Справа № 1 -64-07
ВИРОК іменем України
21 травня 2007 року Острозький районний суд Рівненської області
в складі: головуючого судді Штогуна С.Г. при секретарі: Божко Т.Ю. за участю прокурора: Ковальчук Л.В. адвоката: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Острозі кримінальну справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 р.н., уродженеця та жителя АДРЕСА_1, українець, гр. України, одружений, пенсіонер, освіта середня, не судимий, раніше не судимий
за ст.263ч.1 КК України
встановив:
Суд визнав доведеним, що підсудній ОСОБА_1 незаконно придбав і зберігав боєприпаси без передбаченого законом дозволу, так він в період часу з 17.01.1989 року до 16.11.1990 року, працюючи на посаді старшого стрілка воєнізованої охорони відділення позавідомчої охорони при відділі внутрішніх справ виконкому Острозької районної ради народних депутатів, на Острозькому цукровому заводі, що розташований в с.Оженин Острозького району Рівненської області, отримав в службове користування картонну коробку, в якій знаходилось сорок вісім патронів. Дані патрони являються 5,6 мм спортивно-мисливськими патронами кільцевого запалювання -боєприпасами до 5,6 мм спортивної, спортивно-мисливської, мисливської вогнепальної зброї кругового бою. Однак ОСОБА_1 по закінченні одного з чергувань у встановленому порядку їх не здав, чим незаконно придбав та переніс їх до місця свого проживання, що в АДРЕСА_1 де став незаконно зберігати без передбаченого законом дозволу.
04 квітня 2007 року під час проведення обшуку в господарстві ОСОБА_1, що в АДРЕСА_1 вищевказані боєприпаси було виявлено та вилучено працівниками міліції.
Свою вину у вчиненні злочину підсудній ОСОБА_1 визнав повністю, щиро розкаявся у вчиненому і в судовому засіданні пояснив, що під час обшуку в його присутності та в присутності двох понятих у житловому будинку в кімнаті сина, що знаходиться на південній стороні їх будинку в шухляді тумбочки, яка стоїть під вікном працівники міліції виявили та вилучили картонну коробку в якій знаходилось патрони. В присутності ОСОБА_1 та понятих патрони були перераховані їх кількість складала сорок вісім патронів. Дану коробку з патронами працівники міліції помістили в прозорий
поліетиленовий пакет, отвір даного пакета перев'язали ниткою, кінці якої оклеїли на паперову бірку та опечатали печаткою "№ 1 Острозького МРВ", свої підписи на бірці зробили поняті та учасники в тому числі і він. По даному факту були складені відповідні документи які ОСОБА_1 засвідчив своїм підписом. ОСОБА_1 пояснив працівникам міліції, що патрони належать йому. Також він розповів їм, що в період часу з 1989 року до 1990 року, працював на посаді старшого стрілка воєнізованої охорони відділення позавідомчої охорони при відділі внутрішніх справ виконкому Острозької районної ради народних депутатів, на Острозькому цукровому заводі, що розташований в с. Оженин Острозького району Рівненської області. Під час несення служби працівники отримували вказівку від директора Острозького заводу на відстріл голубів, які жили в складах заводу. Під час такої вказівки їм видавали користування картонні коробки, в яких знаходилось патрони, до малокаліберної зброї. Після того охоронники проводили відстріл птахів. Після закінчення чергування вони у встановленому порядку здавали зброю та патрони. По закінченні одного з чергувань ОСОБА_1 випадково забув здати у встановленому порядку залишенні після зміни патрони, тому приніс їх до місця свого проживання в АДРЕСА_1. Про те що він приніс до господарства коробку з патронами нікому з членів сім'ї не розповідав. Яка кількість патронів знаходилась в коробці не знав так як не рахував їх. Дану коробку з патронами він поклав у диван і забув про них. Про те, що зберігати патрони не можна не знав. В кінці березня 2007 року його невістка ОСОБА_3 прибираючи в будинку знайшла дану коробку з патронами, про що повідомила його. ОСОБА_1 їй сказав їх не зачіпати, а покласти в шухляду, для того щоб пізніше викинути. Але так як це було перед святом то про коробку із патронами він забув. Все це він розповів працівникам міліції. Свою вину визнає повністю у вчиненому щиро кається.
Крім повного визнання своєї вини у вчиненні злочину підсуднім, його вина у вчиненні злочину стверджується показами свідків.
Так свідок ОСОБА_3, яка являється співмешканкою сина ОСОБА_1, та проживає спільно з ними в житловому будинку, що в АДРЕСА_1 повідомила, що прибираючи в будинку в кінці березня 2007 року вона знайшла картонну коробку з патронами. Про свою знахідку вона відразу повідомила тестя ОСОБА_1 Він попросив її положити дану коробку з шухляду, так як потім мав намір викинути.
Свідки члени сім'ї ОСОБА_1, а саме дружина ОСОБА_4 син ОСОБА_5, , які проживають спільно з обвинуваченим в АДРЕСА_1 в судовому засіданні пояснили що, 04 квітня 2007 року працівниками міліції в їх господарстві був проведений в присутності двох понятих обшук. Під час даного огляду в житловому будинку працівники міліції виявили та вилучили картонну коробку з патронами. Про їх зберігання вони нічого не знали.
Свідок ОСОБА_6 під час досудового слідства пояснив, що згідно постанови Острозького районного суду Рівненської області ним спільно з ДІМ Острозького МРВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_7, старшим ДІМ Острозького МРВ УМВС України в Рівненській області ОСОБА_9 та курсантом ОСОБА_8 в присутності двох понятих 4.04.2007р. був проведений обшук в по місцю проживання сім'ї ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н., жителя АДРЕСА_1,
Під час обшуку в присутності двох понятих та ОСОБА_1 в житловому будинку, а саме у кімнаті, що знаходиться з південної сторони приміщенні та в якій проживає ОСОБА_5 працівники міліції виявили та вилучили картонну коробку з
патронами. Картонна коробка з патронами знаходилась в шухляді тумбочки, яка стоїть під вікном даної кімнати. В присутності понятих та ОСОБА_1 вони перерахували патрони їх кількість становила сорок вісім патронів до дрібнокаліберної зброї. Після того патрони ми помістили в попередню упаковку, а після того картонну коробку з патронами помістили в прозорий пакет з полімерного матеріалу, отвір якого перев'язали ниткою темного кольору, кінці якої оклеїли на паперову бірку та опечатали печаткою "№ 1 Острозького МРВ", бірку своїми підписами засвідчили поняті та учасники слідчої дії. ОСОБА_1 пояснив, що картонна коробка з патронами належать йому. Також він розповів працівникам міліції, що картонну коробку з патронами він приніс з роботи, а саме з Острозького цукрового заводу, що в с. Оженин Острозького району Рівненської області. Також він повідомив, що в період часу з 1989 року до 1990 року, він працював на посаді старшого стрілка воєнізованої охорони відділення позавідомчої охорони при відділі внутрішніх справ виконкому Острозької районної ради народних депутатів, на Острозькому цукровому заводі, що розташований в с.Оженин Острозького району Рівненської області. Як засвідчення цього показав трудову книжку. Він повідомив, що під час несення служби охоронники отримували вказівку від директора Острозького заводу на відстріл голубів, які жили в складах заводу. Під час такої вказівки їм видавали для користування картонні коробки, в яких знаходилось патрони, до малокаліберної зброї. Після того вони проводили відстріл птахів. Після закінчення чергування у встановленому порядку працівники здавали зброю та патрони. По закінченні одного з чергувань він випадково забув здати у встановленому порядку залишенні після зміни патрони, тому приніс їх до місця свого проживання в АДРЕСА_1 де став зберігати. Про те що він приніс до господарства коробку з патронами нікому не розповідав. Яка кількість патронів знаходилась в коробці не знав так як не рахував їх. Дану коробку з патронами він поклав у диван і забув про них. Про те, що зберігати патрони не можна він не знав.
Вина підсудного у вчиненні злочину стверджується також :
· Протоколом обшуку, в ході якого працівниками міліції виявлено та вилучено картонну коробку з сорока вісьма патронами, /а.с.8/
· Висновком балістичної експертизи № 270 від 12 квітня 2007 року /а.с.20-22/
· Протоколом огляду бойових припасів, які постановою приєднана до кримінальної справи в якості речового доказу, /а.с.24-25/
· Квитанцією про прийом речових доказів, /а.с.26/
Таким чином в судовому засідані знайшло своє ствердження пред'явлене підсудному обвинувачення за ст.263 ч.1 КК України, так як він вчинив незаконне придбання і зберігання боєприпасів.
Обираючи міру покарання суд враховує ступінь і характер суспільної небезпеки вчиненого злочину, особу підсудного, який щиро розкаявся у вчиненому, раніше не вчиняв злочинів, пенсіонер, позитивно характеризується, тому його перевиховання на думку суду можливе без ізоляції від суспільства.
Керуючись ст.ст.323;324 КПК України суд
ЗАСУДИВ:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину передбаченого ст.263 ч.1 КК України і призначити йому покарання - 2 роки позбавлення волі.
У відповідності до ст.76;75 КК України звільнити його від відбуття покарання з випробуванням встановивши іспитовий термін строком один рік і покласти на нього обов'язки не виїзджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи та повідомляти ці органи про зміну місця проживання та роботи.
Речові докази по справі - 48 штук 5,6 мм спортивно-мисливських патронів кільцевого запалювання - боєприпасів до 5,6 мм спортивної, спортивно-мисливської, мисливської вогнепальної зброї кругового бою знищити після вступу вироку в закону силу.
Міру запобіжного заходу - підписку про невиїзд залишити без змін до вступу вироку в закону силу.
Даний вирок може бути оскаржений до апеляційного суду Рівненської області на протязі 15 діб з моменту проголошення.