Судове рішення #15137649

                       Справа № 2а- 953/11

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М    У К Р А Ї Н И

12 травня  2011 року                                                                                                селище Компаніївка

Компаніївський  районний суд  Кіровоградської  області у складі судді Мумигі І.М., розглянувши у скороченому провадженні  справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області про перерахунок та виплату щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління, в якому просив  визначити причину пропущення строку звернення до суду поважною і відновити пропущений строк позовної давності для захисту права на доплату до пенсії, а також просив зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити йому соціальну допомогу, як дитині війни, за  період  з 22.10.2010 року по 22.04.2011 р.

Відповідач в запереченнях до суду просив відмовити в  задоволенні позовних вимог, мотивуючи це тим, що у 2006-2007 роках дія ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни” зупинялась поточними законами про бюджет України, а з 01.01.2008 року позивач отримує доплату до пенсії в розмірі 10 відсотків  від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Крім цього, зазначив, що відсутня законодавча норма яка б встановлювала мінімальний розмір пенсії за віком.  

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог повністю за період з 22.10.2010 року, оскільки адміністративний позов поданий в межах строку, установленим законом,  виходячи з наступного.

Судом встановлено, що позивач є особою, на яку поширюється дія абзацу 1  статті 1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»№ 2195-ІУ  від 18.11.2004 року та має статус „дитини війни”, що підтверджується відміткою в пенсійному посвідчені.  

Згідно ст.6 Закону № 2195-ІУ дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищується на 30% мінімальної пенсії за віком.

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп  визнано неконституційним п.п.2 п.41 розділу II Закону України "Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" від 28.12.2007 року № 107-VI, щодо викладення статті 6 Закону в новій редакції, а саме про виплату "дітям війни" надбавки до пенсії у розмірі 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Нормами Законів України „Про Державний бюджет України на 2010 рік»та «на  2011 рік”   не передбачено обмежень щодо застосування положень ст. 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни”.

При цьому, відповідно до ст. 11 КАС України суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог для повного захисту прав, свобод та інтересів позивача в частині строку обов"язку  відповідача нараховувати позивачу підвищення до пенсії, як дитині війни, виходячи з наступного.

Нарахування  підвищення до пенсії, як дитині війни, відповідачем проводиться на підставі розпорядження, в якому зазначається основний розмір нарахованої пенсії за віком, виходячи із заробітку та стажу позивача, надалі нараховуються певні надбавки, на які має право позивач, у тому числі і підвищення до пенсії, як дитині війни. Відповідно до таких розпоряджень сам відповідач проводить нарахування вищевказаного підвищення у спірному розмірі з конкретної дати і довічно.

Враховуючи те, що пенсія за віком позивачу призначена довічно, підвищення до пенсії, як дитині війни, також відповідачем з 01.01.2008 року в розмірі 10 % від прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність, позивачу призначалось довічно, змін до статті 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" на законодавчому рівні не вносилось, соціальний статус особи не змінився, тому відсутні будь-які підстави обмежувати строк нарахування та виплати підвищення до пенсії у розмірах, передбачених ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни".

Таким чином, з 22 жовтня 2010 року до змін в законодавстві або зміни соціального статусу особи  позивач має право на підвищення пенсії на 30 відсотків мінімальної пенсії за віком,  що є підставою до задоволення позову за вказаний період.

Судом встановлено, що відповідач не здійснював виплати в тому розмірі, як передбачено ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни", відтак допустив бездіяльність та, як наслідок, порушення прав позивача.

Доводи відповідача про відсутність законодавчої норми яка б встановлювала мінімальний розмір пенсії за віком, відсутність  порядку перерахунку  та виплати зазначеного підвищення пенсії та відсутність відповідного фінансування не можуть бути підставою для відмови в задоволенні позовних вимог, так як, згідно чинного законодавства, саме на органи Пенсійного фонду України та відповідні територіальні управління покладено обов"язок перерахування та виплата пенсій з відповідними підвищеннями, а частиною 1 ст. 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України судові витрати, документально підтверджені позивачем, підлягають стягненню на його користь з Державного бюджету України.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 94, 158-163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,—

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву -  задовольнити повністю.

Визнати незаконною бездіяльність Управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області щодо не нарахування та не виплати ОСОБА_1 щомісячної соціальної допомоги, відповідно до статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни".  

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, надбавки до пенсії, згідно  статті 6 Закону України „Про соціальний захист дітей війни" за період  з 22.10.2010 року до змін в законодавсті або зміни соціального статусу особи, в розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, виходячи із розміру, встановленого статтею 28 Закону України "Про загальнообов"язкове державне пенсійне страхування" (1058-1У), з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в Компаніївському районі Кіровоградської області виконати постанову негайно – у межах суми стягнення за один місяць.

Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати  - 3 грн. 40 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Компаніївський районний суд Кіровоградської області, шляхом подачі апеляційної скарги на протязі  10 днів з дня отримання  її копії. Копія апеляційної скарги одночасно подається до суду апеляційної інстанції.   

Постанова  набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.  

                          Суддя  _____________________ І.М.Мумига


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація