Судове рішення #15156227

                    Справа № 2\1017\274\2011

                      Р І Ш Е Н Н Я

                                                        

   ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

   19 квітня 2011 року              м. Миронівка

Миронівський районний суд Київської області в складі :

Головуючого судді –       Биби Ю.В.

При секретарі      –      Грунській Н.М.

 Розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миронівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Зеленьківської сільської ради про визнання недійсним державного  акту на право власності на земельну ділянку та визнання недійсним  державного акту на право власності на земельну ділянку та визнання права на спадкування земельної земельної ділянки, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Управління земельних ресурсів у Миронівському районі, Миронівського районного відділу Київської обласної філії Центру державного земельного кадастру

                     В С Т А Н О В И В :

  позивач звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер його дід ОСОБА_2. Після смерті останнього відкрилась спадщина у виді земельної ділянки в розмірі 0.2496 га, вартістю 62600 грн, розташованої на території Зеленьківської сільської ради Миронівського району Київської області, призначення якої для будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських  будівель і споруд.

  Право власності покійного ОСОБА_2 на  зазначену земельну ділянку підтверджено Державним актом на право власності на  земельну ділянку.

  Будучи спадкоємцем за заповітом він звернувся до приватного нотаріуса Миронівського районного нотаріального округу із заявою про прийняття спадщини, проте йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на земельну ділянку у зв’язку з тим, що у зазначеному державному акті на земельну ділянку є виправлення, у кадастровому  номері, а саме  знаходиться полоса.

  Просив визнати за ним право власності на земельну ділянку площею 0.2496 га в порядку спадкування.

  Позивач в судове засідання не з»явився, проте наддав до суду заяву, в якій просив суд розглядати справу без його участі, позовні вимоги підтримав.

  Представник відповідача в судове засідання не з»явився, викликався належним чином надав до суду заяву, в якій просив справу  розглядати без його  участі позовні  вимоги визнав.

  Представники третіх осіб в судове засідання не з»явились, проте надали до суду заяви, в яких позовні  вимоги визнали.

  Визнання позову не суперечить вимогам закону та  не порушує прав та охоронюваних законом інтересів сторін та інших осіб, а тому приймається судом.

   Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.

   Матеріалами справи встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року помер ОСОБА_2, який являвся дідом позивача. Зазначені обставини підтверджуються свіцтвом про смерть серії НОМЕР_1, виданим 29.06.2010 року Виконкомом Зеленьківської сільської ради.

  Відповідно до Державного акту на право власності на земельну ділянку серії ЯБ 288255, виданого 19 липня 2005 року ОСОБА_2 був власником  земельної ділянки  розміром 0.2496 га на території Зеленьківської сільської ради.

  Державний акт на вказану земельну ділянку померлий отримав, проте в зв»язку з тим, що в державному акті було допущено помилку, а саме у кадастровому номері знаходиться полоса затушована чорними чорнилами, а тому позивач не може отримати свідоцтво про спадщину за заповітом на  вказану земельну ділянку.  

  Відповідно до п.29. Інструкції  про порядок складання, видачі, реєстрації і зберігання державних актів на право власності на земельну ділянку і право постійного користування земельною ділянкою та договороів оренди землі, затвердженої наказом Державного комітету  України по земельних ресурсах  від 04.05.1999 року усі записи у державних актах мають бути зроблені державною мовою, чітко розбірливо, виправлення  недопускаються.

  Після смерті ОСОБА_2 позивач успадкував  належне йому майно та майнові права, отримав  свідоцтво про право на спадщину за законом на земельну ділянку площею 3.2200 гектарів, розташовану на території Зеленьківської сільської ради цільове призначення вказаної земельної ділянки ведення товарного господарства.

   Захист прав громадян на земельні ділянки здійснюється, в тому числі, шляхом визнання права, як передбачено п. а ч.3 ст. 152 Земельного Кодексу України.

  Частиною 2 ст. 373 ЦК України передбачено, що право власності на землю (земельну ділянку) набувається і здійснюється відповідно до закону.

  Відповідно до ч.1 ст. 125 Земельного Кодексу України право власності на земельні ділянки виникає після одержання її власником документу, що посвідчує право власності та його державної реєстрації.

 Згідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов»язки, що належать спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок  його смерті.

  Оскільки на момент смерті спадкодавцю належало право на земельну ділянку, то це право успадкував позивач.

  За таких обставин позов підлягає задоволенню.

  На підставі ст.ст.25,116, 125 Земельного Кодексу України, ст.ст.373, 1218, 1223, 1296 ЦК України, постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 16.04.2004 року «Про практику застосування судами законодавства при розгляді цивільних справ», керуючись ст.ст. 10, 15, 60, 130 ч.4, 131, 174 ч.4, 212, 213, 214, 215 ЦПК України, суд

                     В И Р І Ш И В :

   позов задовольнити.

  Визнати недійсним державний акт на право власності  на земельну ділянку  серії ЯБ № 288255, виданий на  ім»я ОСОБА_2, площею 0.2496 гектарів, розташовану на території  Зеленьківської сільської ради, Миронівського району, Київської області, цільове призначення для будівництва  та обслуговування  житлового будинку господарських будівель і споруд.

  Визнати за ОСОБА_1 в порядку спадкування право власності на земельну ділянку в розмірі 0.2496 га, розташовану на території Зеленьківської сільської ради Миронівського району Київської області  цільове призначення  для будівництва  та обслуговування  житлового будинку господарських будівель і споруд.

  Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Миронівський районний суд  в 10-денний строк з дня  проголошення рішення.

              

   Суддя              Биба Ю.В.

   Згідно з оригіналом.

   Суддя              Биба Ю.В

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація