Справа № 22-ц- 858/06 Головуючий у 1 інстанції - Свередюк А.В.
Категорія -19 Доповідач - Шевчук Л.Я.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 серпня 2006 року місто Луцьк
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Волинської
області в складі:
головуючого - судді Лончука В.Г.
суддів Шевчук Л.Я., Свистун О.В.,
при секретарі Грицюк О.П.
з участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до відділення виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань
України в м. Нововолинську про перерахунок розміру страхових виплат за
апеляційною скаргою відповідача - відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Нововолинську на рішення Нововолинського міського суду від 04 липня 2006 року
ВСТАНОВИЛА:
Відповідач подав апеляційну скаргу на рішення Нововолинського міського суду від 04 липня 2006 року, яким позов ОСОБА_2 задовольнено. Постановлено стягнути з Нововолинського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань України в м. Нововолинську на користь ОСОБА_2 31987 грн. 80 коп. недоплаченої суми відшкодування шкоди, а саме одноразової допомоги.
В поданій апеляційній скарзі відповідач, покликаючись на незаконність та необґрунтованість рішення із-за неправильного застосування норм матеріального права, просить рішення скасувати та ухвалити нове рішення про відмову в позові і зазначає, що пенсія за віком, яку отримував потерпілий на виробництві не пов'язана із страховими виплатами, а тому не може враховуватись при нарахуванні страхової виплати особам, які перебували на утриманні потерпілого.
В судовому засіданні представник позивача апеляційну скаргу заперечив.
Судом першої інстанції встановлено, що в зв'язку із настанням страхового випадку ОСОБА_3 відповідачем виплачувались страхові виплати в розмірі 492 гривні 93 коп., а також він отримував пенсію за віком в розмірі 532 гривні 43 коп.
Апеляційну скаргу позивача слід відхилити, а рішення суду першої інстанції залишити без змін з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи позивач ОСОБА_2 є дружиною ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 9, 10).
Згідно довідки Нововолинської міжрайонної МСЕК смерть ОСОБА_3 пов'язана з професійним захворюванням (а.с.8).
Відповідно до постанови відділення виконавчої дирекції ОСОБА_3 у зв'язку з стійкою втратою працездатності була призначена щомісячна страхова виплата в розмірі 492 гривні 93 копійки. Крім того, відповідно до довідки управління ПФУ у м. Нововолинську ОСОБА_3 отримував пенсію за віком як працівник, зайнятий на підземних і відкритих гірничих роботах, в розмірі 532 гривні 43 копійки /а.с. 12/.
Пункт 9 статті 34 Закону «Про загальнообов'язкове соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» передбачає, що у разі смерті потерпілого, який одержував страхові виплати і не працював, розмір відшкодування шкоди особам, зазначеним у статті 33 цього Закону, визначається виходячи із суми щомісячних страхових виплат і пенсії, які одержував потерпілий на день його смерті, з відповідним коригуванням щомісячних страхових виплат. Причинний зв'язок смерті потерпілого з одержаним каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я має підтверджуватися висновками відповідних медичних закладів.
Проте, всупереч зазначеним вимогам закону своєю постановою НОМЕР_1 /а.с. 4-5/ відповідач визначив розмір одноразової допомоги дружині померлого ОСОБА_3 без врахування пенсії, яку одержував потерпілий на час його смерті.
Врахувавши наведені обставини, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що при визначенні розміру відшкодування шкоди позивачу у зв'язку із смертю потерпілого ОСОБА_3 слід враховувати пенсію, яку отримував останній на день його смерті.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду.
Таким чином, рішення судом постановлено з додержанням норм матеріального і процесуального права, а тому його слід залишити без змін.
Керуючись ст.ст. 308, 314, 319 ЦПК України , колегія судців
У ХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу відповідача - відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Нововолинську відхилити, а рішення Нововолинського міського суду від 04 липня 2006 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.