Справа № 2-а-10.2.4-971/11
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 квітня 2011 року
Суддя Жовтневого районного суду Миколаївської області Семенова Л.М. розглянувши у порядку скороченого провадження у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Миколаєві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області про нарахування недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни,
В С Т А Н О В И В:
5 квітня 2011 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області, де просить зобов’язати відповідача нарахувати на її користь недоплачену щомісячну державну соціальну допомогу як дитині війни за період 2008-2010 роки в розмірі 6125 грн. 40 коп., а також поновити пропущений строк для звернення до суду.
Свої вимоги позивачка мотивувала тим, що відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»(надалі Закону) вона має статус дитини війни та відповідно статті 6 зазначеного закону має право на підвищення пенсії на 30% мінімальної пенсії за віком, однак Законами України про державний бюджет України право на державну соціальну допомогу дітям війни було обмежено. Рішенням Конституційного Суду України від 09.07.07 року положення про призупинення дії статті 6 Закону, були визнані такими, що не відповідають Конституції України та втратили свою чинність з дня їх ухвалення, а відтак відповідач зобов’язаний був здійснити відповідні нарахування до його пенсії. Однак відповідач не виконав зазначене рішення Конституційного Суду України, що порушило її права на отримання перерахованої пенсії.
В своїх письмових запереченнях представник відповідача позовні вимоги не визнала в повному обсязі та зазначила, що позивач має статус «учасник війни»та за період з 01.10.2010 р. і по теперішній час щомісяця отримує підвищення до пенсії відповідно до п. 20 ст. 14 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту». Відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни», особам, які мають право на пільги відповідно до цього Закону та Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», пільги надаються за їх вибором згідно з одним із зазначених законів, а оскільки позивачка отримує підвищення до пенсії як «учасник війни», то не має права на отримання підвищення до пенсії як «дитина війни».
Відповідно до копії посвідчення серії В-ІІІ № 489012, виданого позивачці Управлінням праці та соціального захисту населення Жовтневого району 02.09.2005 р., ОСОБА_1 має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни –учасників війни.
Відповідно до вимог частини другої статті 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ветеранам війни, які мають право на отримання підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, відповідно до цього Закону та Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" дане підвищення провадиться за їх вибором згідно з одним із законів.
З письмових заперечень відповідача вбачається, що позивач отримує підвищення до пенсії як «учасник війни».
Згідно п. 20 статті 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", учасникам війни, нагородженим орденами і медалями колишнього Союзу РСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 15 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, іншим учасникам війни - на 10 процентів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.
З огляду на викладене, враховуючи, що позивачка ОСОБА_1І отримує підвищення до пенсії відповідно до п. 20 ст. 14 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" як «учасник війни», її вимоги про нарахування та виплату підвищення до пенсії як «дитині війни»не підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 159-162 Кодексу адміністративного судочинства України, -
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Жовтневому районі Миколаївської області про нарахування недоплаченої щомісячної державної соціальної допомоги як дитині війни, відмовити.
На постанову може бути подана до Одеського апеляційного адміністративного суду через Жовтневий районний суд Миколаївської області апеляційна скарга протягом десяти днів з дня її проголошення, або протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Суддя Л.М. Семенова