Справа № 2 - 22/08
Р І Ш Е Н Н Я
і м е н е м У к р а ї н и
04 січня 2008 року смт. Короп
Коропський районний суд Чернігівської області
в складі : головуючого - судді Деркач О.Г.
при : секретарі - Редько А.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Райгородської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини ,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, мотивуючи свій позов тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м.Буча, Ірпинського району, Київської області, померла його мати ОСОБА_2 і у зв'язку з чим, була відкрита спадщина в с.Райгородок, Коропського району, Чернігівської області. Заповітом, посвідченим Райгородською сільською радою, померла ОСОБА_2 все своє майно заповіла йому. Однак в строк передбачений ч.1 ст. 1270 ЦК України, він спадщину не прийняв, оскільки він фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, доглядав за будинком та присадибною ділянкою, а тому вважав, що прийняв спадщину і тому просить суд визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини в два місяці, з дня набрання рішенням законної сили.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з”явився, але в позовній заяві зазначив, що просить розглянути справу без його участі.
Представник Райгородської сільської ради в судове засідання не з'явився, але на адресу суду надійшла заява в якій зазначено, що Райгородська сільська рада не заперечує проти продовження строку для прийняття спадщини ОСОБА_1 та просить справу розглянути без участі їхнього представника.
Третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на стороні позивача ОСОБА_3 в судове засідання не з”явилась, але на адресу суду надала свої заперечення відносно успадкування позивачем майнових та земельних паїв спадкодавця і просить суд розглянути справу без її участі.
Третя особа, яка заявляє самостійні вимоги на стороні позивача ОСОБА_4 в судове засідання не з”явилась, але на адресу суду надала заяву, в якій зазначає, що заперечень проти позовних вимог позивача не має, але від спадкового майна спадкодавця не відмовляється і просить справу розглянути без її участі.
Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає задоволенню з слідуючих підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, дійсно, 31 березня 2001 року померла ОСОБА_2, що підтверджується копією свідоцтва про смерть НОМЕР_1 і у зв'язку з чим, була відкрита спадщина в с.Райгородок, Коропського району, Чернігівської області. Згідно копій заповіту, посвідченого Райгородською сільською радою, померла ОСОБА_2 все своє майно, зокрема, на яке вона буде мати право за законом на день її смерті, заповіла позивачу ОСОБА_1 За повідомленнями Коропської державної нотаріальної контори та Прилуцької міської державної нотаріальної контори, на сьогодні, ніхто спадщину ОСОБА_2 не прийняв.
Відповідно до вимог ст.ст. 1269, 1270, 1272 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину на протязі шести місяців з часу відкриття спадщини, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини. За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
ОСОБА_1 своєчасно не звернувся до нотаріальної контори по питанню оформлення спадщини, оскільки він фактично вступив в управління та володіння спадковим майном, тобто він пропустив строк подачі заяви з незалежних від нього причин, які суд вважає поважними.
За таких обставин, суд вважає за можливе встановити додатковий достатній строк для подання заяви до нотаріальної контори на прийняття спадщини .
Керуючись ст. 1272 ЦК України, ст. ст.10, 60, 212-215 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Райгородської сільської ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини задовольнити, встановивши додатковий строк терміном 2 (два) місяці на подання заяви в Коропську районну державну нотаріальну контору на прийняття спадщини після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2, з дня набрання рішенням законної сили.
Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя :
- Номер: 2-в/607/49/2017
- Опис:
- Тип справи: на заяву про відновлення втраченого судового провадження
- Номер справи: 2-22/2008
- Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
- Суддя: Деркач О.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 08.11.2017
- Дата етапу: 14.12.2017