Судове рішення #14953646


КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

13 травня 2011 року                                                                   Справа № 1170/2а-1756/11

Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Петренко О.С., розглянувши матеріали позовної заяви у справі

за позовом: ОСОБА_1  

до відповідача: Відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції

про визнання бездіяльності протиправною і зобов’язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до Кіровоградського окружного адміністративного суду з позовом до відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції про визнання бездіяльності протиправною і зобов’язання вчинити певні дії .

Так, позивачем визначено наступні позовні вимоги:

- визнати бездіяльність відділу державної реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції протиправною;

- зобов’язати відділ реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції внести зміни в актовий запис № 555 від 06.10.2004 року про народження ОСОБА_2, в графі «Батько» написати «ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України», в графі «Відомості про дитину»- змінити прізвище «ОСОБА_3» на «ОСОБА_3».

          Відповідно до п.1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) –це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

          Частинна 1 ст. 17 КАС України визначає, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв’язку з здійсненням суб’єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв’язку з публічним формуванням суб’єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

          Згідно ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

          1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

          2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження,

звільнення з публічної служби;

          3) спори між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

          4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

          5) спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

          6) спори щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

          Як вбачається з обгрунтування позовних вимог, позивач оскаржує дії відповідача з приводу невиконання рішення суду, тому, у відповідності до ч. 1 ст. 368 ЦПК України, питання, пов’язані із зверненням судового рішення до виконання, вирішує місцевий суд, який розглянув справу.

У відповідності до вимог ст. 256 Цивільно-процесуального Кодексу України (справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення) розглядають місцеві загальні суди про належність правовстановлючих документів особі, прізвище, ім’я та по-батькові, місце і час народження якої, що зазначені в документі, не збігаються з ім’ям,  прізвищем, по-батькові, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або в паспорті.

Статтею 257  Цивільно-процесуального Кодексу України визначено підсудність, у відповідності до якої, заява фізичної особи про встановлення факту, що має юридичне значення, подається до суду за місцем її проживання.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України адміністративні справи, яка визначає предметну підсудність адміністративних справ, місцевим загальним судам, як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним судам.

Згідно з ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки.

Відповідно до норм встановлених ст.19 КАС України, адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача. Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за місцем проживання (перебування, знаходження) позивача.

Оскільки у позові ОСОБА_1 до відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції про зобов’язання відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції внести зміни в актовий запис № 555 від 06.10.2004 року про народження ОСОБА_2, в графі «Батько» написати «ОСОБА_3, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України», в графі «Відомості про дитину»- змінити прізвище «ОСОБА_3» на «ОСОБА_3», вбачаються цивільно-правові відносини щодо встановлення факту, що мають юридичне значення, позовна заява не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства і не відноситься до компетенції Кіровоградського окружного адміністративного суду, а підлягає подачі до місцевого суду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до ст.15 ЦПК України - суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.

Таким чином, компетенція адміністративних судів, що встановлена ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України, на цей спір не поширюється.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

З огляду на вищевикладене, суд прийшов до висновку про відмову у відкритті провадження у даній справі.

Керуючись ст. ст. 17, 18, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до відділу реєстрації актів цивільного стану по м. Олександрія Олександрійського міськрайонного управління юстиції про визнання бездіяльності протиправною і зобов’язання вчинити певні дії.

Копію ухвали надіслати позивачу, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Роз’яснити позивачу, що його повторне звернення до адміністративного суду з таким самим позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.

Ухвала судді набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Ухвала судді може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в  5-денний  строк з дня її  проголошення, а у разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з одночасним направленням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду                               підпис                              Петренко О.С.

Згідно з оригіналом

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація