРЕСА_2 ніж в ножнах, який є холодною зброєю колюче - ріжучої дії виготовлений саморобним способом за типом мисливських ножів загального призначення, який без передбаченого законом дозволу переніс при собі до місця свого проживання на АДРЕСА_1 де зберігав до 5 березня 2007 року.

5 березня 2007 року близько 13-ї години не маючи   відповідного

 

дозволу на носіння холодної зброї підсудний незаконно переніс при собі раніше знайдений ніж в ножнах від місця свого проживання до приміщення залізничного вокзалу ст. Коростень, що розташований в АДРЕСА_2де намагався збути - подарувати КОСОБА_2 та ОСОБА_3, але свій злочинний намір до кінця не довів по незалежній від його волі причині так як останні відмовилися прийняти від нього вище вказаний ніж. Після цього підсудний був затриманий працівниками міліції і ніж у нього було вилучено.

Підсудний в пред'явленому йому обвинуваченні в скоєнні злочину передбаченому ст.263 ч.2 Кримінального кодексу України винним себе визнав повністю і будучи допитаним в судовому засіданні показав суду, що в кінці січня 2007 року він проходив пАДРЕСА_2  та знайшов ніж в ножнах  і приніс   його додому.

5 березня 2007 року його знайомі ОСОБА_2 і ОСОБА_3їхали до АДРЕСА_1 Москви на заробітки і він. вирішив подарувати їм цього ножа. Ножа він перевіз до залізничного вокзалу та запропонував його хлопцям, але вони відмовились його взяти. їх затримали працівники міліції доставили до чергової частини ,обшукали і виявили та вилучили у нього ніж, який є холодною зброєю і він це усвідомлював, і розумів, що необхідно відповідний дозвіл на право носіння зброї.

Не дивлячись на повне визнання своєї вини підсудним в скоєнні злочину передбаченому ст.263 ч.2 Кримінального кодексу України його вина стверджується слідуючими доказами дослідженими та перевіреними в судовому засіданні.

Так із висновку експертизи холодної зброї о9 від 13.03.2007 року видно, що ніж вилучений у ОСОБА_1 є холодною зброєю колюче-ріжучої дії, виготовлений саморобним способом за типом мисливських ножів загального призначення.

(а.с.58)

Речовим доказом: ножем у ножнах вилученого у ОСОБА_1, що зберігається в   кімнаті зберігання зброї ЛВВС на ст. Коростень .

(а.с.63)

Даними довідки№2728 від 7.03.2007 року виданою Коростенським МРВВС про те, що ОСОБА_1. не видавався дозвіл на право придбання, носіння, виготовлення, ремонту і збуту холодної зброї.

(а.с.18)

Даними протоколу відтворення обстановки і обставин події з участю ОСОБА_1, який при проведенні даної слідчої дії пояснив і показав де він знайшов ніж, якого у нього було вилучено 5.03.2007 року.

(а.с,45-46)

 

У відповідності до ст. 299 Кримінально-процесуального кодексу України судом визнано недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються про що не заперечують всі учасники судового розгляду.

Судом з'ясовано, що всі учасники судового розгляду правильно розуміють зміст цих обставин, у суду не виникає сумнівів у добровільності та істинності їх позиції, а також судом їм роз'яснено, що у такому випадку вони позбавляються права оспорювати ці фактичні обставини справи у апеляційному порядку.

Допитавши підсудного, дослідивши зібрані по справі докази в їх сукупності суд прийшов до висновку, що із обвинувачення підсудного необхідно виключити таку обтяжуючу обставину, як скоєння злочину в стані алкогольного сп'яніння, оскільки така ознака не стверджується матеріалами  адміністративної так і  кримінальної справи.

Умисні дії підсудного, що виразилися в незаконному носінні без передбаченого законом дозволу та замаху на збут холодної зброї суд кваліфікує за ст.263 ч.2 Кримінального кодексу України і вважає його доведеним у повному обсязі.

Обираючи вид і міру покарання підсудному суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу підсудного, його вік, склад сім'ї,на утриманні знаходиться малолітня дитина, позитивну характеристику , обставину, що пом'якшує покарання - щире каяття у вчиненні злочину і сприяння розкриттю злочину, а обставин, що обтяжують покарання вході судового слідства не встановлено, вважає, що він може бути виправлений будучи звільненим  від  відбування покарання  з випробовуванняАДРЕСА_1

Речовий доказ   підлягає знищенню.

Керуючись  ст.ст.323,324 Кримінально-процесуального кодексу України, суд

ЗАСУДИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину передбаченого ст.263 ч.2 Кримінального кодексу України і призначити йому покарання у вигляді двох   років обмеження волі.

На підставі ст.ст.75,76 Кримінального кодексу України засудженого звільнити від відбування покарання з випробовуванням, якщо він протягом іспитового строку тривалістю в один рік не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки, а саме: буде періодично з'являтися

 

для реєстрації в органи кримінально - виконавчої інспекції та повідомляти про зміну місця проживання.

Речовий доказ: ніж в ножнах, що зберігається в камері схову ЛВВС ст. Коростень знищити.

Запобіжний захід засудженому до вступу вироку в законні силу залишити підписку  про невиїзд.

Вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Житомирської області протягом 15 дуб з дня його оголошення через Коростенський міськрайонний  суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація