Судове рішення #15136289

АПЕЛЯЦІЙНИЙ  СУД  ЧЕРКАСЬКОЇ  ОБЛАСТІ



Справа № 22-а-37/11Головуючий по 1 інстанції

Категорія 10.3 Клочко О.В.  

Доповідач в апеляційній інстанції

Магда Л. Ф.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

          10 лютого 2011 року Колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:


головуючогоМагди Л.Ф.

суддівГрюхана Г.М., Міщенка С.В.

при секретаріШульзі Я.В.


 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси апеляційну скаргу УПФ України в Придніпровському районі м. Черкаси на постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 травня 2007 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про скасування рішення (витяг з протоколу № 45/8 від 8 грудня 2006 р.) Пенсійного Фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про відмову перерахунку пенсії і зобов’язання зробити перерахунок з 1 грудня 2006 року, -

в с т а н о в и л а :

ОСОБА_6 1 лютого 2007 р. звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про скасування рішення (витяг з протоколу № 45/8 від 8 грудня 2006 р.) Пенсійного Фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про відмову в перерахунку пенсії і зобов’язання зробити перерахунок з 1 грудня 2006 року.

В позовній заяві вказував, що 28 листопада 2006 р. він звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії, але рішенням відповідача (витяг з протоколу № 45/8 від 08.11.2006 року), яке позивач отримав 25 січня 2007 р. йому було відмовлено в перерахунку пенсії на тій підставі, що після 1 січня 2004 р. час, на який був зроблений попередній перерахунок станом на 28 листопада 2006 р., страховий стаж ОСОБА_6 складає два місяці 17 днів, а не 24 страхових місяці, як того вимагає ст. 42 п. 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Позивач вказував, що таке рішення не відповідає ст. 42 п. 4 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», оскільки вказана стаття вимагає для перерахунку пенсії дві умови: період від перерахунку (призначення) пенсії до слідуючого перерахунку пенсії має бути два роки; для  перерахунку  пенсії потрібно  урахування  страхового  стажу  після призначення пенсії. Тобто дана норма закону не визначає розміру страхового стажу, тому всі вимоги для перерахунку його пенсії витримані.

На підставі наведеного позивач просив суд скасувати рішення (витяг з протоколу № 45/8 від 8 грудня 2006 р.) Пенсійного Фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про відмову в перерахунку пенсії та зобов’язати зробити перерахунок пенсії з 1 грудня 2006 року.

В запереченні на позов Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси просило в задоволенні позову відмовити.

Постановою Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 травня 2007 року позов задоволено, скасовано рішення (витяг з протоколу №45/8 від 8 грудня 2006 р.) Пенсійного Фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про відмову ОСОБА_6 в перерахунку пенсії та зобов’язано Пенсійний Фонд України в Придніпровському районі м. Черкаси зробити ОСОБА_6 перерахунок пенсії з 1 грудня 2006 року.

Не погоджуючись з рішенням суду, УПФ України в Придніпровському районі м. Черкаси подало апеляційну скаргу, в якій просить про скасування постанови і прийняття по справі нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що судом неповно з’ясовані обставини  справи та неповно досліджені докази, що мають значення для справи.

Представник апелянта в судове засідання не з'явилися, про час і місце розгляду справи управління було повідомлене в установленому законом порядку.

Заслухавши суддю-доповідача, заперечення проти доводів апеляційної скарги ОСОБА_6, перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених в суді першої інстанції, колегія суддів приходить до висновку про те, що апеляційна скарга повинна бути  відхилена виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що з 21 грудня 1994 р. ОСОБА_6 отримує пенсію за віком згідно Закону України «Про пенсійне забезпечення», останній перерахунок його пенсії було здійснено станом на 1 січня 2004 р.

28 листопада 2006 р. позивач звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії з урахуванням стажу роботи після останнього перерахунку, однак рішенням комісії по розгляду питань пенсійного забезпечення при УПФУ в Придніпровському районі м. Черкас від 8 грудня 2006 р. йому було відмовлено в проведенні перерахунку з підстав відсутності у нього на час звернення 24 місяців страхового стажу.

Відповідно до частини четвертої статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", що діяла на час звернення ОСОБА_6 до відповідача з заявою про перерахунок пенсії, у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, провадиться перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії. Кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніш як через два роки після попереднього перерахунку з урахуванням страхового стажу після призначення пенсії.

Отже, працюючий пенсіонер має право на перерахунок раніше призначеної пенсії у зв'язку з набуттям додаткового страхового стажу.

Застереження про те, що кожний наступний перерахунок пенсії провадиться не раніше як через два роки після попереднього перерахунку означає період у два календарні роки після призначення (перерахунку) пенсії, а не два роки тривалості страхового чи трудового стажу, оскільки законними підставами для перерахунку є набуття додаткового (без визначення періоду) страхового стажу та можливим підвищенням заробітної плати після призначення пенсії.

На час звернення позивача з заявою про перерахунок пенсії, частина четверта статті 42 Закону N 1058-IV діяла у редакції, яка не передбачала наявності обов'язкового страхового стажу у 2 роки (24 місяці) після призначення пенсії, а мала застереження тільки відносно періодичності таких перерахунків.

Зазначене вище обмеження щодо проведення перерахунку пенсії на підставі частини 4 статті 42 Закону N 1058-IV, а саме про те, що перерахунок може проводитись лише за умови наявності у пенсіонера страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, не менше ніж 24 місяці страхового стажу було введено у 2007 році статтею 102 Закону України "Про Державний бюджет України на 2007 рік".

За таких обставин суд дійшов обґрунтованого висновку про те, що фактичне ототожнення відповідачем понять "два роки" з 24 місяцями страхового стажу є таким, що не відповідає вимогам закону.

Крім того, статтею 58 Конституції України встановлено, що Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії у часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи. Отже, судом першої інстанції правильно застосовано до спірних правовідносин норму матеріального права у редакції, яка була чинна на час їх виникнення.

Таким чином, доводи апеляційної скарги щодо неправильного застосування судом норм матеріального права висновків суду не спростовують, оскільки ґрунтуються на їх помилковому трактуванні відповідачем.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду – без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст. ст. 198, 200, 205, 206  КАС України, колегія суддів,

у х в а л и л а :

 Апеляційну скаргу УПФ України в Придніпровському районі залишити без задоволення, постанову Придніпровського районного суду м. Черкаси від 18 травня 2007 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_6 до Управління Пенсійного фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про скасування рішення (витяг з протоколу № 45/8 від 8 грудня 2006 р.) Пенсійного Фонду України в Придніпровському районі м. Черкаси про відмову в перерахунку пенсії і зобов’язання зробити перерахунок з 1 грудня 2006 року залишити без змін.

Ухвала набирає чинності з моменту проголошення і може бути оскаржена  в касаційному порядку до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів.


Головуючий :

          Судді :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація