Справа №22 ас-471/06 Головуючий у І інстанції - Лисюк І.О.
Категорія - Доповідач - Козак І.О.
УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
„31" серпня 2006 року Колегія суддів судової палати в цивільних
справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
головуючого- Козака І.О.
суддів -. Стефлюк О.Д., Дикун С.І.
при секретарі - Кріль Н.З.
з участю: позивача ОСОБА_1
представника Управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі Підгородецької Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України в Густинському районі на постанову Гусятинського районного суду від 11 липня 2006 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління пенсійного фонду України в Гусятинському районі про визнання незаконним рішення управління пенсійного фонду України в Густинському районі щодо відмови в призначенні пенсії, -
ВСТАНОВИЛА:
В червні 2006 року позивач звернулися до суду із позовом до Управління Пенсійного фонду України в Густинському районі про визнання незаконним рішення управління ПФУ щодо відмови в призначенні пенсії згідно Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" та зобов"язання призначити пенсію відповідно до вимог вищевказаного закону.
Заявлені вимоги мотивує тим, що сесією двадцять першого скликання Вільхівчицької сільської ради від 28 листопада 1990 року його було обрано головою виконавчого комітету Вільхівчицької сільської ради народних депутатів. В липні 1994 року його вдруге, було обрано на виборну посаду - головою Вільхівчицької сільської ради, на якій він пропрацював до закінчення строку повноважень ради. Таким чином на виборних посадах в Вільхівчицькій сільській раді він пропрацював два повних скликання і відповідно до ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» має право на пенсію посадової особи місцевого самоврядування. При зверненні в управління ПФУ йому було відмовлено у призначенні пенсії посадової особи місцевого самоврядування, вважає таку відмову незаконною.
Постановою Густинського районного суду позов задоволено та визнано протиправним рішення управління ПФУ в Густинському районі про відмову призначити пенсію ОСОБА_1 згідно ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування». Зобов"язано управління ПФУ в Густинському районі призначити
пенсію ОСОБА_1 згідно ЗУ «Про службу в органах місцевого самоврядування» як посадовій особі місцевого самоврядування» як посадовій особі місцевого самоврядування, що пропрацювала на виборчій посаді два повних скликання з дня звернення до суду з 21.06.2006 року.
Управління пенсійного фонду України в Густинському районі подало на вказану постанову апеляційну скаргу, посилаючись на її незаконність та необґрунтованість, оскільки судом порушено норми матеріального права та висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи. Вказує на те, що ОСОБА_1 обраний головою виконкому Вільхівчицької сільської ради народних депутатів лише 28.11.1990 року, а тому І - ше скликання до місцевих рад не буде йому вважатися повним. В зв"язку з тим згідно ст..21 Закону Україно "Про місцеве самоврядування" він не має права на пенсію згідно Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", оскільки він не працював протягом двох повних скликань на посаді сільського голови.
В суді апеляційної інстанції представник Управління пенсійного фонду України в Густинському районі просить постанову суду скасувати та ухвалити нове рішення, яким в позові відмовити.
Заслухавши сторони, перевіривши доводи апеляційної скарги та дослідивши матеріали справи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає виходячи із слідуючих міркувань.
Постановляючи рішення суд 1 інстанції виходив з того, що ОСОБА_1 пропрацював на виборних посадах 2 повних скликання, а саме: з 28.11.1990 року по 04.07.1994 року - на посаді голови виконкому, та з 04.07.1994 року по 23.04.1998 року - на посаді сільського голови, а тому має право на пенсію посадової особи місцевого самоврядування як особа, що пропрацювала на виборчій посаді 2 повних скликання відповідно до ст..21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування".
З такими висновками суду слід погодитись.
Як вбачається з матеріалів справи, вибори новоствореної до Вільхівчицької сільської ради проводилися в листопаді 1990 року. Перша організаційна сесія вказаної сільської ради 21 скликання проведена 28 листопада 1990 року, рішенням якої позивача обрано на посаду голови виконавчого комітету сільської ради, на якій він пропрацював до липня 1994 року. Рішенням першої сесії Вільхівчицької сільської ради 22 скликання від 07 липня 1994 року ОСОБА_1 було обрано на посаду голови сільської ради, на якій він пропрацював до 23 квітня 1998 року і був звільнений в зв"язку із закінченням строку повноважень.
Відповідно до ст.21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" посадовим особам місцевого самоврядування, які працювали на виборних посадах в органах місцевого самоврядування 8 років і більше, або протягом повних двох і більше скликань, починаючи зі скликання 1990 року, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, призначається пенсія відповідно до цього Закону, незалежно від того, де вони працювали перед призначенням пенсії.
Таким чином, враховуючи, що позивача обрано на посаду голови виконкому на першій організаційній сесії новоствореної Вільхівчинської сільської ради, яка
відбулася 28 листопада 1990 року, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції вірно зроблено висновок про те, що позивач пропрацював на виборних посадах 2 повних скликання, а тому має право на пенсію посадової особи місцевого самоврядування відповідно до ст.21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування". При таких обставинах колегія не вбачає підстав для скасування постанови суду.
На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 195, 200, 206 КАС України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Гусятинському районі - залишити без задоволення, а постанову Густинського районного суду від „11" липня 2006 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, однак може бути оскаржена, шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом одного місяця.