Судове рішення #1516217
Справа №2-494/2007 p

Справа №2-494/2007 p. РІШЕННЯ

 іменем      України

31.05.2007 року                          Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: головуючого - судді Савіна О.І. при секретарі - Прокопенко Л.Ю.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду у м. Южноукраїнську Миколаївської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1до ОСОБА_2 про визнання договору куігівлі-продажу дійсним та визнання права власності на квартиру,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на квартиру .

Свої вимоги позивач мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла громадянка ОСОБА_3 , після її смерті відкрилася спадщина на квартиру АДРЕСА_1.

При житті громадянка ОСОБА_3 заповіла все рухоме та нерухоме майно, в тому числі і квартиру АДРЕСА_1.

Заповіт нотаріально посвідчений у державного нотаріуса 04.12.2003 року та зареєстровано в реєстрі за № 2970, спадкоємцем по даному заповіту являється син ОСОБА_3, ОСОБА_2 - відповідач по даній справі .

19 січня 2007 року між позивачем та відповідачем ОСОБА_2 здійснено договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 за 70 000 (сімдесят тисяч ) гривень, що підтверджується копією розписки (а.с. № 16) , а відповідач позивачу віддав частину документів на квартиру, ключі від квартири.

Під час попереднього розгляду справи представник позивача ОСОБА_4 позовні вимоги підтримала повністю та просить суд розглянути справу на попередньому судовому засіданні.

Відповідач на переднє судове засідання не з'явився про причини неявки суду повідомив телеграмою в якій зазначив , що позовні вимоги позивача визнає в повному обсязі. Простить суд розглянути справу на попередньому судовому засіданні без його участі.

Як пояснив суду представник позивача , що сторони між собою домовились, що договір-купівлі продажу квартири вони оформлять нотаріально після того , як відповідач належним чином оформить на своє ім'я право установчі документи згідно заповіту. Таким чином позивач виконав всі умови договору купівлі - продажу квартири. А відповідач в свою чергу ухилився від нотаріального оформлення договору, в зв'язку з чим позивач вимушений звернутися до суду.

Згідно до ст. 657 ЦК України договір купівлі-продажу квартири укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.

 

2

У разі недодержання сторонами вимоги закону про нотаріальне посвідчення договору такий договір є нікчемним (ч. 1 ст. 220 ЦК України). Суд може визнати такий договір дійсним, якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору і відбулося повне або часткове виконання договору. У цьому разі наступне нотаріальне посвідчення договору не вимагається, (ч. 2 ст. 220 ЦК України).

Виходячи із договору купівлі-продажу нерухомості , сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору та відбулося повне його виконання.

А тому, на підставі викладеного, суд вважає можливим визнати договір купівлі-продажу квартири дійсним.

Керуючись ст. ст. 220, 657 ЦК України, ст. ст. З, 15, ч.9 ст.110, 118, 119, 130,213,215, ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1до ОСОБА_2 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на квартиру задовольнити.

Визнати дійсним договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 укладений між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .

Визнати право власності за ОСОБА_1 на квартиру АДРЕСА_1.

рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя Южноукраїнського міського суду                  Савін

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація