Судове рішення #14947065

Справа № 2-а-183/11                                      

                                                  

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

28.04.2011 року                                                      смт. Великий Березний

Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в складі:

                    головуючої – судді Лютянської М.С.

                     при секретарі  Каналош М.В.

розглянувши у відкритому  судовому засіданні в залі суду  адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ та АТІ Великоберезнянського району Тренича Василя Васильовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 звернувся до суду із  зазначеним вище позовом, посилаючись на те, що 20 вересня 2010 року інспектором Тренич В.В. на нього було накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 260 грн., за те, що він порушив правила зупинки транспортного засобу, а саме здійснив зупинку на лівому боці дороги, яка має по одній смузі руху в кожному напрямку і розділена суцільною смугою, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст. 122 КУпАП. Позивач вважає дії інспектора неправомірними, а постанову безпідставною та такою, що винесена з порушенням норм  процесуального права, оскільки правил дорожнього руху він не порушував. На підставі викладеного просить скасувати постанову про накладення на нього адміністративного стягнення.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, хоча належним чином був повідомлений про дату,час та місце розгляду справи.

Інспектор ДПС ВДАІ та АТІ з обслуговування Великоберезнянського району Тренич В.В. в судове засідання не з'явився, однак надіслав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності та письмове заперечення на поданий адміністративний позов.

                    Суд, розглянувши матеріали справи, вважає, що позов не підлягає до задоволення з наступних підстав.

                    Як вбачається з постанови в справі про адміністративне правопорушення,              20 вересня 2010  року відповідач склав протокол, згідно якого ОСОБА_1,                 цього дня біля 11 год. 40 хв. в смт. Великий Березний по вул. Шевченка керуючи автомобілем марки Форд Ескорт, державний номерний знак НОМЕР_1, порушив вимогу п. 15.3 ПДР України, тобто здійснив зупинку керованого ним транспортного засобу на лівому боці дорги, яка має по одній смузі руху в кожному напрямку і розділена суцільною лінією, за що передбачена відповідальність згідно ч.1 ст.122 КУпАП.                    

                    Відповідно до ст. 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.           Пунктами 1 та 2 ст. 71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

                    З огляду на ст. 251 КУпАП, якою визначено перелік доказів, якими може бути встановлено наявність чи відсутність адміністративного правопорушення,  доказом в  справі  про адміністративне  правопорушення, серед інших, являється протокол про адміністративне правопорушення.

                    Відповідно до ч. 4 ст. 258 КУпАП - якщо під час складання постанови у справі про адміністративне правопорушення особа оспорить допущене порушення і адміністративне стягнення, що на неї накладається, то уповноважена посадова особа зобов'язана скласти протокол про адміністративне правопорушення відповідно до вимог статті 256 цього Кодексу. Цей протокол є додатком до постанови у справі про адміністративне правопорушення.

                    Крім цього суд вважає, що винісши оскаржувану постанову відповідач діяв правомірно, оскільки прийняв своє рішення на підставі поданих на розгляд доказів (протоколу), справа розглянута у межах строку, визначеного ст. 277 КУпАП, накладене ним стягнення входить у межі санкції ст. 122 ч. 2 КУпАП.

                    З цих підстав у задоволенні позову слід відмовити.

                                        

                    На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 105, 112, 159, 163 КАС України, суд,

 П О С Т А Н О В И В :

Відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1 до інспектора ДПС ВДАІ та АТІ Великоберезнянського району Тренича Василя Васильовича про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення.

          Постанова остаточна оскарженню не підлягає.


 Головуючий:                           “підпис”


Суддя Великоберезнянського районного суду М. С. Лютянська


  • Номер:
  • Опис: визнання відмови відповідача нарахувати та виплатити щомісячну державну соціальну допомогу "Дітям війни" безпідставною та зобов'язання його вчинити певні дії
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-183/11
  • Суд: Іванівський районний суд Одеської області
  • Суддя: Лютянська М.С.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 10.03.2011
  • Дата етапу: 11.04.2011
  • Номер:
  • Опис: Про стягнення щомісячної державної соціальної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-183/11
  • Суд: Драбівський районний суд Черкаської області
  • Суддя: Лютянська М.С.
  • Результати справи: залишено без змін
  • Етап діла: Розглянуто у апеляційній інстанції
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 19.01.2011
  • Дата етапу: 27.09.2012
  • Номер: 2-а-183/11
  • Опис: про стягнення з органу владних повноважень-УПФУ в Талалаївському районі не отриманої щомісячної державної соціалььної допомоги дітям війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-183/11
  • Суд: Талалаївський районний суд Чернігівської області 
  • Суддя: Лютянська М.С.
  • Результати справи: заяву задоволено частково
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 07.02.2011
  • Дата етапу: 18.02.2011
  • Номер: б/з
  • Опис: визнання дій незаконними та зобов"язання суб"єкта владних повноважень нарахувати і виплатити недоплачену надбавку до пенсії як дитині війни
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-183/11
  • Суд: Радивилівський районний суд Рівненської області
  • Суддя: Лютянська М.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 01.03.2011
  • Дата етапу: 11.04.2011
  • Номер: 2-а/648/11
  • Опис: про визнання дій незаконними та зобов’язання вчинити дії щодо перерахунку та виплати щорічної допомоги на оздоровлення
  • Тип справи: на адміністративну справу
  • Номер справи: 2-а-183/11
  • Суд: Маневицький районний суд Волинської області
  • Суддя: Лютянська М.С.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Направлено до апеляційного суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 24.01.2011
  • Дата етапу: 29.03.2011
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація