Судове рішення #1504424
РІШЕННЯ

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

Справа № 2-2420/2007 р.

 

04 червня 2007 року                               Краснодонський   міськрайонний   суд   Луганської   області   у

складі: головуючого судді Околот Г.М. ,  при секретарі Остапенко І.А.,  у попередньому судовому засіданні,  в залі суду м.  Краснодон,  розглянувши цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Краснодонської міськради про визнання права власності на самочинне будівництво,  -

 

встановив:

 

Позивачка звернулась до суду з дійсним позовом,  в обгрунтування якого вказала,  що вона є власницею житлового будинку із господарськими будівлями та спорудами,  який розташований за адресою: АДРЕСА_1. За час проживання у зазначеному будинку вона самочинно,  без відповідного дозволу побудувала сарай під літ."3" та сарай під літ."К". Зазначене самочинне будівництво не порушує встановлених протипожежних,  санітарних та будівельних норм,  та прийнято до експлуатації. В теперішній час позивачці необхідно оформити документи на самочинне будівництво,  тому вона просить суд визнати за нею право власності на зазначене самочинне будівництво.

Позивачка підтримала свої позовні вимоги у повному обсязі,  про що надала суду письмову заяву,  та просить розглянути справу за її відсутність.

Відповідач у судове засідання не з'явився,  але надав суду письмову заяву,  у якій вказав,  що з позовом згоден та просить розглянути справу за відсутність його представника. Визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права,  свободи чи інтереси інших осіб.

Третя особа Краснодонське МБТІ про задоволення позову не заперечує.

Виходячи з наведеного,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4  ст.  130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому  ст.  174 цього кодексу. Згідно з ч.4  ст.  174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд,  перевіривши матеріали справи,  вважає дану позовну заяву обґрунтованою та такою,  що підлягає задоволенню у повному обсязі.

Судом встановлено,  що позивачці ОСОБА_1 на підставі договору купівлі-продажу від 22.04.1977р. по праву приватної власності належить будинок,  який розташований за адресою: АДРЕСА_1. Проживаючи у вказаному будинку позивачка самочинно без відповідного дозволу побудувала сарай під літ."3" та сарай під літ."К",  що підтверджується довідкою Краснодонського МБТІ від 28.03.2007р. Зазначене самочинне будівництво не порушує встановлених протипожежних,  санітарних та будівельних норм,  та має бути прийнятим в експлуатацію. Сарай під літ. „К" збудований на межі з сусідньою ділянкою і має бути прийнятий в експлуатацію з дозволу власника сусідньої земельної ділянки. Власник сусідньої земельної ділянки у свої заяві вказав,  що претензій до ОСОБА_1 не має. Актом державної приймальної комісії від 03.05.2007р. самочинне будівництво прийнято до експлуатації.

Відповідно зі  ст.  376 ЦК України право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою,  яка здійснила самочинне будівництво на земельній ділянці,  що не була їй відведена для цієї мети,  за умови надання земельної ділянки у встановленому порядку особі під уже збудоване нерухоме майно.

На підставі викладеного,  враховуючи,  що самочинне будівництво не порушує встановлених законом норм,  не порушує прав третіх осіб та прийнято до експлуатації,  суд вважає за необхідне визнати за позивачами право власності на зазначений перебудований будинок разом з самочинним будівництвом.

Керуючись  ст.   ст.  5-11,  130,  174,  209,  212-215,  292 ЦПК України,  на підставі  ст.  ст.  376 ЦК України,  суд, -

виpішив:

 

Позов ОСОБА_1 до Краснодонської міськради про визнання права власності на самочинне будівництво - задовольнити цілком.

Визнати за ОСОБА_1 право власності на самочинно побудовані сарай під літ."3" та сарай під літ."К",  що розташовані за адресою:АДРЕСА_1.

На рішення може бути подана заява до апеляційного суду Луганської області про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення,  та подана апеляційна скарга протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження,  через Краснодонський міськрайонний суд.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація