Судове рішення #1516347
Справа №2 „а "-259/07 р

Справа №2 „а "-259/07 р.

ПОСТАНОВА

 ІМ'ЯМ  УКРАЇНИ

05 червня 2007 року Ленінський районний суд м. Луганська в складі:

головуючого - судді - Запорожченко О.О.,

при секретарі  - Лунгу А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Луганську адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1 до Управління Державної служби охорони при УМВСУ в

Луганській області, УМВС України в Луганській області, Головного Управління Пенсійного фонду

України в Луганській області про перерахунок пенсії та стягнення недоплаченої суми пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач 27.10.2006 року звернувся з даним позовом до Управління Державної служби охорони при УМВСУ в Луганській області, УМВСУ в Луганській області, посилаючись на те, що він проходив службу в ОВС і був звільнений 27.03.2002 р. З 01.01.2005 р. особовому складу ОВС при виході на пенсію за вислугою років та за віком, у розрахунок пенсії стали включати доплату від суми пенсії. Однак, до розрахунку пенсії позивача вказана доплата включена не була, у зв'язку із чим на початку 2006 року він двічі звертався із листами до УМВСУ в Луганській області з проханням призвести перерахунок раніше нарахованої пенсії з урахуванням доплати від суми пенсії у розмірі 25%, яка йому нараховувалась та виплачувалась за періоди з 01.01.1997 р. по 30.09.2000 р. та з 01.01.2001 р. по 31.10.2001 р. На своє звернення позивач отримав відмову у перерахунку пенсії у зв'язку із тим, що на момент звільнення з ОВС вказана надбавка йому не була встановлена та не виплачувалась. Вважає, що з 01.01.2002 р. виплата вказаної доплати у розмірі 25% повинна була бути відновлена, у зв'язку із чим просить суд визнати дії посадових осіб УМВСУ в Луганській області по невиплаті йому з 01.01.2002 р. доплати від суми пенсії у розмірі 25% неправомірними. Зобов'язати посадових осіб УМВСУ в Луганській області призвести нарахування і виплату надбавку у розмірі 25% від передбачувальної суми пенсії з 01.01.2002 р. по 27.03.2002 p., тобто по день звільнення, а також призвести перерахунок пенсії з урахуванням доплати від суми пенсії у розмірі 25% з 27.10.2006 р. та стягнути недосплачену пенсію за минулі 12 місяців, тобто з 27.10.2005 р. по 27.10.2006 р.

У подальшому позивач вимоги позову уточнив і просив суд визнати дії посадових осіб УДСО при УМВСУ в Луганській області неправомірними, зобов'язавши нарахувати і виплатити надбавку у розмірі 25% від передбачувальної суми пенсії з 01.01.2002 р. по 27.03.2002 p., тобто по день звільнення з ОВС. Також просив суд зобов'язати посадових осіб УМВСУ в Луганській області призвести нарахування і виплату заборгованості з пенсії з урахуванням доплати від суми пенсії у розмірі 25% з 01.01.2005 р. по теперішній час, призвести перерахунок пенсії та направити відповідне подання до Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області для призначення пенсії, а також зобов'язати посадових осіб Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області призначити йому пенсію згідно подання УМВСУ в Луганській області.

У судовому засіданні позивач та його представник уточнені заявлені вимоги підтримали у повному обсязі, надавши суду пояснення, аналогічні пред'явленому позову. Крім того, позивач у судовому засіданні 05.06.07 р. пояснив, що ним строк звернення до суду із адміністративним позовом не пропущений, посилаючись на те, що дійсно йому було відомо, що з 01.01.2005 р. призводяться перерахунки пенсій пенсіонерам ОВС з урахуванням доплати від суми пенсії. Позивач звертався до УДСО при УМВСУ в Луганській області із проханням призвести перерахунок його пенсії, однак отримував, на його думку, обґрунтовані відмови у перерахунку. Однак, про те, що його право порушено, він дізнався лише у серпні 2006 року, коли звернувся до свого представника і отримав з УДСО довідку про фактичні виплати вказаної доплати. Тому вважає, що строк для звернення до суду повинен обчислюватися з моменту отримання ним довідки УДСО, тобто з 01.08.2006 р. У зв'язку із

 

 

2

викладеним, вважає, що ним строк звернення до суду не порушений. Просив задовольнити заявлені вимоги.

Представник відповідача - Управління Державної служби охорони при УМВСУ в Луганській області, вимоги позову не визнав у повному обсязі, надавши суду пояснення та докази в обгрунтування своєї позиції, просив відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог, у зв'язку із тим, що позивач при звільненні був ознайомлений із грошовим атестатом, де вказані всі основні та додаткові види грошового забезпечення на момент звільнення. Доплата від суми пенсії у грошовому атестаті була відсутня, що було відомо позивачу. Тому вважає, що позивачем пропущений строк для звернення в суд із адміністративним позовом.

Представник відповідача - УМВС України в Луганській області, вимоги позову не визнав в повному обсязі, надавши суду докази в обґрунтування своєї позиції та відповідні пояснення. Крім того, представник відповідача пояснив, що постановою КМУ 02.11.2006 року №1522 „Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсії деяким категоріям громадян", передбачено передача від органів внутрішніх справ органам Пенсійного фонду України пенсійних справ колишніх військовослужбовців та членів їх сімей, яким призначено та виплачуються пенсії згідно з Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб начальницького і рядового складу ОВС». Тому вважає, що належним відповідачем у справі є Головне Управління Пенсійного фонду України в Луганській області. Також пояснив суду, що позивачем пропущений строк звернення до суду із адміністративним позовом, у зв'язку із чим просив суд відмовити в задоволенні заявлених вимог.

Представник Головного Управління Пенсійного фонду України в Луганській області у судовому засіданні вимоги позову не визнала у повному обсязі, надала суду пояснення та докази в обгрунтування своєї позиції.

Суд, вислухавши пояснення сторін, дослідивши і вивчивши матеріали справи в їх сукупності, вважає вимоги уточненого позову не підлягаючими задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Як встановлено судом, позивач дійсно проходив службу в ОВС і був звільнений 27.03.2002 року з посади помічника інспектора - чергового відділу ДСО при ЛМУ УМВСУ в Луганській області на підставі наказу начальника УДСО при УМВС України в Луганській області від 27.03.2002 р. № 16 о/с.

Позивач звернувся до суду із позовною заявою 27.10.2006 року, вказана позовна заява судом була прийнята до розгляду.

Між позивачем і відповідачем має місце спір із приводу проходження громадянами публічної служби й звільнення з неї. Даний спір згідно ст. 17 КАС України підпадає під адміністративну юрисдикцію і повинен розглядатися в порядку адміністративного судочинства. Відповідно до ч.7 прикінцевих та перехідних положень КАС України, після набрання чинності Кодексом заяви і скарги у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом.

Відповідно до ст.99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про пропущення своїх прав, свобод чи інтересів.

Відповідно до ст.100 КАС України пропущення строку звернення до адміністративного суду є підставою для відмови у задоволенні адміністративного позову за умови, якщо на цьому наполягає одна із сторін.

 

 

3

Позивач проходив службу в ОВС і був звільнений з 27.03.2002 р. на підставі наказу начальника УДСО при УМВС України в Луганській області від 27.03.2002 р. № 16 о/с.

Відповідно до Указу Президента України "Про умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу та оплати праці працівників органів внутрішніх справ" від 04.10.1996 р. № 926/96 із змінами, передбачено право керівників ОВС на встановлення особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їхньою згодою та в інтересах справи на службі, - щомісячну доплату в розмірі від 25 до 50 відсотків від суми пенсії, яка б могла бути їм нарахована (абзац 2 підпункту "а" статті 3 Указу). Під час проходження служби в ОВС позивачу дана доплата наказом встановлена не була, виплату проводили на підставі довідки ОРП у розмірі 25%. Наказами МВС України №779 від 11.09.01 р. і УМВСУ в Луганській області № 683 від 09.11.01 р. виплата передбачуваної пенсії була припинена через відсутність бюджетних коштів з 01.10.01 р. по 31.12.01 р.

Згідно із Прикінцевими положеннями Закону України Про внесення змін до статті 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб начальницького і рядового складу ОВС та деяких інших осіб», які передбачають перерахунок раніше призначених пенсій з 01.01.05, розмір доплати від суми пенсії враховується при перерахунку раніше призначених пенсій.

Суд не вбачає підстав для обчислення строку звернення позивача в суд із адміністративним позовом з моменту отримання ним довідки УДСО з 01.08.2006 p., оскільки про своє порушене право позивачу було відомо ще з 01.01.2005 р., про він сам не заперечував у судовому засіданні. Однак, із позовною заявою до суду він звернувся лише 27.10.2006 року, тобто із пропущенням строку звернення до адміністративного суду.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги уточненого позову не обгрунтованими і не підлягаючими задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 8-9, 99,100,159-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 відмовити у повному обсязі, у зв'язку із пропущенням строку звернення до адміністративного суду.

Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного адміністративного суду Донецької області через Ленінський районний суд м. Луганська шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

 

Головуючий                                                                                                        О.О. Запорожченко

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація