Справа № 2о-122/2007р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 вересня 2007 року Шосткинський міськрайсуд Сумської області у складі:
головуючого судді Чернобая О.І.,
при секретарі Ніколаєнко В.В.
з участю заявниці ОСОБА_1
розглянув у попередньому судовому засіданні у приміщенні Шосткинського міськрайонного суду цивільну справу за заявою ОСОБА_1, заінтересована особа Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації про встановлення факту постійного проживання в зоні гарантованого добровільного відселення,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась до суду з вказаною заявою, в якій зазначила, що 15.09.2000 року вона уклала шлюб з ОСОБА_2, від якого має дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Після народження дочки, ІНФОРМАЦІЯ_1 вона виписалась із пологового будинку і разом з нею поїхала до матері ОСОБА_4, яка проживала в с. Пирогівка Шосткинського району Сумської області
ОСОБА_2 не сподобалось, що вона переїхала проживати до матері, в зв*язку з чим він припинив з нею шлюбні стосунки.
Примиритись з чоловіком вони не змогли і тому вона залишилась проживати разом з матір*ю. Разом з нею залишилась проживати і дочка.
До 1 вересня 2006 року дочка знаходилась під її наглядом, а з 01.09.06 року по 31.05.2007 року відвідувала дитяче дошкільне відділення “Сонечко” при Богданівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів.
Вважає, що її дочка, яка постійно проживала у с. Пирогівка Шосткинського району Сумської області - зоні радіоактивного забруднення внаслідок чорнобильської катастрофи - з ІНФОРМАЦІЯ_1 може бути визнана потерпілою від аварії на Чорнобильській АЕС.
У попередньому судовому засіданні ОСОБА_1 свої вимоги підтримала в повному обсязі.
Представник заінтересованої особи Управління праці та соціального захисту населення Шосткинської районної державної адміністрації в судове засідання не з”явився, до суду надійшов лист з проханням розглядати справу без участі їх представника, проти заявлених вимог не заперечують.
Свідки ОСОБА_5 та ОСОБА_6 позов підтримали та кожна окремо показали, що ОСОБА_1 разом зі своєю малолітньою дочкою ОСОБА_3 постійно проживали в с. Пирогівка Шосткинського району Сумської області з 2000 року по теперішній час.
Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу. Згідно з ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Заслухавши пояснення заявниці, дослідивши докази по справі, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню з таких підстав:
У судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 перебувала у зареєстрованому шлюбі зі ОСОБА_2 з 15.09.2000 року по 26.01.2002 року, що підтверджується копіями паспорту та свідоцтва про розірвання шлюбу /а.с.5,6/.
Від шлюбу зі ОСОБА_2 заявниця має дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, що підтверджується копією свідоцтва про народження /а.с.7/.
Та обставина, що заявниця разом із дочкою постійно проживала у с. Пирогівка Шосткинського району Сумської області без реєстрації підтверджується копіями довідок виконкому Богданівської сільської ради /а.с.8,9,11/.
Згідно довідки Богданівської загальноосвітньої школі І-ІІІ ступенів ОСОБА_3, 2000 року народження, з 01.09.06 року по 31.05.2007 року відвідувала дитяче дошкільне відділення “Сонечко” при вищевказаній школі /а.с.10/.
Згідно п.3 ч.1 ст. 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” неповнолітні діти, які прожили або постійно навчалися після аварії не менше двох років у зоні гарантованого добровільного відселення можуть бути визнані потерпілими від Чорнобильської катастрофи.
Відповідно до Додатку № 1 до Постанови Кабінету Міністрів УРСР від 23.07.1991 року с. Пирогівка Шосткинського району Сумської області включено до Переліку населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи як зона гарантованого добровільного відселення.
На підставі викладеного вбачається, що ОСОБА_3, 2000 року народження, постійно проживала без реєстрації на території с.Пирогівка Шосткинського району Сумської області, яке визнано зоною гарантованого добровільного відселення, більше двох років, і тому заява ОСОБА_1 підлягає задоволенню.
Встановлення даного юридичного факту дійсно має для заявниці юридичне значення, так як вона не має змоги встановити своїй дочці статус потерпілої від аварії на Чорнобильській АЕС, що у свою чергу дає право на отримання соціальних пільг.
Керуючись ст.ст. 10, 60, 130, 174, 212-215, 256 ч. 1 п. 6, 259 ЦПК України, п.3 ч.1 ст. 27 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”, Переліком населених пунктів, віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів УРСР від 23.07.1991 року,-
В И Р І Ш И В:
Заяву ОСОБА_1 - задовольнити.
Встановити факт постійного проживання малолітньої ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в с.Пирогівка Шосткинського району Сумської області в період з ІНФОРМАЦІЯ_1 по теперішній час.
Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Сумської області через Шосткинський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення і подачі після цього апеляційної скарги протягом двадцяти днів.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений статтею 294 цього Кодексу, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя О.І.Чернобай