1п-1/2007
ВІЙСЬКОВИЙ СУД СІМФЕРОПОЛЬСЬКОГО ГАРНІЗОНУ
копія Постанова іменем України
04 червня 2007 року м. Сімферополь
Суддя військового суду Сімферопольського гарнізону Сенько М.Ф., при секретарі Плуговій Ю.М., за участю прокурора Кіндрата В.Й., захисника - адвоката ОСОБА_2 та обвинуваченого ОСОБА_1., попередньо розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця військової частини А 2327 мічмана
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в місті Гавана, Республіка Куба, громадянина України, з середньою освітою, одруженого, раніше не судимого, призваного на військову службу в листопаді 1995 року Дзержинським РВК міста Кривий Ріг, стосовно якого обрано запобіжний захід підписка про невиїзд, у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України,
встановив:
Органами досудового слідства ОСОБА_1 пред'явлено обвинувачення в тому, що він з корисливих спонукань шляхом використання завідомо підробленого документа в термін з грудня 1995 року по травень 2007 року незаконно отримав, за місцем проходження військової служби, 6667 грн. 06 коп. у вигляді надміру сплаченого грошового забезпечення.
Такі дії ОСОБА_1 кваліфіковані за ст. 190 ч. 1 КК України.
В порушенні кримінальної справи за фактом використання завідомо підробленого документу відмовлено, у зв'язку зі сплином строків притягнення до кримінальної відповідальності.
Кваліфікація дій обвинуваченого сторонами не оспорювалась.
Між тим прокурор клопотав кримінальну справу закрити в наслідок зміни обстановки.
Розглянувши клопотання, в судовому засіданні, встановлено таке.
ОСОБА_1 вчинив злочин, що віднесено законом до злочинів невеликої тяжкості, винність у скоєному визнав повністю та щиро покаявся, добровільно відшкодував завдану злочином шкоду.
До призову на військову службу обвинувачений ні в чому гідному осуду помічений не був, під час проходження служби характеризувався виключно позитивно, після вчинення злочину сумлінно виконував покладені на нього обов'язки служби та бажає продовжити службу. До того ж, на даний час, командуванням вирішується питання про направлення ОСОБА_1 на навчання для підвищення рівня професійних знань.
Крім того, на утриманні обвинуваченого перебуває неповнолітня дитина.
Наведені обставини, на думку судді, вказують на суттєву зміну обстановки та вказують на вірогідність не вчинення ОСОБА_1 злочинів у майбутньому.
Відповідно до ст. 48 КК України, особу, яка вперше вчинила злочин невеликої або середньої тяжкості, може бути звільнено від кримінальної відповідальності, якщо буде визнано, що на час розгляду справи в суді в наслідок зміни обстановки вчинене нею діяння втратило суспільну небезпечність або ця особа перестала бути суспільно небезпечною.
Проаналізувавши наведені обставини в їх сукупності, вислухавши думку учасників судового розгляду і висновок прокурора про можливість звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідальності, та переконавшись, що обвинувачений погоджується із закриттям справи за такої підстави, приходжу до висновку, що на час розгляду справи в суді в наслідок зміни обстановки особа ОСОБА_1 перестала бути суспільно небезпечною, а тому його можливо звільнити від кримінальної відповідальності, застосувавши ст. 48 КК України, і на підставі ст. 7 КПК України кримінальну справу, відносно нього, закрити.
Керуючись ст.ст. 71, 237,244, 248 КПК України, суддя
постановив:
Кримінальну справу відносно ОСОБА_1 за обвинуваченням у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст. 190 КК України, закрити на підставі ст. 7 ч.1 КПК України (внаслідок зміни обстановки).
Відповідно до ст. 48 КК України ОСОБА_1 звільнити від кримінальної відповідальності.
Міру запобіжного заходу відносно ОСОБА_1. підписку про невиїзд скасувати.
На постанову протягом семи діб з дня її винесення сторони можуть подати апеляції до військового апеляційного суду Військово-Морських Сил через військовий суд Сімферопольського гарнізону.
Дійсна за належним підписом.