Судове рішення #15030982

    Брусилівський районний  суд Житомирської області    

                                                                                                      Справа № 2-а-411/11

ПОСТАНОВА

іменем  України

              "08" квітня 2011 р.

       Суддя Брусилівського районного суду Житомирської області    Седун Ф.  В.  , розглянувши у скороченому провадженні в приміщенні суду смт. Брусилів справу за адміністративним позовом ОСОБА_1  до Управління пенсійного Фонду в  Брусилівському районі Житомирської області про  визнання відмови у перерахунку пенсії  протиправною та спонукання  до перерахунку пенсії   ,                                                             

                                                               В С Т А Н О В И В :

25.03.2011 року позивачка звернулася до  суду з вказаним  позовом , посилаючись на те , що вона  є  пенсіонеркою , є постраждалою 1 категорії від наслідків Чорнобильської катастрофи , інвалідом 2-ї групи внаслідок захворювання , пов"язаного з Чорнобильською катастрофою. Вона отримує пенсію  та додаткову пенсію за шкоду , заподіяну здоров”ю , як інвалід 2-ї групи постраждала 1 категорії  розмір яких не відповідає  вимогам Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “.   Згідно ч. 4 ст. 54 цього закону  розмір призначеної їй  державної пенсії , як інваліду 11 групи ,  не повинен бути нижчим 8-ми мінімальних пенсій за віком , а відповідно до ст. 50 Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ особам , віднесеним до категорії 1 ,  інвалідам 2-ї групи  за шкоду , заподіяну здоров”ю повинна виплачуватись  додаткова пенсія в розмірі  75 %  мінімальної пенсії за віком. Так як розмір призначених і виплачуваних їй пенсій не відповідають розмірам пенсій , установленим  вищевказаним законом  , то вона звернулася до відповідача з заявою  про перерахунок додаткової пенсії , як того вимагає Закон України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, але отримала відмову. Просить суд  визнати дії відповідача неправомірними щодо відмови у проведенні перерахунку  пенсії  і зобов”язати відповідача  провести  їй перерахунок  раніше призначеної  державної і додаткової  пенсії  як інваліду 11 групи ЧАЕС потерпілому 1 категорії відповідно до ст.ст. 49, 50 Закону України “ Про статус і соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  та  виплатити їй недоплачену суму за шість місяців.

Відповідач копію ухвали про відкриття скороченого провадження отримав 1.04.2011 року та подав у встановлений строк письмове заперечення на позов , в якому зазначив що  фінансування витрат , пов”язаних з реалізацією Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України. Кошти Пенсійного фонду не включаються до складу Державного бюджету. При призначенні та виплаті пенсій  застосовується  Закон України “ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування “ лише у випадках , передбачених цим Законом , ст. 28 вказаного Закону не застосовуються  при призначенні  пенсії за Законом України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ . Пенсії інвалідам 2-ї групи , щодо яких встановлено причинний зв”язок інвалідності з Чорнобильською  катастрофою  визначено відповідно до постанов Кабінету Міністрів України  № 654 від 16.07.08 року  та № 530 від 28.05.2008 року . Також відповідач зазначив , що відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України для звернення  до адміністративного суду за захистом прав , свобод та інтересів особи  встановлюється шестимісячний строк , який , якщо не встановлено інше , обчислюється з дня , коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав , свобод чи інтересів.

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження у відповідності до ст. 183-2 КАС України  , без проведення судового засідання та виклику осіб , які беруть участь у справі в межах заявлених позовних вимог.

Оцінивши повідомлені сторонами обставини  та дослідивши докази суддя вважає що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав:

Відповідно до ч. 1 ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист  що включає право на забезпечення їх у разі повної , часткової або тимчасової втрати працездатності , втрати годувальника , безробіття з незалежних від них обставин , а також у старості та в інших випадках , передбачених законом.

Основні положення щодо реалізації конституційного права громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи , на охорону їхнього життя і здоров”я , соціального захисту потерпілого населення визначені та закріплені в Законі України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “.

З наданих суду письмових доказів вбачається що , що позивачка є пенсіонеркою , з 28.08. 2009 року по даний час  є інвалідом 2-ї групи  , захворювання пов”язане з Чорнобильською катастрофою  , є постраждалою внаслідок Чорнобильської катастрофи  категорії 1 .

Відповідно до ст. 50  Закону України “ Про статус та  соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “  особам , віднесеним до першої категорії , що є інвалідами 2-ї групи, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду , заподіяну здоров”ю в розмірі 75 % мінімальної пенсії за віком , а інвалідам 3-ї групи –50 % мінімальної пенсії за віком .

А тому позивачка має право на призначення  додаткової  пенсії у розмірах , визначених ст. 50  Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “. Зі змісту вказаної статті  випливає , що за основу нарахування  щомісячної додаткової пенсії за шкоду , заподіяну здоров”ю береться мінімальна пенсія за віком , розмір якої згідно чинного законодавства визначається лише за правилами , передбаченими ч. 1 ст. 28 Закону України “ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування “, яка визначає , що мінімальний розмір пенсії за віком  встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність, визначеного законом.

 Ст. 17 Закону України “ Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії “ встановлено , що основні державні гарантії встановлюються законами з метою забезпечення конституційного права громадян на достатній життєвий рівень . До числа основних державних гарантій включається і мінімальний розмір пенсії за віком. Основні державні соціальні гарантії , які є основним джерелом існування , не можуть бути нижчими від прожиткового мінімуму , встановленого законом, а ст.19 цього Закону передбачено , що виключно законами України визначається мінімальний розмір пенсії за віком. Так як будь-яким іншим Законом , крім Закону України “ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування “ мінімальний розмір пенсії не визначений , тому суд вважає за можливе на підставі ст. 8 ЦПК України застосувати за аналогією закону  дане в цьому Законі визначення щодо мінімального розміру пенсії  за віком для розрахунку розміру щомісячної додаткової пенсії  за шкоду , заподіяну здоров”ю , що передбачено ст.ст. 49,50 Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “.

На час розгляду справи судом розмір мінімальної пенсії за віком визначений лише ст. 28 Закону України “ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування “ і згідно цієї норми мінімальна пенсія за віком дорівнює прожитковому мінімуму встановленому для осіб що втратили працездатність.

Відповідно до ст. 52 Закону України “ Про державний бюджет  України  на 2010 рік “  прожитковий мінімум для осіб , які втратили працездатність  становить з 01.01.2010 року –573,00 грн. ; з 01.01.2010року по 01.04.2010 року –695,00 грн.; з 1.04.2010 року по 1.07. 2010 року –706,00 грн. ; з 1.07.2010 року по 01.10.2010 року –709,00 грн. ; з 1.10.2010 року  по 01.12.2010 року –723,00 грн ,з 1.12.2010 року- 734 грн. ,  з 1.01.2011 року по 1.04.2011 року - 750 грн. відповідно до Закону України " Про державний бюджет України на 2011 рік".

Відповідно до ч. 3 ст. 67  Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “  у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність , визначеного законом , підвищується розмір пенсії , визначений відповідно до ст. 54 цього Закону , а також розмір додаткової пенсії  за шкоду , заподіяну здоров”ю , особам , віднесеним до 1,2,3 категорій  внаслідок Чорнобильської катастрофи. Перерахунок пенсії здійснюється з дня встановлення  нового розміру прожиткового мінімуму.

 Пункт 28 розділу 11 Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих  актів України “ текст ст. 50 Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали  внаслідок Чорнобильської катастрофи”  було викладено в новій редакції , згідно  якої особам, віднесеним до категорії 1 , призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду , заподіяну здоров”ю , у розмірах:  ... інвалідам 11 групи  - 20 % прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність...

Рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року по справі № 10-рп були визнані неконституційними положення п. 24-34  розділу 11 “ Внесення змін до деяких  законодавчих актів України “ Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік  та про внесення  змін до деяких законодавчих актів України “ , яким дію ст.  50  Закону України

“ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ було викладено в новій редакції , а отже з цього часу відновлено дію ст. 50 вказаного  Закону в повному обсязі.     

Відповідно до п. 5 резолютивної частини вказаного рішення  Конституційного Суду  України воно має преюдиціальне значення для судів  загальної юрисдикції  при розгляді ними позовів у зв”язку з правовідносинами , які виникли внаслідок  дії положень Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення  змін до деяких законодавчих актів України “  визнаних неконституційними.

Конституція України не допускає звуження існуючих прав при прийнятті нових законів або внесенні змін до існуючих.

Частиною 4 ст. 9 КАС України визначено , що у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України , Закону України , міжнародному договору , згода на обов”язковість якого надана Верховною Радою України , або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт,  який має вищу юридичну силу.

Судом встановлено , що всупереч рішенню Конституційного Суду України  відповідачем  Управлінням Пенсійного фонду України  в Брусилівському районі   додаткова пенсії позивачці  в розмірі , встановленому ст. 50 Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “  не виплачувалась  і не виплачується по даний час ,заява позивачки з цього питання відповідачем залишена без задоволення , що підтверджується  листом  відповідача від  16.03.2011 року за № 229 П- 08 , із  якої вбачається , що позивачці  виплачується   додаткова пенсія   в розмірі  150,00 грн..

За таких обставин  суд вважає , що виходячи з принципу пріоритетності законів над підзаконними актами,  право позивача як інваліда 11 групи , постраждалої внаслідок Чорнобильської катастрофи  першої категорії  при визначенні розміру додаткової пенсії  -порушене , так як  вона  має право  на отримання  щомісячної  додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров”ю в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком, як це передбачено ст.ст.49,50 Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” .

Тому вимоги позивачки в частині  визнання відмови відповідача протиправною та в

частині зобов”язання відповідача  щодо проведення їй перерахунку та виплати невиплаченої  додаткової пенсії  в розмірах , передбачених ст.ст. 49, 50 вищеназваного Закону підлягають задоволенню в межах шестимісячного строку позовної давності за період з 1.09.2010 року по 28 лютого 2011 року. Що стосується вимоги щодо зобов"язання відповідача провести позивачці перерахунок та виплату раніше призначеної державної пенсіїяк інваліду 2-ї групи  , то ці вимоги задоволенню не підлягають , оскільки за вказаний період з 1.09.2010 року по 28.02.2011 року позивачці пенсія по інвалідності згідно зі ст. 54 Закону України " Про статус та соціальний захист громадян , які постраджали внаслідок Чорнобильської катастрофи " не була призначена , про що свідчить відьповідь відповідача на звернення позивачки.  

Оскільки позивачці слід визначити пенсію виходячи з мінімальної пенсії  за віком , яка встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність , то в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачці повинен проводитись виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.

Так як в даному випадку йдеться про перерахування пенсії , належним відповідачем  є Управління Пенсійного фонду України в Брусилівському районі  Житомирської області де позивачка  перебуває на обліку як  пенсіонер.

Оскільки визнані неконституційними положення Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та внесення змін до деяких законодавчих актів України “  втрачають чинність  з дня ухвалення  Конституційним Судом України рішення  , тому позов підлягає задоволенню , перерахунку підлягає додаткова  пенсія за період з 1 вересня 2010 року по 28.02. 2011 року  у розмірах , визначених ст. 50  Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “-  75 % мінімальної пенсії за віком, так як  строк позовної давності позивачкою не порушений.

Заперечення  відповідача  на позов, що пенсія позивачці виплачується згідно Постанов Кабінету Міністрів України №  654 від 16.07.2008 року “ Про підвищення рівня пенсійного забезпечення громадян “   та № 530 від 28.05.2008 року  суд рахує необґрунтованими ,   так як  вказаними Постановами  визначені конкретні розміри  додаткової пенсії , які є значно меншими встановленого Законом України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  розміру , і Кабінет Міністрів не має права допускати звуження змісту та обсягу прав позивача , встановлених вказаним законом . Положення розділу 2 п. 24-34  Закону України “ Про державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України “ визнані неконституційними  рішенням Конституційного суду України по справі  № 10-рп від 22.05.2008 року. Також необґрунтованим є посилання на  Закон  України “ Про загальнообов”язкове  державне пенсійне страхування “  , що цей закон  застосовується виключно для визначення розмірів пенсій , призначених згідно з цим Законом   і не застосовується при призначенні  пенсії за Законом України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ , так як наявність такої норми та  відсутність іншого мінімального розміру пенсії за віком  не є підставою для відмови в реалізації позивачкою конституційної гарантії та права на отримання  щомісячної додаткової пенсії за шкоду , заподіяну здоров”ю , виходячи з розміру мінімальної пенсії за віком , що передбачено ст.ст. 49,50  Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

Керуючись ст. ст. 8-11,17,18, 21,71,99, 159-163,183-2 ,267 КАС України , ст. 46 Конституції України , ст.ст. 49,50 ч. 1 Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ , Рішенням Конституційного Суду України № 10-рп від 22 травня 2008 року , ст. 28 Закону України “ Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування “ , ст.ст. 17 , 19  Закону України “ Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії “ , ст.52 Закону України “ Про Державний бюджет України на 2010

рік “ , Законом України " Про державний бюджет України на 2011 рік " суд

                                         П О С Т А Н О В И В :

          Позовну заяву  ОСОБА_1  задовольнити частково .

           Визнати неправомірними  дії Управління Пенсійного фонду України у Брусилівському районі  Житомирської області щодо відмови ОСОБА_1  , як  постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії та інваліду  2-ї групи по захворюванню  щодо якого  встановлений причинний зв”язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою  у проведенні перерахунку  додаткової пенсії як інваліду 11 групи відповідно до ст. 49, ч. 1 ст. 50  Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.

        Зобов”язати Управління Пенсійного фонду України у Брусилівському районі  Житомирської області  провести ОСОБА_1   , як  постраждалій внаслідок Чорнобильської катастрофи категорії 1, інваліду 2-ї групи  по захворюванню  щодо якого  встановлений причинний зв”язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою  перерахунок  раніше призначеної  додаткової пенсії за шкоду , заподіяну здоров”ю  встановивши її  в розмірі 75% мінімальної пенсії за віком  відповідно до  ст.ст. 49,50 Закону України “ Про статус та соціальний захист громадян , які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”  та провести ОСОБА_1  виплату недоплаченої додаткової пенсії , починаючи 1.09. 2010 року по 28 .02. 2010 року.  

        В іншій частині позовні вимоги залишити без задоволення.

        Судові витрати прийняти на рахунок держави.

        Постанова підлягає негайному виконанню.

        Постанова може бути оскаржена в  Житомирський  апеляційний адміністративний  суд через Брусилівський районний суд  шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня  отримання копії цієї постанови.

         Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.  

                

                     Суддя                                                  Седун  Ф.  Ф.  

  • Номер: 2-а/7/11
  • Опис: скасування рішення УПФ про стягнення надміру виплачених сум пенсій внаслідок зловживань з боку пенсіонера
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Ульяновський районний суд Кіровоградської області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи: залишено без розгляду
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.05.2011
  • Дата етапу: 10.06.2011
  • Номер:
  • Опис: визнання дій неправомірними та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги до пенсії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 05.04.2011
  • Дата етапу: 27.05.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення невиплачених компенсаційних виплат по ЧАЕС
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 29.10.2010
  • Дата етапу: 13.01.2011
  • Номер: 2-а/12/11
  • Опис: визнання дій субєкта владних повноважень незаконними та зобовязання здійснення перерахунку, призначення та виплати недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги "дітям війни"
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Здолбунівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 08.06.2011
  • Дата етапу: 27.07.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 02.02.2011
  • Дата етапу: 31.05.2012
  • Номер: 2-а-411/11
  • Опис: про визнання протиправною бездіяльності УПФУ в Талалаївському районі та зобов'язання здійснити нарахування і виплату доплати до пенсії дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи: заяву задоволено повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.02.2011
  • Дата етапу: 02.03.2011
  • Номер: 2-а-411/2011
  • Опис: зобов’язання перерахувати та виплатити щомісячну надбавку до пенсії як дитині війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Тиврівський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення ухвали (постанови) першої інстанції без змін, а апеляції - без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.03.2011
  • Дата етапу: 22.10.2013
  • Номер: 2-а/1714/30/12
  • Опис: визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену 30% надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.05.2011
  • Дата етапу: 17.06.2011
  • Номер: б/н
  • Опис: Визнання права на отримання невиплаченої соц. допомоги.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: П'ятихатський районний суд Дніпропетровської області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи: Винесено ухвалу про залишення без задоволення апеляційної скарги. Постанова залишена без змін.
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 30.05.2011
  • Дата етапу: 05.06.2013
  • Номер: 2-а/231/132/12
  • Опис: про визнання бездіяльності УПФ України в Ямпільському районі протиправною та зобовязання вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Ямпільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.03.2011
  • Дата етапу: 31.03.2011
  • Номер: 2-а/134/11/2025
  • Опис: Визнання протиправною бездіяльністості субєкта владних повноважень, та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2011
  • Дата етапу: 16.02.2011
  • Номер:
  • Опис: Визнання протиправною бездіяльністості субєкта владних повноважень, та стягнення недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни.
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-411/11
  • Суд: Крижопільський районний суд Вінницької області
  • Суддя: Седун Ф.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 27.01.2011
  • Дата етапу: 16.02.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація