Справа №2о-134/2007
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
" 01 " червня 2007 року Бориспільський міськрайонний суд Київської області у складі:
головуючого судді - І.В. Муранової
при секретарі - О.В. Бондаренко,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Борисполі Київської області цивільну справу
за заявою ОСОБА_2, заінтересовані особи ОСОБА_3,
ОСОБА_4, ОСОБА_1, про встановлення факту прийняття
спадщини, -
ВСТАНОВИВ: ОСОБА_2 27.04.2007 року звернулась до суду з заявою про встановлення факту, що вона прийняла спадщину після смерті її батька ОСОБА_5, яка складається з будинку АДРЕСА_1 та права на земельну частку (пай). Свої вимоги заявник обґрунтовує наступним. ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її батько ОСОБА_5, після смерті якого відкрилась спадщина, що складається з житлового будинку АДРЕСА_1 та земельна частка (пай) площею 2,8 га. 02.08.1995 року ОСОБА_5 було складено заповіт, відповідно до якого все належне йому майно він заповідав своїм дітям: заявниці ОСОБА_2, а також ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_1. Після смерті батька заявник оселилась в спадковому будинку, в якому здійснила ремонті роботи, провела побілку стін та стелі, відремонтувала підлогу, пофарбувала внутрішні приміщення, встановила нові ворота. Вона вступила в фактичне управління та володіння спадковим майном, проте не можу отримати свідоцтво про право власності на спадщину за заповітом, оскільки протягом шестимісячного строку не звернулась із заявою про прийняття спадщини.
В судовому засіданні заявник повністю підтримала заявлені вимоги.
Заінтересовані особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_1 в судове засіданні не з'явились, подали заяви, в яких підтримали заявлені ОСОБА_2 вимоги та просили справу слухати в їх відсутність.
Вислухавши пояснення заявника, допитавши свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що заявник ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, є рідною дочкою померлого ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_3, що підтверджується свідоцтвами про народження та смерть /а.с-5,6/. Заявник та заінтересовані особи ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_1 є спадкоємцями померлого ОСОБА_5 за заповітом, посвідченим 02.08.1995 року головою процівської сільської ради Бориспільського району /а.с-10/. Після смерті ОСОБА_5 відкрилась спадщина, яка складається з житлового будинку АДРЕСА_1 та земельної частки (паю) площею 2,8 в умовних кадастрових гектарах, що підтверджугться свідоцтвом про право власності на жилий будинок №29 від 24.05.1991 року та сертифікатом на земельну частку (пай) серії KB №0162175 /а.с-7,8/.
Відповідно до вимог ст..549 Цивільного кодексу України 1963 року спадкоємець вважається
таким, що прийняв спадщину, якщо він подав нотаріальній конторі заяву про прийняття спадщини
або вступив в управління або володіння спадковим майном протягом шестимісячного строку з
моменту смерті спадкодавця.
Заявник ОСОБА_2 на протязі шести місяців після смерті батька ОСОБА_5 прийняла спадщину, вступивши у фактичне управління та володіння спадковим майном. На підтвердження вказаної обставини, заявником було надано достатньо доказів.
Так, з довідки Процівської сільської ради №493 від 23.04.2007 року та показів допитаних в судовому засіданні свідків ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 встановлено, що заявник ОСОБА_2 на момент смерті батька ОСОБА_5 та після його смерті продовжувала проживати в спадковому будинку, в якому здійснила ремонті роботи, провела побілку стін та стелі, відремонтувала підлогу, пофарбувала внутрішні приміщення, встановила нові ворота та огорожу, обробляла земельну ділянку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.524, 525, 529, 548, 549 ЦК України 1963 року, п.п. 1,4,5 Прикінцевих та перехідних положень Цивільного кодексу України 2003року, ст.ст. 256-259 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Встановити факт, що ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті батька ОСОБА_5, яка складається з будинку АДРЕСА_1 та права на земельну частку (пай).
Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Київської області через Бориспільський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення та наступної подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.