Справа № 2-298/2007р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 квітня 2007 року Городоцький районний суд Львівської області
в складі:
головуючого - судді Шеремети Н.О.
при секретарі Бабич Т.Б.
розглянув у відкритому судовому засіданні в місті Городку справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2, ОСОБА_3, Грімненської сільської ради Городоцького району Львівської області про визнання права власності на будинковолодіння в порядку спадкування за законом,
встановив:
Позивачка звернулася до суду та просить постановити рішення, яким визнати за нею право власності на АДРЕСА_1
В підтвердження позовних вимог покликається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1помер її чоловік ОСОБА_4, якому на день смерті належало будинковолодіння, що знаходиться в АДРЕСА_2.Правовстановлюючі документи про право власності на цей будинок ним не було оформлене. Вона є спадкоємцем всього спадкового майна по закону, яке належало чоловікові на день смерті, в тому числі: житлового будинку. Однак в зв"язку з відсутністю свідоцтва про право власності на житловий будинок, вона не може оформити спадщину. Тому змушена звернутися до суду за захистом своїх прав.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги та просить визнати за нею право власності на будинковолодіння в АДРЕСА_2
Відповідачі ОСОБА_2, ОСОБА_3. не заперечували проти задоволення позову і звернулись до суду з заявами про відмову від спадщини.
Представник Грімненської сільської ради не заперечував проти задоволення позову.
Суд, заслухавши пояснення сторін, проаналізувавши матеріали справи, вважає, що позов підлягає до задоволення з таких міркувань.
ОСОБА_4 помер ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про його смерть /а.с.11/.
ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_4 з 24.02.1968 року, і як дружина є спадкоємцем майна ОСОБА_4 за законом (а.с.9).
Судом встановлено, що заповіт на спадкове майно, складений ОСОБА_4відсутній, а тому право на спадкування згідно ст.524 ЦК України в редакції 1963 р. здійснюється за законом.
Відповідно до ст.529 ЦК України в редакції 1963 р. при спадкоємстві за законом спадкоємцями першої черги є в рівних частках діти, дружина і батьки померлого.
Спадкоємці син ОСОБА_2 та донька ОСОБА_3 відмовились від своїх часток у спадковому майні, батьки ОСОБА_4 померли , інших спадкоємців не має.
АДРЕСА_2був придбаний матір"ю ОСОБА_4- ОСОБА_6 на підставі договору купівлі- продажу, посвідченого секретарем виконкому Грімненської сільської ради (а.с. ).
Відповідно до свідоцтва про право на спадщину за заповітом, спадкоємцем зазначеного в заповіті майна ОСОБА_5, померлої ІНФОРМАЦІЯ_3є ОСОБА_4 (а.с). За господарством рахувався житловий будинок з погосподарськими спорудами, який перебував у приватній власності ОСОБА_5, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_4. Після її смерті будинок успадкував чоловік позивачки ОСОБА_4, який проживав разом із своєю сім"єю і був прописаний в цьому житловому будинку.
В технічному паспорті на житловий будинок індивідуального житлового фонду, що знаходиться у АДРЕСА_2виданим Городоцьким РБТІ, власником житлового будинку зазначений ОСОБА_4 /а.с. 4-8/.
Оскільки АДРЕСА_2належали ОСОБА_4 на праві власності, позивачка, як спадкоємець за законом, набула права власності на вказане будинковолодіння.
Враховуючи вищенаведене, а також те,що позивачка згідно із законом є спадкоємцем спадкового майна померлого чоловіка ОСОБА_4 ,суд вважає, що за ОСОБА_1слід
2
визнати право власності на будинковолодіння, що знаходиться в АДРЕСА_2
Керуючись ст.ст. 10,11,209, 212-215 ЦПК України та на підставі ст. ст. 524,529,548,549,553,554 ЦК України ЦК в редакції 1963 року, с у д, -
вирішив:
Позов задоволити.
Визнати за ОСОБА_1право власності на будинковолодіння в АДРЕСА_2.
Про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано заяву протягом десяти днів з дня його проголошення.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 20 днів з дня подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду.