Судове рішення #15146600

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-415/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія    10.3.1    Цибра Н.В.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Сіренко Ю. В.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          22 лютого 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоСіренка Ю.В.

суддівМагди Л.Ф., Міщенка С.В.



розглянувши у письмовому провадженні в місті Черкаси апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області на постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 16 квітня 2010 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області про визнання дій неправомірними та зобов’язання здійснити нарахування та виплату підвищення до пенсії, як дитині війни, -

в с т а н о в и л а :

09 березня 2010 року ОСОБА_5 звернулася до суду із вказаним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області, посилаючись на те, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 і відповідно до ст. 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (далі – Закон)  має статус «Дитини війни».

Згідно ст. 6 Закону вона має право на щомісячне підвищення до пенсії в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, але відповідачем вимоги даного закону ігноруються і підвищення до пенсії їй, як дитині війни, протягом 2009 року нараховувалося та виплачувалося в меншому розмірі, ніж це передбачено законодавством. На підставі наведених обставин ОСОБА_5 просить суд задовольнити її вимоги, зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити щомісячне підвищення до пенсії за 2009 рік, в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, що становить 1 240 грн. 20 коп.

Постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 16 квітня 2010 року позов задоволено частково.

Визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області протиправними та зобов’язано Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області здійснити нарахування та виплату  ОСОБА_5 підвищення до пенсії у розмірі 30% мінімальної пенсії за віком відповідно до положень ст.. 6 Закону України «про соціальний захист дітей війни» у редакції від 18 листопада 2004 року за період з 1 січня по 31 грудня 2009 року за виключенням коштів, одержаних ОСОБА_5 в 2009 році згідно Постанови КМУ №530 від 28 травня 2008 року.

Оскільки від усіх осіб, які беруть участь у справі,  відсутні клопотання про  розгляд справи за їх участю, то колегія суддів приходить до висновку про можливість розгляду справи в порядку письмового провадження відповідно до п. 1  ч. 1 ст. 197 КАС України.

Перевіривши матеріали справи і доводи апеляційних скарг, судова колегія приходить до висновку про відмову в задоволені апеляційної скарги по наступних підставах.

Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_5 отримує пенсію за віком та відноситься до категорії громадян, яким встановлено статус дитини війни.

Відповідно до статті 6 Закону, дітям війни пенсії або щомісячне грошове довічне утримання чи державна  соціальна допомога, що виплачується замість пенсії підвищується на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Статтею 71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009 рік Кабінету Міністрів України надано право у 2009 році встановлювати розмір соціальних виплат, які відповідно до законодавства визначаються залежно від розміру мінімальної заробітної плати, в абсолютних сумах у межах асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Названа норма передбачає встановлення в абсолютних сумах розмірів лише тих виплат, вихідним критерієм розрахунку яких є розмір мінімальної заробітної плати.

Відповідно її дія не поширюється на спірні правовідносини, оскільки розмір зазначених соціальних виплат згідно із Законом залежить від розміру мінімальної пенсії за віком.

Отже, нарахування та виплата у 2009 році дітям війни підвищення до пенсії повинно здійснюватися відповідно до норм Закону.

Вирішуючи спір і задовольняючи позов частково, суд правильно виходив з того, що управління пенсійного фонду як орган, якому делеговано повноваження щодо призначення і виплати пенсій та доплат до них, повинно було діяти у відповідності з вимогами ст.6 Закону і здійснити позивачу відповідні нарахування, але у порушення указаної статті таких нарахувань не проводило, чим і допустило протиправну бездіяльність.

Не можна взяти до уваги посилання в апеляційній скарзі на інші нормативно-правові акти. Відповідно до ч.2 ст.3 Закону України № 2191-1У державні соціальні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Доводи відповідача щодо правомірності своїх дій з посиланням на відсутність бюджетних коштів для повної реалізації програми з доплат дітям війни обгрунтовано не взяті судом до уваги, оскільки питання фінансування цих видатків не виступає предметом даного спору.

Проблеми надання бюджетних коштів управлінню пенсійного фонду для виконання покладених на нього обов’язків у справах цієї категорії виходить за межі заявлених вимог і судом не розглядалося.

Безпідставним є також посилання відповідача на можливість нецільового використання коштів Пенсійного Фонду України, оскільки суд не ухвалював рішення про проведення виплат із власних джерел фінансування останнього.

Із матеріалів справи вбачається, що в ході розгляду справи судом першої інстанції відповідач питання про застосування положень ст. ст. 99, 100  КАС України не ставив.

Таким чином, суд першої інстанції правильно ухвалив постанову про часткове задоволення позовних вимог.

Судова колегія вважає, що доводи апеляційної скарги суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом норм матеріального чи процесуального права, які призвели або могли призвести до неправильного вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 197, 198 КАС України, судова колегія,-

   

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Чорнобаївському районі Черкаської області на постанову Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 16 квітня 2010 року по даній справі - відхилити, а постанову суду залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п’ять днів після направлення копії ухвали особам, які беруть участь у справі, і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів до суду касаційної інстанції.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація