Справа № 2-5507/09
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2009 р.
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
Головуючого судді Гандзій Н.В.
при секретарі Горецькій К.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом
ОСОБА_1 до Кредитної спілки „Україна", про розірвання
договорів, стягнення внесених коштів та нарахованих відсотків
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Кредитної спілки „Україна", про розірвання договорів, стягнення внесених коштів та нарахованих відсотків, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що 30.07.2008р. позивач подала заяву про вступ до кредитної спілки та сплатила вступний внесок в розмірі 15грн. у той самий день, між сторонами було укладено договір банківського вкладу на суму 16000грн, які позивач поклала на депозитний рахунок № СВ-300708В за програмою «ювілейна» відповідно до п.1.2. договору спідка бере на себе зобов’язання сплачувати позивачу відсотки, нараховані на вкладену суму, із розрахунку 28 % річних. Вказаний договір було укладено терміном на один рік. Згідно п.3.1. договору виплата договірних відсотків мала відбуватись 30 числа кожного місяця. До жовтня 2008р. відповідач належним чином виконував взяті на себе зобов’язання, але в жовтні виплата відсотків припинилась.
У судовому засіданні позивач вимоги позову змінила та просила суд розірвати договір від 30.07.2008р. про внесення на депозитний рахунок № СВ-300708В за програмою «Ювілейна» грошових коштів та стягнути з Кредитного Союзу «Україна» внесені грошові кошти на депозитний рахунок у сумі 16000грн.
Відповідач представник Кредитної спілка „Україна" у судовому засіданні, позов не визнав. Пояснивши, що відповідно протоколу № 27/04/2009 позачергових загальних зборів членів Кредитної спілки «Україна», щодо вирішення питання про затвердження Антикризової програми КС «Україна» ставку з нарахування відсотків за депозитними договорами після 27.04.2009р. було знижено до 0, 05 %. Відповідно до п.6 Антикризової програми КС «Україна» було проведено сторнування всіх раніше нарахованих відсотків за всіма вкладами і внесками за період з моменту припинення виплат доходу по всіх внесків та внесків (період з 01.11.2008р. по 27.04.2009р.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Судом встановлено, що 30.07.2008р. позивач подала заяву про вступ до кредитної спілки та сплатила вступний внесок в розмірі 15грн. у той самий день, між сторонами було укладено договір банківського вкладу на суму 16000грн, які позивач поклала на депозитний рахунок № СВ-300708В за програмою «ювілейна» відповідно до п.1.2. договору спідка бере на себе зобов’язання сплачувати позивачу відсотки, нараховані на вкладену суму, із розрахунку 28 % річних. Вказаний договір було укладено терміном на один рік. Згідно п.3.1. договору виплата договірних відсотків мала відбуватись 30 числа кожного місяця. До жовтня 2008р. відповідач належним чином виконував взяті на себе зобов’язання, але в жовтні виплата відсотків припинилась.
Згідно з п.6 Свідоцтва КС «Україна» виплачував позивачу відсотки які були встановлені договорами, щомісячно, що фіксувалось в членській книзі. У листопаді 2008 року виплати припинились. По закінченню строку перебування вкладу позивача в кредитній спілці він подав заяву згідно з п.8 Свідоцтва про повернення додаткового пайового внеску, але виплата прозведена не була.
У відповідності зі ст. 52 6 ЦК України, зобов’язання повинне виконуватися належним чином відповідно до умов договору і вимог ЦК України, інших актів цивільного законодавства, а при відсутності таких умов і вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно пред’являються.
Згідно ст. 530 ЦК України, зобов’язання повинне виконуватися у встановлений термін. Якщо термін визначений моментом права вимоги, кредитор має право вимагати його виконання в будь-який час, боржник зобов’язаний виконати обов’язок у семиденний термін із дня пред’явлення вимоги.
Відповідно ст.. 611 ЦК України, у разі порушення зобов’язань настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема розірвання договору і відшкодування збитків та моральної шкоди.
Згідно ч.2 ст. 651 ЦК України, договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Істотним є таке порушення стороною договору, коли в наслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладені договору.
Згідно п.7. ст. 10 Закону України „Про кредитні спілки", повернення вкладів провадиться за взаємною згодою сторін або не пізніше строку, передбаченого відповідним договором. Відповідно до п.2. ст. 23 Закону України „Про кредитні спілки" кожний член кредитної спілки має право одержати належні йому кошти, у порядку і строки, які визначені відповідно до частини сьомої статті 10 цього Закону, статуту кредитної спілки або укладеними з членом кредитної спілки договорами.
Керуючись ст. ст. 4, 60, 88, 107, 109, 169, 213-215 ЦПК України, ст. ст. 526, 530, 611, 651 ЦК України, ст. 10, 23 Закону України „Про кредитні спілки", суд
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Кредитної спілки „Україна", про розірвання договору, стягнення внесених коштів задовольнити повністю.
Розірвати договір внеску члену кредитного союзу на депозитний рахунок № СВ-300708В за програмою «Ювілейна».
Стягнути з Кредитної спілки «Україна» на користь ОСОБА_1 жанни Костянтинівни суму внеску у розмірі 16000 грн. судові витрати ІТЗ у розмірі 30 грн, а всього 16030 (шістнадцять тисяч тридцять)грн.
Стягнути з Кредитної спілки «Україна» у держдоход держмито у розмірі 51 (п’ятдесят одна) грн..
На рішення протягом десяти днів з дня його проголошення може бути подано заяву про апеляційне оскарження, а протягом двадцяти днів після подання заяви подано апеляційну скаргу до апеляційного суду Одеської області через місцевий суд